Nivelet e Shpirtėrave sipas Allan Kardec

Shko poshtė

Nivelet e Shpirtėrave sipas Allan Kardec

Mesazh  Zattoo prej 01.03.15 1:11

Kėtu ėshtė njė paraqitje e shkurtėr e Nivelit tė Shpirtėrave nga Allan Kardec (libri i shpirtrave)Niveli 1: Shpirtėrat e Pastėr

Bota Materiale nuk ka asnjė ndikim. Superioritet moral dhe shpirtėror, ata jetojnė nė lumturi tė plotė.

~~ Grada 1: Shpirt i Pėrsosur.Niveli 2: Shpirtrat e Mirė.

Dominon shpirtėrorja megjithėse ka gjurmė tė interesit material, ata kanė qėllime tė mira dhe kėnaqen nga e mira qė ata mund tė bėjnė.

~~ Grada 2: Shpirt i Lartė.

~~ Grada 3: Shpirti i Urtė.

~~ Grada 4: Shpirt Dijetar.

~~ Grada 5: Shpirt Mirėdashės.Niveli 3: Shpirtėrat e Papėrsosur.

Bota Materiale e dominon Shpirtin, ata jetojnė nė vuajtje.

~~ Grada 6: Shpirti Neutral.

~~ Grada 7: Shpirt Dijetar i rremė.

~~ Grada 8: Shpirt i lehtė.

~~ Grada 9: Shpirt i ndytė.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nivelet e Shpirtėrave sipas Allan Kardec

Mesazh  Hagel prej 31.08.15 14:28

Ky ka qene i ndikuar nga shume pikepamje te krishtera.
avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi