Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Immortal Vampire prej 27.03.15 17:35

- Une jam nje anetare e re dhe kerkoj ndihmen tuaj. Ndersa po kerkoja nje dite ne biblioteken e vjeter te gjyshit, gjeta nje liber ku ne kopertinen e tij, ishte nje yll pesekendesh, mendoj se eshte ylli i Davidit. Jam shume e shqetesuar, sepse: atje jo vetem qe ka rituale nga me te ndryshmet, por sapo fillon te lexosh ndryshojne shume gjera si: Pamja e Mjedisit, Objektet Perreth, Temperatura e mjedisit, Oksigjeni Rrallohet etj. Dua nje keshille nga dikush me eksperience ne magji. ju faleminderit!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Immortal Vampire prej 27.03.15 18:00

Ju lutem, me ktheni pergjigje kush te munndet sepse: jam shume ne merak. Ju lutem...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Hagel prej 27.03.15 20:58

Kjo eshte shume e thjesht, gjyshi juaj ose e ka praktikuar magjine ose e ka blere kete liber nga kurioziteti.
Nese ju nuk jeni interesuar per ezoterizem dhe magji me mire eshte qe ta largoni nga shtepia ose ta digjni ate.
Eshte e rrezikshme te mbash nje liber te tille ku mund te bjere ne dore te secilit .

Kam nje pyetje per kuriozitet, si quhet ky liber dhe ne cilen gjuhe eshte shkruar?
avatar
Hagel

118


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Muneer prej 27.03.15 21:04

Kete histori e kam lexuar dhe tek Histori Paranormale.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Immortal Vampire prej 28.03.15 7:30

Hagel shkruajti:Kjo eshte shume e thjesht, gjyshi juaj ose e ka praktikuar magjine ose e ka blere kete liber nga kurioziteti.
Nese ju nuk jeni interesuar per ezoterizem dhe magji me mire eshte qe ta largoni nga shtepia ose ta digjni ate.
Eshte e rrezikshme te mbash nje liber te tille ku mund te bjere ne dore te secilit .

Kam nje pyetje per kuriozitet, si quhet ky liber dhe ne cilen gjuhe eshte shkruar?
Ky liber ka nje yll pesekendesh mbi kopertine, ndaj nuk ka nje titull; mund te them qe eshte shume i vjeter. Ndersa sa per gjuhen eshte ne latinisht, po ka dhe udhezime ne shqip.
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Immortal Vampire prej 28.03.15 21:03

Hagel, a do me ndihmosh????!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Immortal Vampire prej 29.03.15 18:23

Me duket se nga libri po me ndodhin ngjarje vertet te frikshme, qe mendoja se i kisha nen kontroll, por ja qe u gabova. Nese ndonjeri eshte i disponueshem, le te me thote. Falemnders!!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  avdiu24 prej 03.06.15 14:45

te keshilloj te mbash me vete uje te bekuar dhe ai liber do te jete shume normal. mund te jete i mallkuar qe mos te bjeri ne dore te cdokujt
avatar
avdiu24

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

???

Mesazh  renato 2411 prej 03.06.15 18:26

Nuk po e kuptoj edhe te shqeteson edhe e mban dhe do te meresh me te??
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

???

Mesazh  Immortal Vampire prej 03.06.15 22:15

renato 2411 shkruajti:Nuk po e kuptoj edhe te shqeteson edhe e mban dhe do te meresh me te??
Une vete si person jam antifetare, nuk besoj ne asnje fe. Teoria qe kam pranuar eshte vetem ajo e Shkences, e vertetuar dhe e pranuar si: "Teoria e Alieneve". Librin do ta mbaj, pasi gjyshi im nuk e ka pasur kot, por e ka ruajtur per nje qellim dhe ate qellim do ta permbush une.
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  renato 2411 prej 04.06.15 15:48

Jeta nuk vjen nga shkenca, dhe feja esht sqarues i dickaje, gjith mon historia e nje ndodhie me kalimin e kohes e humbet te verteten e saj, ashtu esht ber dhe feja, po renci ka qe esht nje e vertet, tani ktu varet nga njerzit kush ka mendje edhe pse ne mest te rremujes e kupton te verteten, kush nuk ka mendje behet me keq se rremuja qe esht krijuar.
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  excommunicated prej 05.06.15 13:40

Kjo vetem tallet me ju lexojeni pak kete ketu:
http://www.explorerunivers.com/t5855-libri-i-zi?highlight=libri+i+zi

sju duket pak e ngjashme historia

Libra magjie ketu ne kohen e gjyshit te saj, denoheshe me varje me kok poshte
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Immortal Vampire prej 05.06.15 15:40

excommunicated shkruajti:Kjo vetem tallet me ju lexojeni pak kete ketu:
http://www.explorerunivers.com/t5855-libri-i-zi?highlight=libri+i+zi

sju duket pak e ngjashme historia

Libra magjie ketu ne kohen e gjyshit te saj, denoheshe me varje me kok poshte
Nqs te dukem se tallem vetem sepse historia eshte e njejte, gaboheni zoteri. Historia ime dhe ajo cfare kam perjetuar jane me se te verteta. Vertet libra te tille s'lejoheshin, por gjyshi im ka qene gjeneral i nderuar dhe ne baze te punes se tij, ai udhetonte (Nqs e di). Gjths, une s'do vzhd t'u mbush mendjen te tjereve, po deshet besojeni, po mos deshet jo, klm te gjithe dhe ruhuni nga libra te tille.
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  Muneer prej 05.06.15 16:29

excommunicated shkruajti:Kjo vetem tallet me ju lexojeni pak kete ketu:
http://www.explorerunivers.com/t5855-libri-i-zi?highlight=libri+i+zi

sju duket pak e ngjashme historia

Libra magjie ketu ne kohen e gjyshit te saj, denoheshe me varje me kok poshte
Copy-Paste
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

590


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Re: A mund te me ndihmoje dikush?!

Mesazh  excommunicated prej 07.06.15 10:03

SwamiPsiko shkruajti:
Copy-Paste

Ca doje te thoshe me kete?

Vampiresa-besimi tregohet me fakte, nese e ke nje liber te tille skano disa faqe nga ai libri dhe na i trego, por vetem te mos kete asnje fjal anglisht, por te jene te gjitha latinisht.
S'kam pse te besoj ty dhe asnje se cfare thone ketu.

Dhe dicka tjeter vura re se disa nga shkrimet e mia jane fshire.
Turp t'ju vije nga vetja qe mundoheni te kontrolloni mendjet e te tjereve duke censuruar cdo fjale timen dhe te antareve te tjere. Vetem frikacaket e bejne kete
Jemi dhe ne nje forum magjistaresh dhe jo prifterinjsh ose murgesha gjoja te virgjra qe spjedhin dot femije, te ardhura nga parajsa
Une jam keshtu sic jam dhe do t'ja thyej dritaret kujtdo qe mundohet te nderhyj ne rrugen time
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi