Ngjyrat e fatit

Shko poshtė

Ngjyrat e fatit

Mesazh  Luli prej 13.04.15 0:24Astrologjia ju shpjegon kuptimin nga ngjyrat e fatit:

Nese te pelqen ngjyra e kuqe: je person pasionant, impulsiv, energjik dhe mjaft mire fizikisht.

Nese te pelqen ngjyra e bardhe: je person i ndjeshem, nje histori e ftohte dashurie ju ben melankolik/e.

Nese te pelqen ngjyra kafe: je konstruktiv dhe mbrojtes, flet pak por je i/e afte per te bere gjithēka.

Nese te pelqen ngjyra roze: je njeri joshes dhe sensual, por ju shume i sinqerte dhe besnik.

Nese te pelqen ngjyra e verdhe: je njeri i ngrohte dhe bujar, por keni xhelozi te tepruar.

Nese te pelqen ngjyra jeshile: je i kendshem dhe pak enderrimtar, por as vete nuk e di se ēfare kerkon.

Nese te pelqen ngjyra portokalli: jeni person i sigurte ne vetvete dhe i ekuilibruar.

Nese te pelqen ngjyra e zeze: je person serioz, klasik dhe i besueshem. Keni ambicje te theksuar.

Nese te pelqen ngjyra blu: je person i sinqerte, zemergjere dhe te pelqen drejtesia.

Nese te pelqen ngjyra vjollce: je person shume shpirteror, fokusuar ne boten e brendshme.

Nese te pelqen ngjyra gri: je pak person i ftohte dhe duhet te silleni me embelsisht. Nuk doni te bini shume ne sy.Ngjyrat e fatit dhe qirinjte


Per te permiresuar situaten ne fusha te ndryshme (dashuri, para, pune etj.) duhet te zgjidhni te ndizni qirinj me ngjyren e pershtatshme, ne diten e pershtatshme. Duhet te ndizen te pakten tre qirinj. Ngjyra duhet te lidhet me diten dhe planetin qe e sundon ate.

E Hene – Hena – e bardhe dhe e kalter
E Marte – Marsi – e kuqe
E Merkure – Merkuri – e verdhe e forte, kafe, geshtenje
E Enjte – Jupiteri – blu, vjollce
E Premte – Venusi – roze, jeshile
E shtune – Saturni – e zeze, jeshile e erret, kafe e erret
E diel – Dielli – portokalli, e verdhe e arte
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi