Skeleti misterioz nė Kosovė

Shko poshtė

Skeleti misterioz nė Kosovė

Mesazh  gjilanasi prej 04.05.15 23:27Nė Seqishtė tė Hanit tė Elezit ėshtė gjetur njė skelet i pazakontė. Eshtrat e kafshės misterioze ngjasojnė me atė tė foshnjės sė dinozaurėve, tė cilėt kanė miliona vjet qė janė zhdukur. Gjallesa po sfidon edhe ekspertėt.

Klan Kosova raporton se ai skelet u gjet nė kulmin e njė shtėpie tė vjetėr, kur atė e rinovuan dhe e hodhėn nė lum, por pastaj e morėn edhe pse jo i tėri.

Nė atė gjendje e dėrguan tek doktori i shkencave tė antropologjisė, Safet Nishevci qė udhėheq edhe Muzeun e Natyrės por ai nuk mundi tė vinte nė pėrfundim se pėr ēfarė kafshe bėhet fjalė.

E befasuar me formėn e kėtij skeleti ka mbetur edhe njė patologe e EULEX-it. Thotė se duhet analiza pėr tė.

Edhe drejtori i mjekėsisė Ligjore, Arsim Gėrxhaliu thotė tė mos ketė parė tė tillė.

“Ėshtė kafshė jo e zakonshme. I ngjason njė foshnje dinozauri”, thotė ai.

Presin qė nė ekip tu bashkėngjitet edhe njė veterinar dhe tė shohin sė paku se cilit lokacion i takon.

avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi