Numri “ters” i telefonit

Shko poshtė

Numri “ters” i telefonit

Mesazh  Luli prej 13.04.15 20:19

Kushdo qė e kishte mbajtur, kishte vdekur!Besoni ose jo, por ka shenja tė ndryshme tė cilat u tregojnė se ju sė shpejti mund tė vdisni dhe ju nuk i shihni ato.

Operatorėt mobil disa vite mė parė e hoqėn numrin e telefonit 0888 888 888 nga pėrdorimi pasi ēdo person qė ka pasur atė numėr nė dhjetė vitet e fundit, kishte vdekur.

Pronari i parė, Vladimir Grashnov, ishte njė nga drejtorėt ekzekutivė tė kompanisė celulare bullgare kur papritmas, nė vitin 2001 kishte vdekur nga kanceri, nė moshėn 48 vjeēare.

Numri pastaj kishte kaluar nė pronė tė manjatit bullgar, Konstantin Dimitrov, i cili ishte vrarė nė vitin 2003 nė Holandė. Dimitrov kishte 31 vjet, dhe vrasja u atribuohej rivalėve rusė.

“Numri fatkeq” pastaj i kishte kaluar nė pronė biznesmenit Konstantin Dishljev, i cili ishte vrarė para njė restoranti indian nė Sofje, nė vitin 2005. Dishljev ishte qėlluar pikėrisht nė momentin kur ishte lajmėruar nė telefon.

Pas vrasjes sė tij, policia kishte pasur disa dyshime tė pėrfshirjes sė tij nė trafikim droge, kėshtu qė edhe telefoni i ishte ēaktivizuar derisa edhe kishin zgjatur hetimet e policisė.

Zyrtarėt e kompanisė mobile nuk kanė dashur ta komentojnė rastin por vetėm kanė konfirmuar se numri “ters” ka kohė qė ėshtė jo aktiv.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri “ters” i telefonit

Mesazh  syri i art prej 14.04.15 11:56

Nuk ka numra ters,por ka mendje te semur qe e ben kete ashtu,jo numrat por mendja dhe kjo leht mund te dihet...nese dikuj i sugjeron DIĒKA dhe ai e beson,ashtu do ti ndodh,sepse mendja e tij do te kujdeset qe ta bej ate qe i ke sugjeru...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi