Re: Komunikimi me qenien e padukshme, qe as vete s'e kuptoja...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Komunikimi me qenien e padukshme, qe as vete s'e kuptoja...

Mesazh  Immortal Vampire prej 29.03.15 18:21

Prsh. Une jam nje anetare e re e forumit dhe jam shume e lumtur qe ndodhem ketu. Me ne fund e kziston nje vend ku mund te postoj temat qe kam dashur gjithmone t'i deftoj dhe, pse jo ajo qe ishte mbajtur e fshehur te jete e hapur per kedo.
Dje naten isha duke komentuar dicka ne fb, ndaj ishte nje dite e zakonshme. Po me vinin disa mesazhe nga kusherira ime, po pak me vone nuk po mundja t'i kuptoja. Nuk e di c'me ndodhi, por dukej sikur shkronjat ndryshonin forme. Para meje po kalonin disa hije dhe menjehere ktheva koken. Por sapo e ktheva, pashe asgje. E ndieja, ndaj vendosa te ruaja qetesine. Se cfare po shkaktonte dhe pse donte ta bente, nuk e kuptoja. Disa minuta me vone, ne veshet e mi ishte nje zhurme, qe nuk po e duroja dot dhe s'po kuptoja se cfare donte te me komunikonte, se une nuk po arrija te merrja vesh gje. E mbylla kompjuterin per pak minuta, ne menyre qe te perqendrohesha ne qellimin qe i vura vetes: "Te gjeja dhe te arsyetoja se cfare po ndodhte me mua." Sa me shume qe ndieja se po i afrohesha, aq me shume largohej ajo. E ndoqa deri ne ballkon dhe nuk e hapa driten; vazhdova te afrohem, mendova kthjelltesisht; mbajta vesh dhe prita. Nuk doja te prisja me shume. Sa me shume qe kalonte koha, aq me shume me rritej kurioziteti. Sa me shume qe mundohesha te kuptoja se pse po me perndiqte ky entitet, aq me shume i largohesha te vertetes. Fillova te ndiej vibrimet me thelle, sesa me pare. Mbajta vesh: Jam ketu per te te udhezuar. Jam gjysha jote. Sapo u ktheva dhe s'kam shume kohe. Do te te flas dhe ne enderr. S'po kuptoja asgje. Gjyshja ime vdiq para nje jave, ndaj si eshte e mundur te me flase ajo. Si kthehet tek une dhe me thote: "Duhet te te ndihmoj ne cdo gje. Une vertet ika, po me duhet te rri edhe pak kohe me ty. Pra, erdha per ty." Nese ndonjeri ka ndonje mendim per kete entitet, le te me thote. Por une di te them: "Se jam mese e frikesuar, ndaj dhe coroditja eshte normale ne keto caste."
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

genjeshtra

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 29.03.15 19:08

nuk jemi kalamaj 5 vjec te na mashtrosh kaq lehte te lutem mjaft me genjeshtra se nuk i hame kaq kollaj ik e thuaja dikuj tjeter
avatar
Ushtari i krishtit

332


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi