Ne lufte me depresionin

Shko poshtė

Ne lufte me depresionin

Mesazh  Crash. prej 21.03.15 21:16

U ben shum muaj madje kaluan edhe vite, te cilen po e luftoj depresionin me shpres, kush jam un o vella pse te ekzistoj..po te mos ekzistoja...a kam ekzistuar ndonjeher ne nje trup tjeter fizik... a do te zhdukem pergjithmon...a do ta kem nje fund...a do te ekzistoj perher ne parajs apo ferr...me ndihmoni o njerez edhe me genjeni po te duani qe netet e tjera te flej qete
avatar
Crash.

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne lufte me depresionin

Mesazh  Crash. prej 22.03.15 13:32

a ka dikush te me ndihmoj?
avatar
Crash.

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

................

Mesazh  Activmember prej 22.03.15 14:08

http://sherohu.com/cka-eshte-depresioni-dhe-si-ta-luftoni-ate/
avatar
Activmember

...................

24


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne lufte me depresionin

Mesazh  Berti69 prej 22.03.15 22:33

Duaje JETEN si dhurate qe te eshte dhene, ato pergjigje qe kerkon jane jashte mendjes sone.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne lufte me depresionin

Mesazh  DenisaDeni prej 22.03.15 23:24

Crash. shkruajti:U ben shum muaj madje kaluan edhe vite, te cilen po e luftoj depresionin me shpres, kush jam un o vella pse te ekzistoj..po te mos ekzistoja...a kam ekzistuar ndonjeher ne nje trup tjeter fizik... a do te zhdukem pergjithmon...a do ta kem nje fund...a do te ekzistoj perher ne parajs apo ferr...me ndihmoni o njerez edhe me genjeni po te duani qe netet e tjera te flej qete

Duhet tjesh i fort , duhet tmendosh vetem deshiren me te madhe qe nuk don ta humbasesh , per ate deshir qe nuk don ta humbasesh fillo enderro te ardhmen sa i lumtur mund te jesh me ate enderr , sa e trisht do jet ajo enderr pa egzistencen tende , mendo qe askush nuk esht me i mir se ty ne ket bot , se askush nuk do te vej perfundi , se te gjith jemi te barabart , mendo se jeta esht e bukur plot ngjyra ,dil dhe shetit sa her mendon qe sja del dot nga cdo gje qe te rrethon , shetit degjo muzik qe te bej te kercesh se ne ate moment ndjehesh i lir , fol per gjerat me te bukura ,ose  shkruaj ne nje leter cdo dit vetem kujtimet me te bukra, kur ndodhesh ne ate situtata aq te veshtira tundimi me jeten ... bej te pamundur tja dalesh kerko njerzit qe vertet te bejn te lumtur,qesh ,gezo ,argetohu, cdo dit dhe cdo min esht e bukur ne jet  , te uroj shum fat ta kalosh kete periudh te erret ...

DenisaDeni

Njeriu i drejt esht si pema ben hije per te tjeret ne fund digjet vet nga rrezet e djellit!!

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne lufte me depresionin

Mesazh  BombSquad prej 23.03.15 0:39

Ti ndjehesh i vetmuar, ke nevoje per shoqeri dhe ke nevoje te flasesh me njerez qe te kuptojne. Zgjeroje sa me shume shoqerine, ne shkolle, ne pune, ne palester, ne aktivitete te ndryshme, apo kudo qofte zhvilloje aq sa mundesh jeten sociale, perpiqu te pershtatesh me ta dhe ndaje te keqen nga e mira (gjithmone me mendje te hapur). Perjeto eksperienca te reja, ki besim ne vetvete dhe do krijosh nje karakter te forte ku te fitosh respektin e te gjitheve. Me beso do te ndihesh mire.
avatar
BombSquad

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne lufte me depresionin

Mesazh  syri i art prej 23.03.15 14:42

Qe te dalesh nga depresioni ,separi ndalo gjith ato pyetje te kote,sepse asnjera ska pergjigjje...fillo te degjoshh zemren tende jo mendjen sepse ajo esht problemi,dhe depresioni nuk esht semundje reale por kete ta ben mu kjo mendje...behu i vemendshem ter kohen qe te mos jesh ne mendje..degjo tinguj pper relaksim,bete alfa...biseda me nje psikolog qe te hapesh esht e preferueshme te zbrazesh gjith ate qe mban brenda vetes...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne lufte me depresionin

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi