Pse u vra Enver Zymberi?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse u vra Enver Zymberi?

Mesazh  exxtreme prej 21.11.14 2:32

Bėhen tri vjet kur njėsia Speciale e Policisė sė Kosovės (ROSU) ishte nisur drejt pikave kufitare nė veri tė Kosovės nė pėrpjekje pėr t’i marrė nėn kontroll ato.
Nė mėngjesin e 25 korrikut tė vitit 2011 njėsia Speciale e Policisė sė Kosovės (ROSU), me urdhėr tė kryeministrit Hashim Thaēi, kishte ndėrmarrė aksionin pėr t’i futur nėn kontroll pikat kufitare nė veri tė Kosovės, Jarinjė dhe Bėrnjakė.
Gjatė kėtij aksioni nga strukturat ilegale serbe ishte vrarė polici Enver Zymberi, i cili kishte rėnė heroikisht nė mbrojtje tė integritet territorial tė Kosovės.

Qellimi i ketij aksioni ishte paralizimi i pikave doganore ne menyre qe te pergatitej tereni per kontabandimin e mallrave te ndryshme ne Kosove.

Donatore e partive politike te cilet kishin financuar partit ne fushaten elektoriale te vitit 2010 kerkonin shperblimin e premtuar.
Pavarsisht milionave te deklaruara shuma e financuar ne fushaten elektorale ishte 10fishi i asaj per te cilen ishte deklaruar.
avatar
exxtreme

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse u vra Enver Zymberi?

Mesazh  trigonkos prej 22.11.14 23:54

Edhe jeta edhe vdekja janė tė pėrcaktuara.

Mė vjen keq qė vdiē pėr ''teket e thaēoviēit'.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse u vra Enver Zymberi?

Mesazh  exxtreme prej 23.11.14 2:40

eshte e vertet qe 2-jat jane te percaktuara po menyra e jeteses dhe menyra e vdekjes munt te jene ndryshe ato ndertohen nga vet njeriu...
avatar
exxtreme

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi