Klasifikimi i Kontakteve

Shko poshtė

Klasifikimi i Kontakteve

Mesazh  Admin prej 10.01.09 0:57

Klasifikimi i Kontakteve

Nga kontaktet qe kane patur njerezit me UFO-t ato klasifikohen ne disa grupe. Termi qe perdoret eshte Takim Nga Afer ose Close Encounter.

Deri ne fund te viteve 80-te kane qene kater lloje te tilla ndersa mbas atyre viteve deri ne ditet e sotme kontaktet klasifikohen si shtate te tilla.

Secili prej tyre i referohet afersise me UFO-n, atyre qe i pilotojne, uljen ne Toke, kontakti i drejtperdrejte me njerezit etj.

Me poshte po te jap shpjegimin e detajuar per cdo lloj ose tip:

Takim Nga Afer i Tipit te Pare

Nje takim nga afer i tipit te pare eshte vezhgimi ne distance i nje objekti fluturues te paidentifikuar. Raporte mbi disqet fluturuese ose drita te pazakonta ose nje objekt fluturues qe nuk i atribohet teknologjise njerezore. Te gjitha keto bejne pjese ne takimin nga afer te tipit te pare.

Takim Nga Afer i Tipit te Dyte

Nje takim nga afer i tipit te dyte eshte observimi i evidences fizike te nje vizite jashtetokesore. Gjurme kembesh, nxehtesi ose radioaktivitet qe ka demtuar terrenin si dhe rrathe ne grure qe jane gjetur ne afersi te nje vezhgimi UFO-je, konsiderohen si takime nga afer te tipit te dyte.

Takim Nga Afer i Tipit te Trete

Nje takim nga afer i tipit te trete eshte observimi i nje ose me shume pjestareve qe jane te lidhur me nje ose me shume mjete fluturuese te paidentifikuara.

Takimi nga afer i tipit te trete ka disa nengrupe qe jane klasifikuar si pjese e tij vetem vitet e fundit:

* A: Qenia eshte observuar vetem ne brendesi te UFO-s

* B: Qenia eshte observuar brenda dhe jashte UFO-s

* C: Qenia eshte observuar afer nje UFO por qe nuk futej apo dilte nga ajo

* D: Eshte observuar nje qenie por nga personi qe ka qene deshmitar i veshgimit nuk eshte observuar aktivitet UFO-sh ndonese prania e UFO-ve eshte raportuar ne ate zone ne te njejten kohe

* E: Eshte observuar nje qenine por nuk jane pare UFO dhe nuk eshte raportuar asnje aktivitet UFO-sh nga ndonje person tjeter

* F: Jo qenie dhe jo UFO eshte observuar por subjekti ka pesuar nje eksperience te nje "komunikimi inteligjent"

* G: Rrembim: subjekti eshte rrembyer nga alienet

* H: Alieni eshte ose plagosur, kapur/vrare nga deshmitari/aret ose nga personeli ushtarak. UFO mund te jete kapur ose shkaterruar nga deshmitari/aret ose nga personeli ushtarak.

Sic percaktohet ne manualin e UFOlogjise nengrupet ose nentipet D, E dhe F mund te mos kene lidhje me fenomenin UFO.

Takim Nga Afer i Tipit te Katert

Nje takim nga afer i tipit te katert eshte rrembimi nga nje inteligjence jashtetokesore.

Kjo korespondon me nengrupin G te tipit te trete. Ka dy klasifikime te tipit te katert, i pari qe perfshin rrembim me dhune nga nje inteligjence jashtetokesore te personit ndersa klasifikimi i dyte eshte kur personi pranon te merret nga alienet me vullnetin e tij te lire.

* Ne klasifikimin e pare te rrembyerit mund te kalojne eksperienca te nje shtrembrimi te realitetit, humbje te kujteses, trauma dhe simptoma si frike dhe ankth, efekte fiziologjike, paraliza dhe shtrembrime te kontiniumit hapesire kohe.

* Ndodhite qe jane pjese e klasifikimit te dyte jane ato qe emertohen teknikisht si rrembim por ndodhin kur deshmitari shpreh deshiren ose shoqeron me vullnetin e tij qenien jashtetokesore.

Takim Nga Afer i Tipit te Peste

Nje takim nga afer i tipit te peste perfshin komunikim direkt midis nje inteligjence jashtetokesore dhe nje qenie njerezore. Kjo korrespondon me nengrupin F te tipit te trete.

Ky lloj takimi eshte me i rralli dhe me i diskutueshmi.
Shume njerez te levizjes New Age kane deklaruar per takimit te tipit te peste. Ne disa raste mund te jete e lidhur me skizofreni.

Personi i cili deklaron se eshte ne kontakt te rregullt me forma jetesore aliene njihet me termin I KONTAKTUAR.

Takim Nga Afer i Tipit te Gjashte

Nje takim nga afer i tipit te gjashte perfshin vdekjen e qenies njerezore ose te ndonje kafshe, kjo e pare nga deshmitare.

Kur deshmitaret raportojne UFO qe fluturojne mbi fusha ku ka bageti te cilat jane gjymtuar (gjymtimi i bagetive), atehere ne kete rast kemi takim nga afer te tipit te gjashte. Kjo mund te perafersohet po ashtu me nengrupin G te tipit te trete.

Takim Nga Afer i Tipit te Shtate

Nje takim nga afer i tipit te shtate perfshin shkembim gjenetik midis alieneve dhe njerezve (lexo Lufta e Dulces) dhe fekondimin e vezes njerezore me fare aliene (mbase nje lloj perzjerje sperme nejrezore me kromozone aliene me ose pa vazhdim te nje shtatezanerie te nje qenie njerezore dhe qe mund te zhvillohet deri ne krijimin e nje embrioni qe mund te vazhdohet te rritet ne nje trup alien ose ndonje makinerie e tipit inkubator.

Disa te rrembyer kane deklaruar se kane takuar qenie te tilla, pra hibride midis njerezve dhe alieneve. (perseri lexo per me shume Lufta e Dulces).

Darius

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi