Thenie nga Arthur Schopenhauer

Shko poshtė

Thenie nga Arthur Schopenhauer

Mesazh  Zattoo prej 20.03.15 16:03"Pasuria i ngjason ujit tė detit; sa me shume te pish aq me shume etje ke."

"Kush nuk don grate, veren dhe muziken, ėshtė veē i marre, kurre i shenjt."

"Kendveshtrimi i jetes: per te rinjte nje e ardhme pafundesisht e gjate, per te moshuarit: nje e shkuar shume e shkurter."

"Jeta dhe endrrat jane fletet e te njejtit liber. Po i lexove sipas radhes ėshtė te jetosh, po e shfletove rastesisht ėshtė te enderrosh."

"Ēfare mund te thuhet per nje bote ne te cilen pothuajse te gjithe jetojne pasi nuk kane guxim te vetvriten."

"Besimet jane si xixellonjat, per te shndritur kane nevoje per erresiren."
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi