Si bej nje Sigil ?

Shko poshtė

Si bej nje Sigil ?

Mesazh  Dilan prej 02.04.15 21:56

Ju lutem a mund te me ndihmoj dikush se si mund te bej nje Sigil Magic ?
Faleminderit
avatar
Dilan

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te bej nje Sigil.

Mesazh  Immortal Vampire prej 03.04.15 21:02

Dilan shkruajti:Ju lutem a mund te me ndihmoj dikush se si mund te bej nje Sigil Magic ?
Faleminderit
Sigil vjen nga latinishtja, sigillum "seal"- vule dhe eshte nje simbol i perdorur ne Magji dhe Shtrigani. Mund te perdoresh: yantra nga Hindu tantra, Magji historike runike ose veve ne VOODOO. Kjo Magji nuk pershkruhet dot kaq mire sac behet. Ketu ke disa sigile nga Magji te ndryshme:
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si bej nje Sigil ?

Mesazh  55 prej 29.04.15 9:18

Vare ne qaf si hajmali o Vampiresa
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si bej nje Sigil ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi