Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Mesazh  Anon prej 26.02.15 23:53

Islami pėr shumicėn pėrfaqėson kulturėn mė sublime nė univers, dhe ndjehen xheloz kur dikush mund t'ia ketė tejkaluar Perėndisė tė tyre (mijėra vjetė mė parė).
Duke shkatėrruar trashėgimitė, rrėnohet njerėzimi.
Fotot vlersoni vetė/.
- Bibliotekat ne flake- MOSULEdituar pėr herė tė fundit nga AnonBenxhamin nė 27.02.15 3:52, edituar 4 herė gjithsej
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

369


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Mesazh  Muneer prej 26.02.15 23:58

Dhe ndertuan kalifatin, civilizimin me te zhvilluar te kohes.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

323


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ISLAMIKET

Mesazh  dashmir* prej 27.02.15 20:06

Ahaa nese ju beni kritike pamar parasysh per cka athere duet te tregoheni i drejt dhe ti tregoni te dy anet te mirat dhe te keqiat.
Ne kete rast qe flisni per Islamin keto statua qe i shikoni duke u thier e dini cka jane jane statua te gdhendura te cilet i kane besuar per Zot, dhe shum kam qeshur besom kur thae per ata qe ua kan kaluar Zotit te Muslimanve (Ai eshte Zoti i te gjithve Zoti i gjithckae qe egziston ne qiell e ne tok) nese keto statua ia kaluan Zotit athere pse jaane ac te pafuqishme saqe edhe veten e tyre nuk mund ta mbrojne
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Mesazh  leolee prej 09.05.17 18:53

NE FENE ISLAME NUK LEJOHEN TILLA GJERASH DMTH SKULPTURAT
avatar
leolee

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Mesazh  bojko prej 27.05.17 12:25

disa korigjime ketu per komentet e mehershme.
Ne islam nuk lejohen statujat te cilave i behet lutje, dmth qe zavendesojne zotin, ĒKA nuk eshte rasti i ketyre qe po i thejne.
Zotit, krijuesit tone padyshim qe smund te ja kaloj askush, cdo diskutim per kete teme eshte humbje kohe.
Me e rendesishmja !!!! keta njerez, pjestare te Isis ose ndonje organizate tjeter, qe po i thyejne keto statuja jane viktime e MK Projects, NWO, manipulimit ne mase, qe autoret jane padyshim jahudi, izraelit, me seli ne tel aviv dhe washington d.c. dhe si duket fatekeqesisht po e arrijne qellimin e tyre kryesor qe ta degradojne fene islame.
Por per ata qe jane mendjehapur e kuptojne realitetin te cilin po jetojme, qe cdo dite e me shume jemi te manipuluar, te kontrolluar etj, nga izraelitet, nga kundershtaret e zotit. Zoti i cili trajton te gjithe njerezit njejte, ndersa jahudet kane fene e tyre e cila j meson qe te gjithe qe nuk jane izraelit jane njerez te dores se dyte, dmth me te ulet. Vetem Hitleri ju ka ardh hak atyre. ( edhe te dhenat zyrtare per numrin qe a vrare hitleri, dhe shume ngjarje tjera ne histori jane po ashtu te manipuluara nga izraelitet, por kjo eshte tjeter teme )

ju pershendes
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Mesazh  Muneer prej 27.05.17 12:49

ata jane thjesht propagand.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

323


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Mesazh  Mesoful123 prej 27.05.17 16:22

mendoj se ēdo gje qe i takon idhujtarizmit duhet te zhduket. Duhet ti pranojne njerezit dimenzionet e tjera edhe pse nuk mund te shikohen me syrit fizik por me syrin shpirteror apo syrin e trete
avatar
Mesoful123

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Islamikėt e "paqės hyjnore" : Shkatėrruan civilizimin Sirian!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi