Niveli energjetik i vibrimit

Shko poshtė

Niveli energjetik i vibrimit

Mesazh  Magus prej 27.03.15 18:48Niveli energjetik i vibrimit ėshtė ai qė pėrcakton kapacitetet tona shpirtėrore. Nė mėnyrė tė veēantė, sa mė shumė qė ai rritet, aftėsitė tona janė gjithashtu mė tė mėdha.

Kjo normė ėshtė e krahasueshme me atė qė zakonisht quhet niveli shpirtėror.

Ne tė gjithė nuk e kemi tė njėjtėn nivel edhe pse jemi tė gjithė nga i njėjti Burim Hyjnor. Disa individė kanė lehtėsi tė mėdha nė fushėn ezoterike sepse ata vibrojnė nė njė nivel jashtėzakonisht tė lartė. Nuk duhet tė harrojmė se jemi nė tė vėrtetė dhe mbi tė gjitha qeniet tė pastra tė energjisė. Aftėsia jonė kreative ėshtė tėrėsisht pėr shkak tė kėsaj.

Megjithatė, niveli vibrues i energjisė nuk ka vlerė vetėm nė ezoterizėm. Dijetarėt mė tė mėdhenj , artistėt, shkrimtarėt dhe shėruesit vibrojnė gjthashtu nė njė nivel shumė tė lartė. Njohuria intuitive dhe frymėzim janė pėr shkak tė mundėsisė sė pėrdorimit, madje edhe nė mėnyrė tė pandėrgjegjshme, aftėsitė e nxitura nga ana e hyjnisė brenda vetvetes.

Nuk janė vetėm mediumėt qė mund tė lidheni me shpirtrat e tyre. Kushdo mund ta bėjė kėtė dhe kėshtu tė zhvillojė lidhjet dhe angazhimet nga Qenia e tij e vėrtetė.
Kjo normė nuk ėshtė fikse. Ajo mund tė rritet ose tė ketė rėnie nė varėsi tė pėrdorimit qė i bėhet aftėsive tė tij. Nė jetėn e pėrditshme ėshtė e nevojshme tė zhvillohen mjediset mė shumė ose mė pak tė favorshme. Ndodh qė ne dėgjojmė ose nuk dėgjojmė atė.

Kur ne jemi duke dėgjuar vetveten, nevojat dhe dėshirat, ne i realizojmė. I lejojmė vetes qė tė jemi dhe tė zhvillohemi. Nė kėto raste nuk ka pėrpjekje tė veēanta pėr tė bėrė. Niveli ynė i energjisė rritet vetėvetiu.

Kur ne e injorojmė nga ana tjetėr, nga kufizimet, gjėrat janė shumė mė ndryshe. Ne lėndohemi sepse Qenia jonė kėrkon tė ekzistojė. Kėshtu shpesh jemi tė mėrzitur, bėhemi tė frustruar, ne kėrkojmė zbavitje ... E gjithė kjo ngushton shpirtin tonė sepse nuk ndihet i njohur dhe energjia jonė ėshtė domosdoshmėrisht e cilėsisė mė tė ulėt ...

Kur ajo shpėrndahet, fusha jonė e energjisė thith energji tė dėmshme qė zhvillohet rreth nesh ... E gjithė kjo natyrisht qė nuk do tė ndihmojė pėr tė zhvilluar nivelin vibrues nė njė nivel mė tė lart.

Duhet dėgjuar. Ky ėshtė rregulli i parė pėr kėdo qė dėshiron pėr tė ecur pėrpara nė rrugėn e tij.Pjesa tjetėr do tė ju ndjekė pas. Nuk ėshtė e nevojshme pėr tė bėrė pėrpjekje tė tepruar pėr tė rritur nivelin tuaj shpirtėror. Tė jemi tė lumtur ėshtė e vetmja gjė qė duhet tė na shqetėsojė.

Niveli vibrues i energjisė ėshtė nė nivelin mė tė mirė tė saj kur jemi tė lumtur.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi