Njėrėzimit po i pėrgaditet njė gjenocid

Shko poshtė

Njėrėzimit po i pėrgaditet njė gjenocid

Mesazh  gjilanasi prej 25.11.14 1:08

Njėrėzimit po i pėrgaditet gjenocid ēfarė nuk e ka shėnuar historiaDr. Barrie Trower ėshtė fizikan britanik i specializuar nė teknologjinė e mikrovalėve. Ka punuar pėr marinėn ushtarake britanike dhe ka qenė anėtar i shėrbimit sekret britanik MI6. Trower ėshtė njė burrė tamam trim e i guximshėm, kur kihet parasysh mėnyra se me ēfarė informacionesh lufton pėr njerėzimin. Ai ka gatishmėri tė flasė rreth njė armeje tejet sekrete e vdekjeprurėse qė qeveritė e ndryshme tė botės e shfytėzojnė, ashtu qė tė bėjnė gjenocid mbi njerėzimin.

Nė njė intervistė dr. Barrie Trower dhėnė ICAACT tė publikuar edhe nė internet www.stopthecrime.net ai ka theksuar se “ata [ėshtė fjala pėr qeveritė e botės] do tė fillojnė gjenocidin mė tė keq, qė ka parė ndonjėherė planeti ynė, madje jo vetėm nė njerėz, por edhe nė shtazė dhe bimė. Do tė bėjnė shkatėrrimin mė gjigand global qė ka njohur ndonjėherė historia njerėzore”. Ai pėrcjell njė bisedė me njė shkencėtar qė ndodhet nė pozitėn e lartė.

“Dhe mė tha, se unė s’kam bėrė gjė tė keqe. Kam shpallur eksperimentet. Kam prodhuar rezultatet, qė flasin se prodhimi ėshtė i sigurt, edhe pse e di se ai do tė keqpėrdoret. E di se nga kjo njerėzit do tė vdesin, sepse ata do ta aplikojnė. Kėshtu nga kjo gratė do tė sėmuren nga kanceri i gjirit, do tė ketė aborte spontane, gjithēka e tmerrshme do tė ndodhė me njerėzit nėpėr botė. Por atė do ta bėjnė ato (qeveritė), jo unė (qė e kam zbuluar). Mė tha se pėr momentin ndodhet nė pozitėn e lartė shkencore dhe nė shėrbim tė shtetit. Kam super rrogė”.

Bėhet fjalė pėr teknologjinė e mikrovalėve, tė cilėn pjesa mė e madhe e njerėzve e posedon edhe nė shtėpitė e tyre. Ai mori pjesė nė krijimin e kėsaj arme dhe nga dora e parė flet pėr tmerret qė u shkaktojnė  qeveritė njerėzve nėpėr botė, duke i vrarė dhe manipuluar me anė tė kėsaj arme tė frikshme.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi