Efekti PAsqyrė

Shko poshtė

Efekti PAsqyrė

Mesazh  Neo prej 15.01.15 23:33Gjithmonė ėshtė shumė me e lehtė pėr tė denigruar, kritikuar defektet apo qėndrimet e tė tjerėve. Ky pėrqendrim i energjisė mund tė shkaktojė stres, ankth, zemėrim dhe madje edhe depresioni.

Nė fakt kjo teori ėshtė bazuar nė faktin se ajo qė shqetėson te tjetri rezonon fort pėrbrenda jush.Sjellja e tjetri qė ju shqetėson juve vėrtetohet tė jetė ēekuilibrim te ju.
Njė shembull: Nėse ju jeni maniak ose pėrndryshe i ērregullt, nje njeri i rregullt do tė shkaktojė te ju njė formė tė  sė keqes te ju.

Ligji i bilancit (i mesit) ju lejon qė tė gjeni ekuilibrin.

Ēdo tejkalim (teprim) kėrkon nė mėnyrė tė pashmangshme veēanėrisht nė mėnyrė tė pandėrgjegjshme kthimin nė gjendjen e ekuilibrit.

Nga e gjithė kjo ne mund tė flasim pėr efektin pasqyrė, nė qoftė se ju jeni nė mes, atėherė do jeni indiferent, ju mund t’i shihni ato, por kjo nė asnjė mėnyrė nuk i shqetėson fushat tuaja tė energjisė.

Ju do tė jeni atėherė i pėrqendruar totalisht dhe nė harmoni tė plotė me veten tuaj tė brendshme.
Ēdo pėrjetim apo gjendja e keqe qė do tė shkaktohet te ju mund tė jetė pėr ju njė e dhėnė pėr pėr zhvillimin tuaj personal nė tė ardhmen.

Nė vend qė tė perjetoni dhe tė bllokoni energjikisht anėt e tepėrta tė tė tjerėve kėrkoni balancimin e problemet tuaja tė brendshme.

Kėshtu ekuilibri do tė ekzistojė dhe rezonanca me tjetrin do tė zhduket.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi