Vaksinat qė shkaktojnė homoseksualitetin po u jepen foshnjeve

Shko poshtė

Vaksinat qė shkaktojnė homoseksualitetin po u jepen foshnjeve

Mesazh  gjilanasi prej 03.12.14 15:43Fėmiut i jepet vaksina, rritet dhe pėrpiqet pėr tė gjetur personalitetin e vet, por nė qoftėse vaksina pėrmban merkur (zhivė) apo substanca tjera, fėmiu bėhet homoseksual. Tė paktėn kėshtu thotė njė shkencėtar italian.

“Kjo vaksinė shkakton homoseksualitetin, ngase pengon zhvillimin e personalitetit. Ėshtė njė mikroformė e autizmit. Do tė shihni se sa homoseksual do jenė nė gjeneratat e ardhshme, do bėhet njė katastrofė“, ka thėnė pėr “Vice Italy” shkencėtari Gian Paolo Vanoli, transmeton Ilirida.net.


Qė nga dita e parė e lindjes sė fėmijės, ata injektohen me vaksina dhe kimikate tė ndryshme, duke mos ju informuar mjekėt pėr pėrbėrjen dhe udhėzimin e vaksinės.

Vaksinat dhe kimikate tė ndryshme, detyrimisht u jepen fėmijėve me udhėzim tė Organizatės Botėrore tė Shėndetėsisė pa u bėrė kontrollet e efekteve anėsore qė mund tė shkaktojnė vaksinat.

Ėshtė e njohur se Bill Gates, filantrop, ėshtė njėri prej financuesve mė tė mėdhenj tė vaksinave nė planet. Ai ka thėnė publikisht se vaksinat shėrbejnė pėr shpopullim, dmth pėr zvogėlimin e numrit tė popullatės njerėzore.

Me dėshmi tė shumta tė shkencėtarėve, mjekėve, farmacistėve dhe njė numri tė madh tė njerėzve, vaksinat kanė shkatėrruar jetėn e mijėra njerėzve.

Vaksinat thjeshtė janė biznese tė kompanive e qė qėllimi final ėshtė shkatėrrimi i popullatės njerėzore nė mėnyra tė ndryshme.

“Fėmiut i jepet vaksina, rritet dhe pėrpiqet pėr tė gjetur personalitetin e vet, por nė qoftėse vaksina pėrmban merkur (zhivė) apo substanca tjera, fėmiu bėhet homoseksual", thotė Vanoli.

Problemi do tė bėhet veēanėrisht i pranishėm nė gjeneratat e ardhshme, kur homoseksualėt tė kenė fėmijė, atėherė ata do tė trashėgojnė ADN-nė e prindėrve tė tyre.

Pėrndryshe, Vanoli nuk ėshtė dikush qė urren homoseksualėt, ai nuk fajėson askėnd prej tyre, sepse, siē thotė ai, ata janė tė sėmurė apo tė infektuar.

Duhet tė themi se kjo ėshtė njė sėmundje, diēka qė nuk respekton rendin natyror, thotė ai.

Njėri prej shkaktarėve kryesor tė homoseksualitetit ėshtė kjo vaksinė, e cila ėshtė kundėr jetės, shqetėson mendjen dhe ndryshon personalitetin tonė.

"Fakt nga kjo ėshtė edhe rritja e madhe e homoseksualėve qė kur ka filluar vaksinimi nė masė tė madhe. Ky ėshtė rezultati“, pėrfundoi shkencėtari Gian Paolo Vanoli.


/express/
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi