Fatos Klosi: Pjesa kryesore e dosjeve tė Sigurimit janė djegur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Fatos Klosi: Pjesa kryesore e dosjeve tė Sigurimit janė djegur

Mesazh  trigonkos prej 24.11.14 22:07Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, thotė se pjesa mė e madhe e dosjeve tė Sigurimit tė Shtetit janė djegur. "Dosjet le tė hapen, por pjesa kryesore e tyre janė eliminuar”, ka thėnė ai pėr A1 Report.

“Duhet tė hapen ato dosje qė ty tė interesojnė, jo tė hapen tė tėra. Tė themi njė model qė mua mė ka pėlqyer. Ka shumė gjėra tė shtetit qė nuk duhet tė dalin nė publik.

Tė hapen ajo pjesė e dosjeve qė ka tė bėjė me diktaturėn. Sistemi gjerman ka qenė ndoshta shėrbimi mė i fortė i lindjes. Nė atė kohė nė vendin tonė kishte autocensurė shumė tė fortė. Njerėzit e dinin se sa tė drejta kishin”, ka thėnė mė tej ai.

Ndėrsa shkrimtari Visar Zhiti u shpreh se: “Ēėshtja ėshtė tė dali lista e bashkėpunėtorėve.

Kush bėhet njeri publik, mirė ėshtė ta njohim kush ėshtė. Nėse ne kėrkojmė tė dalė lista e atyre qė bashkėpunuan dhe vetėm kaq, atėherė jemi shumė tė mangėt nė kėtė pjesė. Ata qė bėnė spiunin ngelen gjithmonė nė hije dhe tė pacenuar. Unė kėrkoj qė krahas listės sė bashkėpunėtorėve tė shtetit, tė vihen dhe emri i atyre qė kanė ndihmuar”.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi