Flaka Universale e Dashurisė

Shko poshtė

Flaka Universale e Dashurisė

Mesazh  gjilanasi prej 20.02.15 22:01

Agape Reiki

Agape ėshtė njė fjalė greke qė nė kohėt tona moderne pėrfaqėson “dashuri pa kusht."

Ėshtė njė dashuri universale, spirituale, njė dashuri qė pėr nga natyra ėshtė e shenjtė. Disa thonė qė kjo dashuri ėshtė natyra e vėrtetė e Zotit, e Gjithckaje qė ėshtė, e realiteti pėrfundimtar. Agape  Reiki ėshtė njė sistem i thjeshtė energjetik qė lidhet me shpirtin e dashurisė sė pakushtėzuar.
Ėshtė e lehtė pėr t’u pėrdorur dhe njėkohėsisht shumė e efektshme.

Agape Reiki ėshtė mirė pėr tė hapur qendrėn e zemrės, lehtėson copėtimin e zemrės dhe shndėrron zemėrimin. Mos bllokoni pikėllimin apo zemėrimin, lėreni tė shprehet dhe tė pranohet duke ia dėrguar energjinė Agape Reiki.

AktivizimiVetėm pėrfytyro simbolin (Tri zemra). Gjithashtu mund tė kėrkoni thjesht tė lidheni me energjinė e Agapesė, dashurisė sė pakushtėzuar. Pėrfytyroje si dritė e kthjellėt e bardhė.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Flaka Universale e Dashurisė

Mesazh  55 prej 21.02.15 23:30

Per cfaredo lloj sherimi ndodh me ane te zemeres dhe sidomos me ante te cakres kryesore Anahata.. Duhet qe nje sherues te jete i dhimbshur dhe jo egoist , te medoj per individin tjeter dhe gjendjen e tjetri dhe kjo sigurisht qe lidhe me zemergjeresine e atij qe sheron. Sbesoj se ky eshte nje simbol i reikit te cilen ne duhet te perqendrohemi ose ta mbajm me vete si hajmali por ka dashur te thoj mesazhin se nga vjen sherimi
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi