Projekti Blue Beam

Shko poshtė

Projekti Blue Beam

Mesazh  Neo prej 16.08.10 13:55

Projekti Blue Beam
(iluzioni kolektiv)Njė halucinacion kolektiv nėn kontroll pėr njė religjion botėror

Kjo armė mund tė pėrdoren nga hapėsira pėr tė goditur kėdo qė gjendet nė sipėrfaqen e tokės.

Projekti Blue Beam i NASA-s ėshtė njė strategji pėr tė imponuar fenė New Age me "Antikrishtin" nė Blue Beam.

Pas kėtij formulimi religjiozė fshihet njė plan shkencor duke vėnė nė zbatimi teknologjinė e lartė hapėsinore.

Religjioni i vetėm nė botė do tė ishte baza e Rendit tė Ri.

Njė "teokraci" pėr njė Rend tė Ri Botėror duhet tė ketė njė fe dhe njė shpėtimtar pėr tė imponuar njė kult tė vetėm pėrndryshe njė kontroll botėror nuk ėshtė i realizueshėm.

Projekti teknologjikė "Blue Beam" ka pėr qėllim tė mashtroi njerėzit nė mėnyrė tė avancuar  duke drejtuar dhe krijuar njė mashtrim tė madh spektakolare nė shkallė botėrore.

Nė planin shkencor, kjo teori e konspiracionit ėshtė e bazuar nė disa elemente.

Pėr tridhjetė vjet, sovjetikėt dhe amerikanėt kanė konstruktuar  baza tė mėdha tė dhėnash specifike si  fiziologjike, psikologjike, me pėrbėje anatomike dhe elektromekanike tė trupit tė njeriut, por edhe studimet elektromagnetike, kimike dhe biologjike tė trurit.

Kėto baza tė dhėnash pėrfshijnė gjithashtu edhe gjuhėt dhe dialektet e tė gjitha kulturave nė mbarė botėn.

Programe fetare tė tipit mesianik dhe tė tjera gjithashtu pėrfshihen nė bazat e tė dhėnave.

Megjithatė, tė gjitha kėto tė dhėna mund tė barten me anė tė satelitit.

Nėse ne e vendosim kėtė shfaqje hapėsinore, paralelisht me programin e "Star Wars", ne konstatojmė se kombinimi i rrezatimit elektromagnetik me hipnozė ka qenė subjekt i kėrkimeve intensive.

Mė 1974, studiues tė GF Shapits kanė thėnė pėr kėtė: "Ky hulumtim ka treguar se gjuha e folur e hipnotizuesit mund tė transmetohet me anė tė energjisė elektromagnetike direkt nė disa pjesė tė trurit tė njeriut, pa pėrdorimin e mjeteve mekanike tė pranimit dhe tė kodimit dhe pa ekspozimin e kėtij ndikimi te personi i cili nuk mund kontrolloi me vetėdije hyrjen e informacionit. Kjo dmth se sjellja vullnetare e personit u hoq me vetėdashje . "

Sipas psikologut James Mc Connell: "Ne tani mund tė kombinojmė privimin shqisor  me drogė hipnotike dhe me njė manipulim tė zgjuar nga shpėrblimi dhe ndėshkimi nė mėnyrė qė tė marrim kontrollin absolut mbi sjelljen e njė individi. Atėherė do tė jetė e mundur pėr tė arritur njė ndėrrim pikėpamjesh tė shpejta dhe efektive (pastrim truri) qė do tė na lejojė tė bėjmė ndryshime tė rėndėsishme nė personalitetin dhe sjelljen e njė personi. "

Nė librin e tij "Trupi elektrik" laureati pėr Nobel, Robert Baker pėrshkruan njė seri eksperimentesh duke treguar se ne mund tė dėgjojmė dhe kuptojmė mesazhet tė dėrguara nė njė kabinė izolimit, nga njė audiogram me pulse mikrovalė tė ngjashme me njė dridhjen e njė fjale e dėrguar  nė tru.

Baker thekson "se njė sistem i tillė ka kėrkesa tė qarta pėr tė mbuluar operacionet qė nxisin ēmenduri dhe qė ka si objektiv njeriun me ndihmėn e  zėrave tė panjohur, ose pėr tė dhėnė urdhėra tė pakapshėm pėr njė vrasės tė programuar.

James C. Lynn nė librin e botuar mė 1978,  (Efekti dhe zbatimi i mikrovalėve auditivė), gjithashtu pėrshkruan se si mund tė dėgjohen zėra dhe se si mund tė transmetohen direkt nė tru

Kėto mikro-valė mund gjithashtu tė pėrdoret pėr tė djegur lėkurėn, tė rrisė ndikimin e drogės apo tė ndikojnė nė funksionimin e trurit.

Kėto efekte tė gjitha kanė qenė tė njohura zyrtarisht nga ana e CIA-s, me 21 shtator 1977, gjatė njė dėshmie pėrpara Komitetit tė Shėndetit dhe Kėrkimit.

Dr Sidney Gottlieb i cili drejtoi programin MK-Ultra nė atė kohė u detyrua tė pranoj se CIA-s hulumtonte pėr tė zbuluar teknikat tė cilat ndikojnė nė trupin e njeriut duke pėrdorur mjete elektronike.

Kjo strategji i ka katėr faza.

© explorerunivers


Edituar pėr herė tė fundit nga Neo nė 03.05.15 11:10, edituar 2 herė gjithsej
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Neo prej 03.09.10 21:49

FAZA E PARĖFaza e parė pėrfshin prishjen e tė gjitha njohurive arkeologjike, fetare dhe shkencore si dhe botėkuptimet tradicionale.

Zbulimet e reja do t’i tregonin njerėzve gabimin themelor tė doktrinave tradicionale.

Ky falsifikim i informacionit do tė synojė tė bindė tė gjithė njerėzit qė mėsimet e tyre fetare kanė qenė tė keqkuptuar dhe tė keqpėrdorura pėr shekuj me radhė.

Kjo ėshtė njė fazė e pėrgatitjes psikologjike qė ka pėr qėllim shkatėrrimin e themeleve tė feve tradicionale.

Si rast tė ri kemi disa premisa me afrimin e feve nga David Icke.

Shumė teori konspiracioni minojnė themelet e feve tradicionale, duke i hapur rrugėn njė religjioni mito-shkencor duke pėrfshirė tė gjitha besimet pra edhe ateizmin nė njė lėvizje tė fuqishme globaliste mendimi.

Kjo fazė ka pėr qėllim qė t’i rrėmbej disa nga iluzionet njerėzve, duke fshehur qėllimin e vėrtetė tė saj dhe duke ofruar atyre "religjionin e vetėm dhe tė vėrtetė qė pajton, qetėson dhe zbut gjithė botėn."

Bėhet fjalė pėr njė lloj religjioni unik qė pėrfshinė tė gjitha disiplinat dhe tė gjitha shkollat e mendimeve nė njė paradigmė shumė tė gjerė ku tė gjithė e gjejnė veten.

Kjo do tė ishte ekuivalente me idenė e "Shkencės" sė Greqisė sė lashtė, i vetmi ndryshim do tė ishte qė do tė dilte jo natyrshėm nga njė kontekst kulturor, por do tė ishte e vendosur apo e imponuar artificialisht pas njė destabilizimi tė thellė psikik tė popullsisė.

© explorerunivers
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Neo prej 14.10.10 1:05

FAZA E DYTĖFaza e dytė e projektit Blue Beam ka tė bėjė me njė hapėsirė masive dhe gjigande duke pėrdorur holograme optike dhe tingujt nė tre dimensione, njė projeksion lazer i imazheve holografike nė pjesė tė ndryshme tė botės.

Secili do tė marrė njė imazh nė pėrputhje me besimin dominuese tė vendit tė tij.

"Zėri i Perėndisė" do tė flas nė tė gjitha gjuhėt, dhe tė gjithė do tė dėgjojė qartė fjalėt fetare dhe kulturore tė pėrshtatura me kushtet e tij.

Ky show hapėsinor, dmth projektimi i imazheve holografike nė qiell do tė pėrdoret pėr tė stimuluar fundin e kohės sė popujve.

Njerėzit do tė jenė dėshmitarė tė skenave qė pėrfaqėson profecitė dhe ngjarjet qė secili ka pasur dėshirė pėr t’i verifikuar.

Kėto imazhe, muzikė dhe tingujt do tė jenė tė projektuar nga njė rrjet i gjerė i satelitėve, pėrafėrsisht njėqind kilometra sipėr tokės.

Qėllimi i kėtyre shfaqjeve ėshtė pėr tė treguar nė sytė e botės njė "Krishti tė Ri ", mesia i ri Maitreya pėr tė cilin flasin sutrat budiste.

Projekti Blue Beam do tė ketė njė stategji aq tė avancuar sa njė numėr i konsiderueshėm i njerėzve nė njė gjendje pothuajse kėnaqėsie dhe ekstaze, do t’i shtyjė ata tė hyjnė nė njė realitet alternativ.

Projekti Blue Beam - ardhja e Mesisė - pretendon tė jetė pėrmbushja e profecive tė lashta, tė ngjarjes mė madhe pėr 2000 vjet.

Dhe kjo do tė jetė njė sfond kinemaskopik qiellor, tė njėjtėn kohė duke pėrkthyer njė mesazh tė dashurisė nė tė gjitha gjuhėt dhe dialektet e botės.

Me kėtė animacion virtual dhe me zė qė vjen nga thellėsia e hapėsirės, njerėz tė besimeve tė ndryshme, shumė tė impresionuar, do tė jenė dėshmitarė nė kthimin e Shpėtimtarit tė tyre si njė realitet i gjallė.

Pastaj parashikimet e Jezusit, Muhamedit, Budės, Krishnas, etj ... do tė bashkohen nė njė figurė tė vetme pasi tė kenė shpjeguar misterin e zbulesės fetare.

Nė fakt, kjo « hyjni » e vetme, do tė shpjegojė qė shumė shkrimet tė ndryshme janė keqinterpretuar dhe keqkuptuar, dhe se fetė e vjetra janė pėrgjegjėse qė kanė drejtuar njeriun kundėr njeri-tjetrit.

Ky mashtrim i madh do tė rezultojė nė krijimin e trazirave shoqėrore, politike, kulturore dhe fetare.

© explorerunivers
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Estilen prej 14.10.10 11:32

Ky projekt i cili i ka fillesat qe nga vite 1940-1950,me projektet e Philadelphias dhe me projektet Montuak,sic u theksua dhe me lart,pervec shume qellimeve te tjera ka dhe nje qellim tjeter kryesor,justifikimin e invazionit te jashtokesoreve ne vitin 2012,kjo e hipotetizuar me fundin e botes gjate atij viti.

Shihni edhe kete vidio per te plotesuar kete ide.


Disclose.tv - UFO's ET's Connected To Project Blue Beam Video

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Equinox prej 14.10.10 23:52

Projekti Blue Beam eshte zbuluar ne saj te guximit dhe trimerise se Serge Monast i cili u vra per shkak tė ketij programi, ai rrezikoje jeten per te na zbuluar kete plan djallezor, pra ai u sakrifikua per ne, per njerzimin.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Zattoo prej 14.12.10 21:29

Eshte e mundur qe kete projekt ta hedhin ne veprim ne vitin 2012, nje religjion, nje rend i ri boteror...keshtu une mendoj dhe shpresoj ta kem gabim.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Neo prej 17.12.10 23:04

FAZA E TRETĖ

Nė fazėn e tretė do tė kombinohet elektronika me telepatinė, sistemi i shpėrndarjes, i pranimit, ku valėt ELF, VLF dhe LF mund tė arrijnė ēdo person brenda nė ndėrgjegjen e tij nė mėnyrė qė t’a bind se ėshtė vetė Zoti ai i cili i flet nga thellėsia (brendėsia) e shpirtit tė tij.

Rrezatimi i tillė transmetohet nga satelitėt ku mund tė pėrzihet me idenė pėr tė formuar atė qė ne e quajmė mendim artificial i pėrhapur.

Eksperimente nė kėtė drejtim kanė ndodhur nė shumė vende tė ndryshme.


Norvegji 10 dhjetor 2009


Britani 29 janar 2010


Britani 4 qershor 2009

Nė disa rrethana, njė impuls nė frekuenca tė ulta mund tė prodhojnė sinjale qė mund tė dėgjohet vetėm nga njė individ i vetėm, ndėrsa tė mbetet i padėgjueshėm nga tė tjerėt.


FAZA E KATĖRT


Faza e katėrt ka tė bėjė me manifestime mbinatyrore.

Kjo fazė do tė pėrbėhet nga tre etapa tė ndryshme.

E para ka tė bėjė qė njerėzit tė besojnė nė njė pushtim jashtėtokėsorė, i cili do tė ndodhė nė ēdo qytet tė madh tė botės.

Etapa e dytė do tė jetė pėr tė joshur tė krishterėt tė besojnė nė njė ngjarje tė mrekullueshme qė do tė ndodhė nė formė tė njė ndėrhyrje jashtėtokėsore e dobishme pėr tė mbrojtur tokėsorėt nga njė demon i pamėshirshėm.

Qėllimi i kėsaj manovre ėshtė qė tė mblidhen tė gjithė kundėrshtarėt e Rendit Botėror vetėm pak para fillimit tė spektaklit qiellor.

Pika e tretė e kėsaj faze ėshtė pėrdorimi i pėrgjithshėm i tė gjitha mjeteve tė komunikimit modern pėr tė shpėrndarė valė pėr tė destabilizuar psikologjikisht popullsinė me anė tė hallucinacioneve individuale dhe kolektive.Pas "Natės sė njė mijė yjeve", dhe tė gjitha krizave globale tė shkaktuar nga kjo ngjarje, popullsia botėrore do tė jetė e gatėshme pėr tė mirėpritur Mesinė e ri nga mishi dhe gjaku, njė Cyber-Rockefeller i rreme, qė do tī luten tė gjithė pėr tė rivendosur rendin dhe tė paqen me ēdo ēmim, por sidomos me ēmimin e lirisė sonė.

Njė njėsi artificiale e krijuar nga popujt do tė trajtojė problemet urgjente, nė tė cilat kemi qenė, gjithsesi tė krijuar nga zeroja.

Por gradualisht fytyra tiranike e religjionit tė ri botėror do tė shfaqet dhe shumė njerėz do ta kundėrshtojnė.

Kontrollin i tokės do tė jetė nė dorė tė njė kaste "priftėrinjėsh tė lartė" dhe teknokratė tė pamėshirshėm tė cilėt do tė veprojnė "nė emėr tė Zotit."

Qėllimi i kėsaj diktature ėshtė kontrolli mbi tė gjithė banorėt dhe shfytėzimi i pėrgjithshėm i burimeve tė planetit.

© explorerunivers
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Zattoo prej 16.06.11 0:16

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Gon! prej 16.06.11 13:35

Siē duken synimet e NWO dhe si shpjegohen ato, kanė shumė ngjashmėri me synimet e sejcilės fe, por pėr tė kuptuar me cilėn fe mė sė shumti ngjasojnė , duhet pa tjetėr ti lexosh librat e profetėve, aty vėren pastaj pas krahasimit, nė cilėn fe duken mė kjartė disa rregulla mė themelore tė cilat janė tė ngjash me rregullat themelore tė NWO.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  rebelisistemit prej 14.08.11 11:01

Gon! shkruajti:Siē duken synimet e NWO dhe si shpjegohen ato, kanė shumė ngjashmėri me synimet e sejcilės fe, por pėr tė kuptuar me cilėn fe mė sė shumti ngjasojnė , duhet pa tjetėr ti lexosh librat e profetėve, aty vėren pastaj pas krahasimit, nė cilėn fe duken mė kjartė disa rregulla mė themelore tė cilat janė tė ngjash me rregullat themelore tė NWO.

GON MENDOJ SE E KE GABIM! NWO NUK NGJAN ME AS NJE FE ,POR ME SHUME NGJAN ME PROPAGANDEN FASHISTO-NAZISTE.
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Odin prej 07.10.11 11:05

Nje nder skenaret e NWO eshte edhe ajo e ardhjes se Mesise ku te gjitha religjionet do te perkulen para tij dhe askush nuk do te guxoje te kontestoje personalitetin e tij.
Keshtu pervec nje qeveri te vetme do te vendoset edhe nje religjion i vetem.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Zattoo prej 14.12.11 22:48

Projekti misterioz i NASA-s pėr tė krijuar “Zotin”Projekti "Blue Beam" i NASA-s ėshtė njė strategji pėr tė imponuar fenė New Age me "Antikrishtin" e sajuar shkencėrisht.

Serge Monast dhe njė tjetėr gazetar ishin duke studiuar me rrėnjė projektin "Blue Beam", por mbetėn tė vdekur nga ataku nė zemėr njėri pas tjetrit, edhe pse nuk kishin asnjė histori shqetėsimi mė parė.

Serge ishte nė Kanada, ndėrsa gazetari tjetėr kanadez ishte pėr vizitė nė Irlandė. Pėrpara vdekjes sė tij, qeveria kanadeze rrėmbeu vajzėn e Serge nė njė pėrpjekje pėr t'i kthyer mendjen atij nga hulumtimet e projektit "Blue Beam" dhe botimeve tė shkrimeve tė tij tė demaskuese. Vajza e tij nuk u kthye kurrė mė dhe vetėm pak kohė mė pas gazetari ndėrroi jetė.

Projekti "Blue Beam" i NASA-s ėshtė njė strategji pėr tė imponuar fenė New Age me "Antikrishtin" e sajuar shkencėrisht. Pas kėtij formulimi religjioz fshihet njė plan shkencor, duke vėnė nė zbatim teknologjinė e lartė hapėsinore. Religjioni i vetėm nė botė do tė ishte baza e Rendit tė Ri.

Njė "teokraci" pėr njė Rend tė Ri Botėror duhet tė ketė njė fe dhe njė shpėtimtar pėr tė imponuar njė kult tė vetėm, pėrndryshe njė kontroll botėror nuk ėshtė i realizueshėm.

Projekti teknologjik "Blue Beam" ka pėr qėllim tė mashtrojė njerėzit nė mėnyrė tė avancuar, duke drejtuar dhe krijuar njė mashtrim tė madh spektakolar nė shkallė botėrore.

Nė planin shkencor, kjo teori e konspiracionit ėshtė e bazuar nė disa elemente. Pėr tridhjetė vjet, sovjetikėt dhe amerikanėt kanė konstruktuar baza tė mėdha tė dhėnash specifike si fiziologjike, psikologjike, me pėrbėje anatomike dhe elektromekanike tė trupit tė njeriut, por edhe studimet elektromagnetike, kimike dhe biologjike tė trurit.

Kėto baza tė dhėnash pėrfshijnė gjithashtu edhe gjuhėt dhe dialektet e tė gjitha kulturave nė mbarė botėn. Programe fetare tė tipit mesianik dhe tė tjera gjithashtu pėrfshihen nė bazat e tė dhėnave.

Megjithatė, tė gjitha kėto tė dhėna mund tė barten me anė tė satelitit. Nėse ne e vendosim kėtė shfaqje hapėsinore, paralelisht me programin e "Star Wars", ne konstatojmė se kombinimi i rrezatimit elektromagnetik me hipnozė ka qenė subjekt i kėrkimeve intensive.

Nė librin e tij "Trupi elektrik" laureati pėr "Nobel", Robert Baker, pėrshkruan njė seri eksperimentesh duke treguar se ne mund tė dėgjojmė dhe kuptojmė mesazhet tė dėrguara nė njė kabinė izolimit, nga njė audiogram me pulse mikrovalė tė ngjashme me njė dridhjen e njė fjale tė dėrguar nė tru.

Baker thekson se njė sistem i tillė ka kėrkesa tė qarta pėr tė mbuluar operacionet qė nxisin ēmenduri dhe qė ka si objektiv njeriun me ndihmėn e zėrave tė panjohur, ose pėr tė dhėnė urdhra tė pakapshėm pėr njė vrasės tė programuar.

James C. Lynn nė librin e botuar mė 1978 (Efekti dhe zbatimi i mikrovalėve auditivė), gjithashtu pėrshkruan se si mund tė dėgjohen zėra dhe se si mund tė transmetohen direkt nė tru kėto mikrovalė mund gjithashtu tė pėrdoren pėr tė djegur lėkurėn, tė rrisin ndikimin e drogės apo tė ndikojnė nė funksionimin e trurit.

Kėto efekte tė gjitha kanė qenė tė njohura zyrtarisht nga ana e CIA-s, mė 21 shtator 1977, gjatė njė dėshmie pėrpara Komitetit tė Shėndetit dhe Kėrkimit.

Dr. Sidney Gottlieb, i cili drejtoi programin MK-Ultra, nė atė kohė u detyrua tė pranonte se CIA hulumtonte pėr tė zbuluar teknikat tė cilat ndikojnė nė trupin e njeriut duke pėrdorur mjete elektronike.

Strategjia e projektit "Blue Beam" ka katėr faza

Hapi i parė nė projektin "Blue Beam NASA" ka tė bėjė me rivlerėsimin e tė gjitha njohurive arkeologjike. Ai merret me shkaktimin e tėrmeteve artificiale tė krijuar nė vende tė caktuara tė sakta tė planetit, e gjoja zbulimet e reja tė cilat do tė shpjegojnė mė nė fund pėr tė gjithė njerėzit gabimin e tė gjitha doktrinave themelore fetare.

Falsifikim i kėtij informacioni do tė pėrdoret pėr tė gjitha vendet qė besojnė se doktrinat e tyre fetare kanė qenė keqkuptuar pėr shekuj dhe keqinterpretuar.

Pėrgatitjet psikologjike pėr personat nė hapin e parė tashmė janė zbatuar me filmat "2001: A Space Odyssey", seriali "StarTrek" dhe "Dita e Pavarėsisė", tė cilėt kanė tė bėjnė me dyndjet nga hapėsira dhe grumbullimin sė bashku tė gjithė kombeve tė sprapsin pushtuesit. Filmat e fundit "Jurassic Park" merret me teoritė e evolucionit dhe pretendojnė se fjalėt e Perėndisė janė gėnjeshtra.

Hapi i dytė nė projektin "Blue Beam NASA" pėrfshin njė gjigand nė 'hapėsirė' me holograme tredimensionale me atė optik dhe atė tė tingujve, projektimin laser me imazhe tė shumta holografike nė pjesė tė ndryshme tė botės, ku secili percepton njė imazh tė ndryshėm sipas predominimeve rajonale dhe besimeve fetare kombėtare . Ky zė i ri i "Perėndisė" do tė flasė nė tė gjitha gjuhėt dhe kulturat e ēdo vendi.

Hapi i tretė nė projektin "Blue Beam NASA" do tė jetė komunikimi elektronik- telepatik.
Me anė tė saj mendohen ndėrhyrjet artificiale nė fushėn multigjenike me satelit, kontrollin e mendjes sė tė gjithė planetit. Si shembuj primarė merren nė konsideratė se si televizioni, reklamat, arsimi modern dhe llojet e ndryshme tė presionit shoqėror janė pėrdorur pėr tė manipuluar ata kufij.

Hapi i katėrt ka tė bėjė me manifestim universal mbinatyror me mjete elektronike. Ai pėrmban tri orientime tė ndryshme.

Njėra ėshtė pėr tė bėrė njerėzit tė besojnė se njė pushtim i huaj (jashtė botės) ėshtė gati tė ndodhė nė ēdo qytet tė madh nė tokė, nė mėnyrė qė tė provokojnė ēdo komb tė madh pėr tė pėrdorur armėt e tij bėrthamore. Nė kėtė mėnyrė, Gjykata e Kombeve tė Bashkuara do tė kėrkojė qė tė gjitha ato kombe tė nisin nisma ēarmatosjeje tė armėve bėrthamore dhe jo pushtimesh gjė qė janė treguar se janė tė rreme.

- E dyta ėshtė tė bėjė besimtarėt tė besojnė se ngazėllimi do tė ndodhė me ndėrhyrjen hyjnore supozuar tė njė qytetėrimi tė huaj (jashtė botės) qė vijnė pėr tė shpėtuar njerėzit nga njė demon i egėr dhe i pamėshirshėm.

Qėllimi i tij do tė jetė pėr shkatėrrimin e tė gjithė opozitės sė rėndėsishme pėr zbatimin e rendit tė ri botėror me njė goditje tė madhe, nė tė vėrtetė brenda pak orėve qė nga fillimi! Orientimi i tretė nė hapin e katėrt ėshtė njė pėrzierje e forcave elektronike dhe mbinatyrore.

Valėt e pėrdorura do tė lejojnė "forcat e mbinatyrshme" pėr tė udhėtuar pėrmes fibrave optike, nė boshtet e pėrbashkėta kabllore (TV) elektrike dhe linjave telefonike, nė mėnyrė qė tė depėrtojnė nė tė gjithė nė tė njėjtėn kohė me pajisje tė mėdha.

Qėllimi i kėtij ėshtė qė tė krijojė fantazma globale satanike tė projektuara nė tė gjithė botėn, nė mėnyrė qė tė shtyjnė tė gjithė popullsinė nė buzėt e njė histerie dhe ēmendurie, deri drejt njė vale masive pėr vetėvrasje, vrasje dhe ērregullime psikologjike tė pėrhershme.

Pas natės sė mijėra yjeve nė mbarė botėn popullsia do tė jetė gati pėr Mesihun e ri tė konspiracionit pėr tė rivendosur rendin dhe paqen me ēdo kusht, edhe me koston e abdikimit tė lirisė.

Lorena Kollobani


avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

iluzione

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 15.12.11 19:23

iluzionet optike te mashtrojne pra te njejten gje duan te bejne masonet te mashtrojne njerezit me iluzione
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Odin prej 24.01.13 19:39

Blue Beam njė nga armėt tė fuqishme dhe tė rrezikshme tė Rendit tė Ri Botėror!Nė 1 shtator 2012 u zhvillua njė eveniment shumė mbresėlėnės nė kuadėr tė njė festivali multi-kulture.

49-tė helikopter quadrocopters u programuan nė mėnyrė specifike nga specialistė tė nivelit 1, u vendosėn drita-prozhektor nė shesh, ndėrsa helikopterėt fluturonin mbi qytetin Linz duke krijuar formacione mbresėlėnėse, duke ofruar spektakėl tė paparė tė 90.000 mijė tė pranishmėve!

Kjo lėvizje nga organizatorėt kishte si qėllim tė prezantonte zbulimin e elektricitetit/energjisė elektrike si njė pikėnisje tė historisė pėr negocimin e zbulimit. Por, ky nuk ishte i vetmi lajm apo synim, kjo duket qartė edhe nga video nė vijim.

Nėse niveli i teknologjisė –qė ėshtė i “prekshėm” nga njeriu i thjeshtė apo edhe pak mė shumė- ka arritur nė kėtė stad, imagjinoni nivelin e teknologjisė qė disponon ushtria! Ndoshta objekte –drones nė lartėsi tė mėdha do mund tė formonin formacione – simbole apo do tė riprodhonin deri dhe tinguj me qėllim qė tė vėnė nė funksion projektet dhe planet e tyre qė nuk janė tjetėr veēse Rendi i Ri Botėror.

Pėr mė shumė shikoni videon nė vijim dhe konkluziont tuajat:

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projekti Blue Beam

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi