Thelema-Forc-Vullneti_Vullneti i Krishtit

Shko poshtė

Thelema-Forc-Vullneti_Vullneti i Krishtit

Mesazh  55 prej 16.11.14 13:13

-Deshira kryesore e Satanisteve (Magjistareve te Zinj) eshte te skllaverojn vullnetin e njerezve, duke e vendosur ate ne sherbim te pasioneve te uleta dhe gjerave tokesore. Motoja e tyre kryesore nga te cilat do ti njihni eshte ''Beni cfare tju doje qejfi dhe Dashuria eshte poshte Vullnetit''. Keta nuk jane gje tjeter vecse disa injorant te pandreqshem, te cilet mund te shohin vullnetin e njerezve por jo vullnetin e Krishtit.

-Vullneti i cili i bindet 4 trupave te mekatit jeton si i burgosur ndermjet zinxhireve te zemerimit...

-Vullneti duhet te lirohet nga gjerat tokesore dhe ta lejoj veten totalisht ne krahet e ATIT.

-Drita ndricon mbi erresiren dhe erresira nuk e ka tejkaluar ate.

-Ju keni inteligjencen e Zotit, guximin e luanit, kembnguljen e demit dhe krahet e mbrekullueshme te Shpirtit

-Kohe me pare ju e braktiset deshiren, kurse tani ju duhet te harroni edhe njohurin aktuale te deshires.

-Ndjesia e -vullnetit eshte ndjesia-Shpirt, eshte plotesi, Drit, Hyjnore.

-Ju do ta kuptoni tani, vellezerit e mi, se kur luani me vullnetin ne behemi te burgosur te vullnetit te njerezve te tjere.

-Ju do ta kuptoni tani, vellezerit e mi, se lojerat e shoqeris, te aristokracis, sherbejn per te skllaveruar shpirtin brenda burgut te kurveris dhe idhujtaris.

-Ju tashme e keni mesuar qe te mos detyroni (provokoni) vullnetin e te tjereve.

-Respektoni Vullnetin e Lire te Njerezve te Tjere.

-Fuqite e brendshme i jane dhene njeriut per te paguar ate qe ka per detyre.

-Ne duhet te vdesim se brendsmi me vdekjen ne Kryq dhe te ringjallemi nga te vdekurit e gjalle.

-Ti po sakrifikon veten per Punen e Madhe te Atit, prandaj eshte e nevojshme te reduktosh metalet e personalitetit, ti transmutosh ate ne are te paster te shpirtit.

-Ty te akne ofruar pasuri, kenaqesi dhe epsh por ti i ke kundershtuar me energji. Ti nuk e ke shitur shkencen tende edhe kur te kane ofruar para. Ty te kane fyer, por ti nuk ke protestuar. Ata te kane tradhetuar edhe te kane shitur. Tradhetaret, Juda, te akuzojn dhe hedhin kunder teje terrin e hijeve.Te kane dhuruar epshe dhe ti nuk i ke pranuar. Ruajne kunder teje hakmarrje sekrete, per shkak te keqes qe ti i ke shkaktuar atyre. Duan te djegin ne zjarrin e ferrit me zemerimin e tyre dhe ata lendojne veten e tyre. Ata te sjellin ne Kryq. Por ti duhet te falesh akuzuesit e tu. Di si te falesh ata qe te tralletojn.

-Ti je drejt dy rrugeve .
-Eshte me mire TE JESH se te ekzistosh.
-Drejtesia eshte pertej se mires dhe te keqes.

-ABSOLUTJA eshte hapsire abstarkte pa limite dhe levizje absolute, ndermjet pleromes e 'Drites , se pakrijuar, ku vetem lumturia e Te Qenurit pa ekzistuar ndricon, lumturia e jetes se lire ne levizjen e saj. ABSOLUTJA mban ate qe e di, njohurin dhe ate qe njihet brenda nje uniteti te tere total.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi