Gjendja Astrale ?

Shko poshtė

Gjendja Astrale ?

Mesazh  Dilan prej 07.02.15 22:32

Pershendetje ,
Jam i interesuar rreth gjendjes Astrale deshiroj te di se si te hyj ne planin astral , si te dal , si te mbrohem dhe cfare mund te bej kur jam ne planin astral . Gjithashtu kam degjuar se kur je ne planin Astral mund te komunikosh me shpirtra a eshte e vertete ?
Faleminderit
avatar
Dilan

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjendja Astrale ?

Mesazh  Dilan prej 14.02.15 12:46

Ju lutem me ndihmoi si te hyj ne gjendjen astrale
avatar
Dilan

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjendja Astrale.

Mesazh  Okult powers prej 14.02.15 17:59

Dilan shkruajti:Ju lutem me ndihmoi si te hyj ne gjendjen astrale
Ke shume info ne forum per Astralin. Mund te shikosh dhe te kuptosh.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjendja Astrale ?

Mesazh  Toniramun prej 12.01.17 13:28

Mund te hysh, por kerkon shum perqendrim, duhet te mesohesh te relaksohesh ne nje gjendje qe fillon mos te ndegjohet me as fryma nga ti, fillon te te mpihet ngapak trupi, dhe te mberthejn disa emocione te pashpjegueshme, dhe pastaj duhet te deshirosh me gjith shpirt qe te dalesh nga trupi jot, por duke qendruar ne at gjendje relaksimi dhe duhet te jesh shtrir pa levizur Fare.
Por ne fillim duhet ta pastrosh mendjen, mos te kesh asnje mendim per tjeret, ose mendim negativ. Qe ta ndegjosh vete zerin e mendjes tende duke deshiruar per te dal nga trupi. Kjo mund te zgjase disa dit, deri sa te arrish ne ate gjendje. Pastaj esht kollaj, se pasi hyn atje, mund te eksplorosh, mund te mesosh, te krijosh, te ndryshojsh energjit etj.
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Hi

Mesazh  Mr.Wh0 prej 02.06.17 2:52

Ju deshironi te hyni ne astral? Me lejo te te tregoj pak per astralin nuk kam dale vete por ka perjetuar hapat e para ne te, do te te duhte guxim, durim ,kohe dhe vullnet . Asgje nuk eshte e pa mundur ka njerez qe nuk munden mbaje mend kete , astral eshte nje projekt ku materja qendorn ketu derse ti je i lire te shkosh "kudo". Te duhet shume praktike te sygjeroj te fillosh me meditim po thuaj cdo dite te pakten 10 min ne dite edhe me kalimin e kohes te arish 30 min ose 60 ne dite. kur ti kesh hapur te gjitha cakerat e tu atere do kesh mundesine te dalesh ne astral, dy cakerat e fundit jane me te veshtirit, Anja [Syri i trte]
dhe Sahasrara [Kurora] . Kur ju te arini aktivizimin e ketyre do mund te arini ate cka deshironi , do ju duhet nje kohe e gjate per kete , ju thashe se ju duht guxim. Nuk duhet te kesh frike pasi aktivizimi i ketyre cakerave do tju beje te degjoni zera ngadonjhere te cudtshme mbase dhe mund te keni ndjesi te cudtishme nuhatja do tju ritet dhe do kini makthe ne endra per disa kohe, kur syri i trete te hapet keto do ju duken normale. ngadonjhere mund te kesh dhe rjedhje gjaku nga hundet dhe dhimbje koke ne mes te vetullave . Pasi te kesh kaluar kete shkon tek kurra ku aty do clirosh te gjithe energjine , kur atjo te aktivizohet ju do ndjehenu ne paqe shpirterore saqe nuk do degjoni as frymemarjen tuaj. Do ndjehni sikur dica po del nga koka juaj dhe ju rethon nje ndenjnje qetsie , kete gje do ndjesh edhe ne fillim por shum rralle. Per teketo do te te duhen ato qe une te thashe pak me lart. Sa per astral mos e mer aq lehete kete pune egzsiton nje mur ne astral qe nqs mbeteni ty ju nuk mund te ketheheni ne materia [Trupi] juaj. Ne momentin qe do te dalesh duhet te jesh i sigurt dhe plot deshire per te dale zakonisht per te vajtur ne astral duhet te kesh njohur per endrat lucide, sepse jane shum te aferta me astralin nqs do marsh kontroll ne kjo ti ke per te menaxhuar edhe situaten ne astral. Me te mira . Mr. Wh0
avatar
Mr.Wh0

“Ėshtė e vėshtirė, si njė i rritur, tė kuptosh se je mėsuar gabim rreth asaj qė dyshoje se ishte e saktė prej kur ishe fėmijė”.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjendja Astrale ?

Mesazh  Muneer prej 03.06.17 13:34

ky Shkrim i jot mrwhoo duket si google translate
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Astrali

Mesazh  bojko prej 10.06.17 11:04

Nuk kam pervoje personale, por kam lexuar per udhetimin astral.
Ne baze te asaj qe kam hulumtuar nga njerez qe dine se ĒKA bejne dhe kane njohuri okultike dhe fetare, duhet te kete njeriu shuume kujdes gjate ketij udhetimi pasi qe entitetet e ndryshme qe takon mund t jene me pasoja afatgjata per kete bote, dmth shume me rendesi para se te fillohet udhetimi per profesionistet duhet te kene nje "mbrojtje" paraprake

Mua me eshte dukur tej mase interesant nje okultist fetar musliman nga SHBA i ciil ka pervoje per te gjitha dokurite okultike, i cili spjegon shume qarte menyrat se si te jesh i mbrojtur dhe te dalesh fitues e jo humbes ne kete udhetim. Sipas tij, shpirti nuk e len trupin ne udhetim astral, por menja hapet dhe udheton e jo shpirti, sepse kur shpirti e len trupin dmth vdes trupi

per ata qe dojne te lexojne per kete dhe shume gjera tjera intersante qe mua me kane lene tej pase pershtypje e kane linkun e meposhtem i cili jep detaje nga nje expert i fushes http://www.brotherrahman.net/where-djinns-jinns-live/
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

74


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjendja Astrale ?

Mesazh  Mr.Wh0 prej 11.06.17 12:03

Ne rregull po i hedh nje sy
avatar
Mr.Wh0

“Ėshtė e vėshtirė, si njė i rritur, tė kuptosh se je mėsuar gabim rreth asaj qė dyshoje se ishte e saktė prej kur ishe fėmijė”.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjendja Astrale ?

Mesazh  Antriks prej 05.07.17 23:05

Pershendetje ! Mendimi im eshte qe kjo eshte nje shaka teper e tej zgjatur dhe e ekzagjeruar ! Gjendja astrale konsiderohet si nje udhetim por mendoj se nuk eshte asgje tjeter vecse perpjekja e pavetedijshme e trurit per te eksploruar vetveten dhe riorganizuar cdo kujtim apo cdo gje tjeter! Me vjen keq qe po e them por ky eshte mendimi im !
avatar
Antriks

Antriks ,per te qene sa me prane engjejve ,edhe pse emri im eshte Endri!!!

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjendja Astrale ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi