KUJDES !

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

KUJDES !

Mesazh  Admin prej 16.01.09 16:44

KUJDES !

Thirrja e entiteteve eshte hapje e nje dimenzioni ku personi qe e praktikon nuk ka siguri te plote.

Nuk dihen (parashikohen) pasojat nga kjo pervoje.

Shume persona qe kane praktikuar kete pervoje kane qene deshmitare te saj dhe kane qene viktime te fenomeneve te pashpjegueshme dhe frikesuese.

Me se miri eshte te praktikohet me nje respekt te thelle per entitetin qe e therrasim, duhet te keni nje mendje te kthjellet dhe te neutrale, kontolloni seancen dhe udhehiqne seriozisht.

Mos harroni asnjehere qe eshte shume veshtire te arrini qe te bashkoheni me personin qe doni te komunikoni, dhe qe entitete negative nga astrali i ulet kane lakmi te pergjigjen ne keto pervoja.

Gjate ēdo seance, mbrohuni duke vizuailizuar nje fluske drite, energjie, qe sherben si mburoje shpirterore, dhe mos leni as nje entitet te ju destabilizoj apo te hyje ne kete mburoje te mbrojtjes.

Pra, KUJDES !

Admin

1162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  Magus prej 21.09.09 16:37

Ne te ardhmen do te postoj rituale magjike dhe desha te ju bej me dije qe une personalisht nuk marre asnje pergjegjesi per efektet dhe pasojat e perdorimit te saj.

Dhe se duhet ta dini qe heret a vone do e paguani ēmimin e saj.


avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hi

Mesazh  Devi prej 21.09.09 17:38

flm per keshillen magjistari..gjithashtu edhe per materialin..
avatar
Devi

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pyetje per magjistarin

Mesazh  Erikson prej 22.09.09 13:30

Pershendetje ... desha te di se nga i ke mesuar keto gjera, ke lexuar libra magjie, pervoje vetjake, apo diēka tjeter ? Me intereson origjina e tyre ... flm
avatar
Erikson

Nuk them se kam gjetur te verteten, por me te vertet se kjo qe kam nuk di....


39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  Magus prej 22.09.09 14:14

Te gjitha nga pak ...:)
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  i panjohuri prej 01.12.09 20:07

mezi pres ti shoh ato rituale magjike se dua ti provoj dhe po shkaktuan deme do ti ndreqi magistari pasi sic ka emrin ashtu ka edhe profesionin
avatar
i panjohuri

63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KUJDES

Mesazh  LEDION prej 02.01.10 19:15

PERSHENDETJE UNE JAM LEDIONI MAGJISTAR MUND TE DI SE KUR DO TE NA JEPNI RITIN PER TE KOMUNIKUAR ME ENTIENTET
avatar
LEDION

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

jemi ne pritje

Mesazh  The-Moon prej 19.02.10 17:34

Une e di nje rit qe kam ndegjuar.

Perbersite pak a shum jane:

Qiri, gote, alfabeti, pasqyre me duket dhe disa gjera tjera.

Ne lagjen time ku kam jetuar ne qytetin tim, ne vitin 1996, disa vajza aty ne lagjen time, e kane praktikuar ket rit apo kete thirrje te shpirterave.

Ne momentet kur kane qene duke e bere thirrjen kane bere nje gabim dhe kan filluar sendet ne objektin ku kane qene te drridhen dhe te thehen gjerat.

Por tash ajo shtepi eshte e boshatisur nuk jeton askush aty, ato vajzat jane martuar dhe jetojn me familjet e tyre.

Por ne ate shtepi ku e kane bere kete lloj riti para 13-14 viteve, nuk esht e rehatshme per jetese, nuk e di se cili ka qene gabimi i tyre gjate ritualit.
avatar
The-Moon

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pyetje per magjistarin

Mesazh  marjo prej 25.05.10 0:56

Magjistar si eshte menyra per ti thirur demonet dhe per te komunikuar me ta?
avatar
marjo

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  Magus prej 09.06.10 13:22

marjo shkruajti:Magjistar si eshte menyra per ti thirur demonet dhe per te komunikuar me ta?

Per te bere thirrje demoneve duhet te posedosh pervoje ne magji dhe asesi nuk duhet te jesh fillestar.
Demoni mund te shfaqet edhe ne planin fizike, qe per dike mund te shkaktoje frike te madhe apo edhe me rende lajthitje psiqike, kuptohet nese eshte i ndjeshem dhe papervoje.
Po ashtu duhet bere dallim mes thirrjes se nje shpirti dhe demoni.
Perveē pervojes qe duhet ta posedosh duhet te kesh edhe nje psikologji dhe besim te fort ne vetvete prej betoni.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  erblinablina prej 12.08.10 22:53

jam shum kureshtare te di..oke zemse bera ritualin e asaj magjise me kthy dashurin e vjeter ka ndonje pasoj kjo??????
avatar
erblinablina

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

magjia

Mesazh  bardha56 prej 12.08.10 23:00

mirembrema ' me kane bere magji ,idashur magjistar si mund te me ndihmosh per kete . flm
avatar
bardha56

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  valentinaa prej 21.02.12 12:46

magjistari shkruajti:Ne te ardhmen do te postoj rituale magjike dhe desha te ju bej me dije qe une personalisht nuk marre asnje pergjegjesi per efektet dhe pasojat e perdorimit te saj.

Dhe se duhet ta dini qe heret a vone do e paguani ēmimin e saj.


Magjistari
i nderuari maxhistar kisha dashur qe te mi dergoni disa rituale maxhike
ja dhe add-ja ime valentinadalipi@live.com
me rrespekt
avatar
valentinaa

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  Gjinkalla prej 21.02.12 19:24

Kush osht ai budall qe guxon mi ba kto sene
avatar
Gjinkalla

258


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  exxtreme prej 18.03.12 0:04

Keto rituale nuk duhen te perdoren e aq me pak nga fillestaret, kurreshtare te cilet ma do mendja deshirojne ti vertetojne si te sakta apo te pasakta keto rituale.

- Nje magjistare me pervoje gjithmoni eshte i pajisur me masa mbrojtese kur bene keto lloj ritualesh kurse fillestaret nuk i posedojne keto njohuri.

- Gjithmone nje magjistar ne planin Astral ka nje udherrefyes, Ndihmes, ose Magjistare nga shekujt e kalura qe gjithmon i ndihmon ne astral ne cfado situata kurse nje fillestar nuk i posedon keto gjera, e mund te them lirish qe asnjehere nuk ka qene ne astral, keto jane po aq reale sa vet trupi fizik, kane te njejtat pasoja, per kete arsye nuk duhet te pervohet keto lloj ritualesh nga fillestaret pa pervojen e duhur.
avatar
exxtreme

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  eldar prej 28.08.12 23:08

nese ti di ti nuk i poston asgje pasi nuk e ke arritur te verteten nese ke udherrefyes ti je betuar te mos tregosh ti je thjesht adhurues
avatar
eldar

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  ismeti05 prej 29.08.12 20:00

magjistari shkruajti:Ne te ardhmen do te postoj rituale magjike dhe desha te ju bej me dije qe une personalisht nuk marre asnje pergjegjesi per efektet dhe pasojat e perdorimit te saj.

Dhe se duhet ta dini qe heret a vone do e paguani ēmimin e saj.


Magjistari
tung magjistar te lutem me dergo si behet magjia e berdh ne adresen time rrapi_@hotmail.com
avatar
ismeti05

serioz dhe i dashun

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: KUJDES !

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi