Dy magji te vogla

Shko poshtė

Dy magji te vogla

Mesazh  Muneer prej 19.11.14 19:36

Magjia e fijes se perit.
Te dyja keto magji realizohen nepermjet imagjinates, ose vizualizimit. Imagjinojme sikur ne dore po mbajme nje fije peri ne te dy skajet. ne drejtim horizontal perpara syve. Tani imagjinojme se si gjithe ajo fija e perit tregon ose simbolizon jeten tone te pertejme, te gjithe jeten e shpirtit tone.(ajo fija duhej te ishte e pafundme mqs nuk kemi lindur dhe nuk do te vdesim, por ska gje). Tani shikomje me vemendje ne nje segment te fijes se jetes, ai segment eshte jeta juaj e tanishme. Shikoni dhe mendoni per jeten tuaj te tanishme, dhe beni ndryshimin ndermjet fijes se jetes(asaj cfare ju jeni ne realitet), me ate segmentint(qe jeni ne kete jete).
Ketu duhet te meditoni pak, me mua ka funksionuar.

Magjia e rrethit te bardhe


Per kete teknike duhet te imagjinoni sikur mbi koken tuaj ndodhet nje rreth i bardhe(nga ato rrathet e engjejve ne parajse, si tek fotoja.) Duhet te imagjinoni brenda rrethi eshte me ngjyre te bardhe, dhe simbolizon cfare jeni ju. Ndersa jashte rrethi mban nje ngjyre te zeze dhe simbolizon gjithe pjesen tjeter te universit. Duhet te imagjinoni, dhe te ndjeni sikur  jeni pjesa jashte atij rrethit te bardhe. Sikur jeni gjithcka tjeter pervec rrethit te bardhe ne qender.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi