Disa pyetje per Magjine ?

Shko poshtė

Disa pyetje per Magjine ?

Mesazh  Amarisham prej 06.02.15 22:22

Pershendetje kam lexuar temat dhe jam shume kurioz te beje disa pyetje dhe te marr pergjigje nga magjistare profesionist ( sidoqoft edhe teoricient ).

Kush e krijoi magjine dhe pse ( arsyeja ) ?

Sa ka njeriu imunitet ndaj magjise ?  

A jane dhe kafshet pre e magjise ?

Si munde te dallohet nje magjistar/shtrige ?  

Cilet kafshe mund te shohin krijesat magjike ( djallin , etj )

Disa emra te magjistateve te njohur ?

Sa e forte eshte magjia vudu ?
avatar
Amarisham

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Disa pyetje per magjine.

Mesazh  Okult powers prej 07.02.15 19:40

[quote="Amarisham"]Pershendetje kam lexuar temat dhe jam shume kurioz te beje disa pyetje dhe te marr pergjigje nga magjistare profesionist ( sidoqoft edhe teoricient ).

Kush e krijoi magjine dhe pse ( arsyeja ) ?

Sa ka njeriu imunitet ndaj magjise ?  

A jane dhe kafshet pre e magjise ?

Si munde te dallohet nje magjistar/shtrige ?  

Cilet kafshe mund te shohin krijesat magjike ( djallin , etj )

Disa emra te magjistateve te njohur ?
Po iu pergjigjem une pyetjeve te tua, si nje shtrige me eksperience.
1. Magjia nuk u krijua nga ndokush, ajo lindi badhke me Universin dhe ka qene gjithmone aty. Duhej vetem qe magjistaret ta zbulonin ate brenda vetes se tyre. Ajo ndodhet kudo, ne perberje te molekulave tona, te kafshet, te mjedisi perreth etj.
2. Njeriu mund te kete shume imunitet ndaj Magjise, (kjo varet nga niveli i chakrave te tij), por mund te kete edhe shume pak nqs nuk ka chakrat e hapura, deshire, vullnet dhe pervoje.
3. Kafshet si: macja dhe qeni jane me te ndjeshmet ndaj Magjise dhe ato vleresojne te parat dukuri qe ndodhin, pra ato mund: te perceptojne prezencen e shpirtrave, etniteteve; te kuptojne nese dikush eshte i pushtuar apo ka aftesi magjike; te konceptojne edhe zerat me intensitetin me te ulet, edhe pse s'mund te na e komunikojne neve, te na e shprehin; te zberthejne karakterin e njeriut. Ne kafshet e uleta si: zvarraniket, amfibet, peshqit, insektet mund te ndodhe qe te jene pre e Magjise.
4. Nje magjistar apo nje shtrige dallohet nga:
- shikimi i pazakonte ne sy,
- prania e nje mendjeje te hapur (open minded),
- mbajtja e simboleve te ndrushme Magjike,
- distancimi nga te tjeret (not so sociable).
5. Ndersa sa per krijesat qe mund te shohin shpirtrat, etnitetet, engjejt, Djallin, referoju pergjigjes nr. 3.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Disa pyetje per Magjine ?

Mesazh  Amarisham prej 07.02.15 22:52

Flm shume
avatar
Amarisham

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Disa pyetje per Magjine ?

Mesazh  55 prej 13.02.15 14:30

Amarisham shkruajti:Pershendetje kam lexuar temat dhe jam shume kurioz te beje disa pyetje dhe te marr pergjigje nga magjistare profesionist ( sidoqoft edhe teoricient ).

Kush e krijoi magjine dhe pse ( arsyeja ) ?

Sa ka njeriu imunitet ndaj magjise ?  

A jane dhe kafshet pre e magjise ?

Si munde te dallohet nje magjistar/shtrige ?  

Cilet kafshe mund te shohin krijesat magjike ( djallin , etj )

Disa emra te magjistateve te njohur ?

Sa e forte eshte magjia vudu ?

1. shamanet 2. sa me shume te besosh te ajo aq me i prekur je nga ajo 3. kafshet jane te parat se ato kane shqisa me te zhvilluara se ne dhe na dalin ne mbrojtje 4.dallohet po te jesh clairvoyent i lindur ose e fituar me praktik 5.ka shume kafshe per mua jane qente dhe ujqerit ose macet 6.Sper mend asnje para meje nuk ve asnje 7.Vudu eshte me e rrezikshmja nga te tera ka te bej me shpirtrat me te vjeter ne univers sapo thirren nuk ka ekzorcizem ndaj tyre
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Disa pyetje per magjine.

Mesazh  Okult powers prej 13.02.15 18:55

Soul Traveler shkruajti:
Pak a shume jemi te ngjashem ne mendime.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Disa pyetje per Magjine ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi