Gjymėtimi i bagėtive

Shko poshtė

Gjymėtimi i bagėtive

Mesazh  Siroco prej 23.01.15 22:41Gjymtim i bagėtive ėshtė njė fenomen ku kafshėt (kryesisht lopė, dele apo kuaj) janė gjetur tė vdekura dhe tė gjymtuara nė kushte jonormale.

Ky fenomen ėshtė i karakterizuar nga elemente tė ndryshme tė pashpjegueshme, tė tilla si gjymtim kirurgjikal preciz, kullimi i plotė i gjakut tė kafshėve, heqja e organeve tė brendshme dhe organeve seksuale. Ky fenomen ėshtė shėnuar nė pjesė tė ndryshme tė botės pėrfshirė edhe Shtetet e Bashkuara tė Amerokės qė nga fillimi i viteve 1970.

Supozime tė ndryshme janė bėrė nė lidhje me origjinėn e kėtij fenomeni: dekompozimi, grabitqarė (kafshėt), jashtėtokėsorėt, rituale sataniste apo organizata sekrete.

Gjymėtimi i bagėtive kanė qenė objekt i dy hetimeve federale tė pavarura nė Shtetet e Bashkuara.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjymėtimi i bagėtive

Mesazh  Siroco prej 23.01.15 22:47

Disa pamje nga gjymtimet e kafsheve:avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjymėtimi i bagėtive

Mesazh  Siroco prej 23.01.15 23:12

avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjymėtimi i bagėtive

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi