Dimensioni i katert.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dimensioni i katert.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 02.12.14 17:41

Une do te doja nga ju anetare te dashur, nese ndonjeri ka arritur te degjoje dicka nga dimensioni i katert, pra: a ka degjuar ndonje melodi te niveleve te larta, a ka mesuar dicka para se koha te arrinte ne boten tone 3-dimensionale, a ka mundur te shikoje mespermes objekteve.
Dhe pyetja e dyte ishte: Nese dimensionet e larta jane te veshtira per t'u kuptuar nga qeniet e niveleve te uleta, ju si mendoni ndodh qe me ane te mendimit te parandalosh dicka qe do te ndodhte, por qe te arrinte ne boten tone, duhet te arrinte me pare ne dimensionin e katert? Do te doja te kishim nje diskutim te hapur dhe te sinqerte. Ju FLM.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  excommunicated prej 02.12.14 21:33

E kam provuar une por vetem kur te mer truri ajer, pastaj fillon edhe leviz ne te gjitha drejtimet dhe kohet, eshte ndjesi e papar.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 03.12.14 20:46

Little Professor shkruajti:E kam provuar une por vetem kur te mer truri ajer, pastaj fillon edhe leviz ne te gjitha drejtimet dhe kohet, eshte ndjesi e papar.
Po, te duket sikur je ne nje vrime dimensionale, por je dhe fizikisht ne boten aktuale. E paske provuar!!!!!!!
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  excommunicated prej 03.12.14 21:33

nuk e di por kam ndjesin sikur fluturoj dhe do te mbetem gjithmon i ri dukem si 17 vjecar. pastaj kjo eshte stina ku ndjehem me te vertet i lumtur. jam me gjak te ftoht si 1 hardhuc. jam ne dimensionin 4
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  wolf27 prej 03.12.14 22:07

Eshte ndjesi shume e bukur kur ne nje lule ne foto ti mundesh ti maresh ere dhe ta perkedhelesh. :-)
avatar
wolf27

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 04.12.14 20:37

Po asnjeri nuk ka pare permes objekteve?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  elektronika prej 13.12.14 2:27

The Dangerous Witch shkruajti:Po asnjeri nuk ka pare permes objekteve?

Kam pare une. Dhe shikoj vazhdimisht. Per shembull: shikoj permes gotes se mbushur me uje , permes tullave me vrima , sidomos permes dritareve me dopio xham (se ashtu i kam ne shtepi) duket shume paster, shikoj oborrin ose njerezit qe kalojne ne rruge. shikoj nga xhami i makines, etj, etj, etj.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 13.12.14 10:00

elektronika shkruajti:
The Dangerous Witch shkruajti:Po asnjeri nuk ka pare permes objekteve?

Kam pare une. Dhe shikoj vazhdimisht. Per shembull: shikoj permes gotes se mbushur me uje , permes tullave me vrima , sidomos permes dritareve me dopio xham (se ashtu i kam ne shtepi) duket shume paster, shikoj oborrin ose njerezit qe kalojne ne rruge. shikoj nga xhami i makines, etj, etj, etj.
Une nuk po them te shikosh nga dritarja, ose nga xhami i makines, se ate e bejne te gjithe, por ta shquash objektin qe ndodhet brenda nje kutie, pakoje, ose te kalosh shikimin deri ne molekulen me te vogel te trupit: p.sh: brenda nje pakoje per vitin e ri qe te kane dhuruar prinderit te shikosh tejpertej saj, pra te shikosh me syte e mendjes objektin qe ndodhet brenda, liber, celular etj. Ose te shikosh me mire se te tjeret duke e pare nje lende deri ne imtesine me te vogel, pra duke e ndare dhe molekulen, e zeme p.sh: te trupit te ngurte ose te ujit etj.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hi....

Mesazh  Devi prej 13.12.14 15:21

avatar
Devi

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

....

Mesazh  Devi prej 13.12.14 15:24

Pse e keni bere te rrije njeriu tre dite te shkruaj linkun e videos germe me germe mo vlla pse nuk e keni bere te beje njeriu linkun e videos kopy past , kshu le qe do tre dite te kopjosh linkun po mund edhe mos ta nxjerre viden ca idjotesira jane keto..
avatar
Devi

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Luli prej 13.12.14 17:04

Devi shkruajti:Pse e keni bere te rrije njeriu tre dite te shkruaj linkun e videos germe me germe mo vlla  pse nuk e keni bere te beje njeriu linkun e videos kopy past , kshu le qe do tre dite te kopjosh linkun po mund edhe mos ta nxjerre viden ca idjotesira jane keto..

Devi kjo eshte shume e lehte
kopjoje adresen e youtubi-it dhe kur te vjen ketu klikon te simboli i youtubi-it me CTRL dhe V se bashku ne te njejten kohe
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

984


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 13.12.14 20:58

Devi shkruajti:Pse e keni bere te rrije njeriu tre dite te shkruaj linkun e videos germe me germe mo vlla  pse nuk e keni bere te beje njeriu linkun e videos kopy past , kshu le qe do tre dite te kopjosh linkun po mund edhe mos ta nxjerre viden ca idjotesira jane keto..
Jashte teme.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 13.12.14 20:59

Luli shkruajti:
Devi shkruajti:Pse e keni bere te rrije njeriu tre dite te shkruaj linkun e videos germe me germe mo vlla  pse nuk e keni bere te beje njeriu linkun e videos kopy past , kshu le qe do tre dite te kopjosh linkun po mund edhe mos ta nxjerre viden ca idjotesira jane keto..

Devi kjo  eshte shume e lehte
kopjoje adresen e youtubi-it dhe kur te vjen ketu klikon te simboli i youtubi-it me  CTRL dhe V se bashku ne te njejten kohe
Jashte teme.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  geni mema prej 21.01.16 22:13

po si ja beni per te kaluar ne keto dimensione
avatar
geni mema

citim

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Toniramun prej 18.01.17 16:07

Ne dimensionin 4 hyn vetem ai qe perfundon udhetimin ne ket bot. Kurse me perpara egjiptianet kan mundur te hyn dhe te vizitojn dimensione tjera pa mos vdekur. Ndersa ju tjerve ju ben mendja lojra hehe
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dimensioni i katert.

Mesazh  Omnipresent13 prej 21.01.17 22:02

Jetoni aty ku jeni, sepse aty e meritoni te jeni. Mos hidhni syte per lart kur nk jeni te denje per atje, se asgje nuk do shihni pervecse iluzione!

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi