Magjia e zezė dhe ndikimi i saj

Shko poshtė

Magjia e zezė dhe ndikimi i saj

Mesazh  Adnan Abrashi prej 09.01.09 17:23

MAGJIA E ZEZĖ DHE NDIKIMI I SAJ

"Mos jam vallė nėn ndikimin eventual tė magjisė sė zezė?!" nga pamundėsia tė badhafaqohemi me ndonjė sėmundje apo shqetėsim psikik, ėshtė njė pyetje qė shumėkush nga ne shpesh ia parashtron vetes.

Edhe pse njohuritė pėr magjinė e zezė nė Kosovė dhe tek populli shqiptar nė pėrgjithėsi janė nga lashtėsia dhe i takojnė kohėrave arkaike, fatkeqėsisht, kjo frikė, edhe sot e kėsaj dite, me pėrmasa tė mėdha ėshtė e shprehur ende tek gjeneratat tona tė reja. Pėrveē termit tė popullarizuar "magji e zezė", pėr kėtė dukuri, nė popullin tonė mund tė dėgjojmė edhe termet: "sehire", "tė bame" etj.


Ēka ėshtė MAGJIA E ZEZĖ?

Magjia e zezė ėshtė ndikimi psikik i njė personi nė personin tjetėr nga larg, pa dijeninė e tij, me qėllim qė atij ose ndonjė anėtarit tjetėr tė familjes, t'i shkaktohet dėm apo ēfarėdo e keqe. Magjia e zezė kryhet nga personi i caktuar qė disponon aftėsi tė jashtėzakonshme tė ndikimit psikik nga larg dhe quhet magjistar.

Kėta persona, aftėsinė e veprimit pėrmes magjisė sė zezė, e kanė tė lindur, tė trashėguar nga njeri prej tė afėrmve (zakonisht prej prindėrve) ose tė arritura me ushtrime tė caktuara mentale si pjesėtar i ndonjė kulti tė magjisė sė zezė.

Praktika ka treguar se magjistarėt qė aplikojnė magjinė pėr qėllime negative, aftėsitė e tyre i kanė vėrejtur tek pas tejkalimit tė ndonjė krize mentale, prandaj me plot tė drejtė mund tė konstatojmė se ata janė njerėz psikikisht tė sėmurė.

Magjistari, zakonisht ritualin e caktuar tė magjisė sė zezė e kryen me porosinė e personit tė tretė dhe pėr kėtė veprim realizon tė mira tė konsiderueshme materiale.

Rituali i magjisė sė zezė mund tė kryhet nė mėnyrė direkte, ku mjafton vetėm emri, emri i njėrit prind, mbiemri dhe mosha e viktimės, si dhe nė mėnyrė indirekte, pėrmes sendit tė caktuar fizik ndėrmjetėsues.

Si send ndėrmjetėsues fizik, zakonisht kėrkohet: fotografia e viktimės, copa e thoit, qimja e flokut, copa e veshjes intime qė ėshtė bartur njė kohė tė gjatė nga viktima, gjaku te femrat nga njė vatė higjienike e mbeturinės menstruale, unaza etj.

Njėra ndėr veprimet mė tė rėndėsishme tė bėrjes sė magjisė sė zezė ėshtė parafytyrimi tejet i qartė i ngjarjes. E keqja qė duhet t'i ndodhė viktimės duhet tė vizuelizohet qartė nga magjistari nė pėlhurėn filmike tė paramenduar si figuracion psikik.

Pasi tė kryhet ky ritual, pėrdorohet metoda tjetėr e mbushjes emocionale tė ngjarjes sė paramenduar dhe, sė fundi, e tėrė kjo si formė tejet e fortė energjetike bartet (induktohet) tek sendi fizik i viktimės.

Po tė bėjmė krahasime, ky veprim pėrafėrsisht ėshtė i njėjtė sikurse tek magneti aktiv, i cili pas fėrkimit me forcėn e vet magnetike, magnetizon nė metal tjetėr. Mė pas, sendi fizik i viktimės ku ėshtė kryer rituali induktiv i magjisė, i dorėzohet porositėsit duke i sugjeruar qė atė ta vendosė diku afėr vendit ku mė sė shumti qėndron viktima gjatė ditės: tavolinės sė punės, shtratit tė fjetjes, pragut tė shtėpisė etj.

Kur jemi tek format energjetike tė induktimit psikik, vetėm tė konkretizojmė se, kjo energji mentale qė e pėrdor mendja gjatė koncentrimit tė fortė dhe induktimit tė saj kah sendi i caktuar, nuk ėshtė energji e ndonjė forme kinetike qė e njeh fizika e jonė si shkencė, por kemi tė bėjmė me njė energji nga dimensionet astrale tė absorbuara pėrmes gjendjes sė koncentruar tė transit psikik.

Pasi qė kjo energji nuk mund tė regjistrohet nga asnjė instrument sado i sofistikuar matės, mu pėr kėtė shkak, magjia si mėnyrė e ndikimit psikik tek tė tjerėt nga larg, mohohet prej shkencės zyrtare si njė besėtytni e kotė paganė.

Nėse do tė arrihet ndonjėherė deri te njė zbulim i ndonjė instrumenti tė tillė, atėherė pa dyshim se kjo do tė jetė arritja mė e madhe e njerėzimit. Kjo do tė na mundėsonte qė lehtė tė regjistrohen dhe tė lexohen edhe mendimet e tė tjerėve.

Si funksionon veprimi magjizezė?

Pėr ta sqaruar veprimin e ndikimit tė magjisė, nė rend tė parė duhet sqaruar kuptimin e trupit astral qė ėshtė pjesė e ndėrtimit tė tėrėsisė sė ēdo gjallese. Njeriu si qenie e pėrsosur fizike me tė gjitha organet e veta funksionale, pėrbėhet edhe nga trupi energjetik qė ndryshe quhet si: "trupi astral", ose nė shumė literatura tė popullarizuara ezoterike, si "AURA". Ajo, nė njė distancė prej 7,5 cm, e pėrshkruan tėrė trupin fizik tė njeriut.

"Trupi astral" ėshtė substancė energjetike dhe ajo nuk mund tė vėrehet me shqisat tona normale, edhe pse ka njerėz tė prirė dhe tė ushtruar mentalisht qė "Aurėn" e regjistrojnė edhe me shqisa fizike.

Se "Aura" si mbėshtjellėse energjetike e trupit vėrtet ekziston, nuk ka dyshim edhe pėr shkencėn bashkėkohore, sepse kohėn e fundit janė zbuluar shumė instrumente tejet precize digjitale elektronike qė e regjistrojnė dhe e incizojnė atė.

Kėtu si ilustrim mund tė pėrmendim kamerėn e popullarizuar tė KIRILIJANOVIT (sipas mbiemrit tė zbuluesit sovjetik). Trupi astral, pra, ėshtė trup energjetik dhe funksioni i tij ėshtė i shumėfishtė.

Si detyrė themelore ka, qė nė rend tė parė ta furnizojė me ENERGJI VITALE (jetėsore) tėrė qenien tonė, tė cilėn e pranon nga Universi.

Nė "trupin astral", (qė gjendet nė AURė) pėrveē funksionit tė furnizimit me energji vitale, nė forma tė "valėve elektromagnetike" janė tė regjistruara tė gjitha mendimet, emocionet dhe synimet tona nė pėrgjithėsi, sė bashku me ngjarjet e ndryshme qė na kanė ndodhur dhe presin tė ndodhin nė tė ardhmen.

Pėr nga funksionaliteti i tij, "trupi astral" ėshtė neutral dhe nuk bėn dallime nė mes tė mirės dhe tė keqes. Nėse ato kanė depėrtuar nė ndėrdijen tonė, aty regjistrohen dhe ekzekutohen tė gjitha mendimet, pėrjetimet emocionet dhe parafytyrimet e ndryshme.

Ky funksion i natyrshėm i qenies sonė ėshtė tėrėsisht i pavetėdijshėm, prandaj ne as qė mund ta vėrejmė me vetėdije tė plotė. Ai nuk njeh largėsi tė shprehura me metra ose kilometra. Nė tė nuk ekziston hapėsira e caktuar e veprimit dhe as koha.

Njė "trup astral" individual, njėkohėsisht ėshtė integrim nė trungun e pėrgjithshėm astral kolektiv qė ne ndryshe e quajmė edhe si "ndėrvetėdije kolektive" (sipas K.G. Jungut).

Prandaj, nė tė, pėrveē aktiviteteve tė vetėdijshme tė mendjes sonė, regjistrohen edhe porosi telepatike (transmisive) qė pėrmes planit "astral kolektiv" pėrcillen nė planin "astral individual" konkret.

Pas kėtij sqarimi, t'i kthehemi sėrish sendit fizik ku ėshtė kryer rituali i magjisė sė zezė. Kur personi i caktuar-viktima, vjen pėr sė afėrmi nė kontakt me pjesėn e vet fizike, nė tė cilėn mė parė nga magjistari ėshtė induktuar porosia magjizezė, atėherė "Aura" e tij e njeh atė si diēka e vetja, ashtu qė pa kurrfarė pengesa e pranon mbushjen energjetike nga ai send. Kėshtu energjia e indiktuar nga sendi ndėrmjetėsues transmetohet nė "Aurėn" e viktimės dhe, varėsisht nga forca e mbushjes energjetike qė ėshtė induktuar, pret momentin e caktuar tė realizimit.

Zbulimi dhe evitimi I ndikimit magjizezė


Sė pari duhet pasur kujdes se ēdo problem, "fati i zi", apo ndonjė sėmundje e pashėrueshme, nuk duhet tė merret decidivishtsi e shkaktuar nga magjia e zezė.

Sepse, nėse pėr vete permanent krijojmė mendime negative nė formė tė frikės, dyshimeve... etj., atėherė edhe kėto gjendje psikike, si valė elektromagnetike, pėrmes shtypjes, depėrtojnė dhe regjistrohen nė ndėrvetėdijen tonė, duke pritur aty ēastin e favorshėm tė realizimit. ēdo mendimi i yni, pa marrė parasysh nė ėshtė negativ apo pozitiv, krijohet si figuracion i vizuelizuar dhe nėse pėrcillet me njė emocion tė fortė shpirtėror, si valė elektromagnetike, regjistrohet nė ndėrvetėdijen tonė.

Pėrsėritja e pėrhershme shkakton mbushjen energjetike dhe kjo porosi e shkaktuar nga vetė ne ėshtė reale, me tendencė qė tė materializohet nė praktikė.

Pra, analizėn e parė nė evitimin e magjisė sė zezė duhet nisur nga vetvetja. Mos jemi vetė shkaktarė tė saj? Nėse kemi indice tė forta se, vėrtet, jemi nėn ndikimin e magjisė sė zezė, atėherė hapi i dytė qė duhet bėrė ėshtė zbulimi i sendit ndėrmjetėsues fizik.

Kjo ka njė rėndėsi tė madhe dhe tė shumėfishtė, sepse nga shėruesi (terapeuti) i aftė me zbulimin e sendit ndėrmjetėsues, mund tė vėrehet se ēfarė metode e ndikimit energjetik ėshtė kryer nė tė (ritualit tė ajrit, zjarrit, ujit ose tokės).

Mė pas, pėrmes djegies, hedhjes nė lum, varrosjes nė tokė, bėhet asgjėsimi i sendit ndėrmjetėsues dhe pengohet ndikimi i mėtejmė i tij.

Tė kemi kujdes!

Me zbulimin dhe asgjėsimin e sendit ndėrmjetėsues fizik nuk ėshtė shkatėrruar edhe ndikimi i magjisė sė zezė, e cila veē ka depėrtuar. Ajo, si "larvė" ekziston nė "AURėN" e viktimės dhe ende vepron.

Prandaj, duhet lajmėruar terapeutin e aftė, i cili posedon aftėsi qė me metoda tė kundra ndikimeve pozitive (magjisė sė bardhė), ta asgjėsojė nė tėrėsi nga "Aura" veprimin e mėtejmė tė "lavrės" sė mbetur negative.

Mbrojtja nga magjia e zezė


Nė tė gjitha literaturat profesionale ezoterike tė shumė shkollave tė magjisė sė bardhė, pėrveē disa metodave terapeutike vetėmbrojtėse, si metodė mė e fortė dhe mė efikase theksohet mosbesimi nė magjinė e zezė (negacioni i vetėdijshėm i ndikimit tė saj).

Por, sa ėshtė reale qė vėrtetė dhe me gjithė qenien tonė e mohojmė se ajo ekziston? Frika nga e keqja dhe pasiguria permanente nė vete na bėjnė tolerant dhe diku nė intimen e shumė njerėzve ekziston doza e caktuar e dyshimit.

Metoda tjetėr rituale tejet efikase ėshtė metoda e autosugjestionit, pėrmes sė cilės, si vazhdimėsi ndikojmė nė vetvete duke rrėnjosur gjithnjė mendime pozitive tė vetėbesimit. Kėshtu krijojmė njė barrierė tė fortė energjetike rreth "Aurės" sonė, e cila pengon ēfarėdo ndikimi negativ nga jashtė.

Autosugjestioni duhet tė jetė i pėrhershėm dhe me besim tė fortė nė suksesin e saj. Kur pėr veten krijojmė "larva" tė forta energjetike pozitive, atėherė nė "Aurėn" tonė kurrė nuk do tė ketė plasaritje pėr ndikime tė padėshirueshme nga jashtė.

Personalitetet e ndryshme me karakter dhe vetėbesim tė fortė, kurrė nuk ka mundėsi tė jenė nėn ndikimin e veprimeve nga jashtė: "Aura" e tyre ėshtė e mbyllur dhe vepron vetėm nė brendinė e vet funksionale.

Adnan Abrashi-NANDA
avatar
Adnan Abrashi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia e zezė dhe ndikimi i saj

Mesazh  Jetmira prej 02.10.13 9:49Magjia e bardhė dhe Magjija e zezė

Pėr magjinė e Bardhė pak flitet. Per fat tė keq duhet mir ta njifni magjin e zezė qė tė mund tė ndihmoni njeriut dhe tua hjekni magjinė e zezė. Kjo ėshtė ndihma e magjisė sė bardhė.  Duhet tė theksoi qė ju duhet tė keni pėrvojė, dije, energji, njohje qė tė ju ndihmoni njerzve.
ikur dikush te ju bej magji te zez menjiher fillon te ju shkoi keq dhe te zgjat nji kohė tė gjatė. Pra ai person ua don te keqen.

Shum magji te zeza perdoren te populli yn dhe keto percillen gojem goj si nji lloj tradicioni ne mes te njofshmeve neper gjenerata. Kur ti ndihmoni njeriut dhe te ja largoni magjin e zezė ai ėshtė si njė fat ku ati njeriu apo familje ia kėthen gezimin e jetės nė ftyren e tij dhe jeten e tij. Me magji te bardh njerzit i liron nga magjit e zeza, ia kthen shendetin, gruaja e sulmume nga magjit e zeza ja kthen gėzimin dhe ajo familje behet me fėmij edhe kjo ėshtė njė e mirė e madhe qė mundėson magjija e bardhė. Edhe kur e sheron njenarkoman apo nje alkoolist apo ja hjek njeriut shprehin e keqe prej pirjes sė duhanit apo ja largon njeriut shprehin qė tė luan kockė  dhe kasino edhe kjo ėshtė e mirė.

Te ne ne trojet tona per fat te mirė si te them se edhe ky nuk ėshtė fat, perdoret magjija e zez primitive se sikur te perdorej magjija e zez profesionale kishte me qenė shum ma keq per te ne.


Shum njerz mashqi apo femra, mund te them ma shum femrat e perdorin magjin e zezė te ne thuaja 99%, te cilet prej gjelozisė qė kan ndaj tjetrit shkoj dhe e bejn kundershtarin si ta quej impotent si mashkull njashtu femer dhe ndikojn ne fatin e tyre. Krejt kjo mund te sherohet me magji te bardhė. Shum magji te zeza shkaktojn frigė apo fobije tė ndryshme dhe halucinacione te kėqija, si frigė nga vdekja, nga ekzistenca thuaja nga ēdo send.

Duhet shum lutje dhe rituale qė tė largohet magjija e zezė, shum her ėshtė e nevojshme qė tė behet ndonji hajmali apo ma te fuqishem qe jan Talismanet qė tė mbrohet dhe te pastrohet ai person, mbrojtje pėr shpi, per dashurij, pėr punė, pėr fėmijė mvarsisht prej problemit qė ka personi.

Magjija e bardh jo vetem qė tė mon me hjek magjin e zez por edhe te mbron kundra ēdo magjije te zezė qė ajo ma mos tė pėrsėritet. Ēdo largim i magjisėsė zezė ėshtė individual mvarsisht prej problemit. Asnjiher nuk ėshtė e njejtė, ka raste qė pėr tu mbrojtur nga magjit perdoret fotografija e atij personi dhe perdoren rituale te ndryshme dhe lutje tė ndryshme dhe ne ket menyr ju ndihmohet njerzve. Ndonjiher duhet mu pregadit uji special me lutje dhe rituale qė personi qė ka magji tė zezė te i ndihmohet. Kur personi mbrohet prej te keqes te ai person shum te mira i ndodhin, ose ruhet qė mos te bej ndeshje, ose ne pun i hec puna mbar ne pun mos te gaboj ose ju kthehet harmonjija ne mes partnerve.

Shum mirė ėshtė qė tė jeshė magjistar i bardhė. Magjistari i bardh i Beson Zotit dhe punon per te mir te njerzve. Kurse Magjistari i zi nuk beson ne Zotin po i beson Satanes dhe forcave te errta te tina.

Magjistari i bardh beson se ka bot tjeter dhe pas vdekjes e din ku shkon nese ban keq e per ket ai kursesi nuk ban keq dhe se perdor magjin e zezė. Magjistari i zi nuk i njef te gjitha se me ber mi njoft qka e pret pas vdekjes kurr nuk e kishte perdor magjin e zezė.
Magjija e zezė pėrdoret qė dikush te lendohet, ti bej keq personit te caktuar dhe familjes sė tina. Shum njerz pyesin pse bash mu  me kan ba magji te zezė kur i kam ndihmuar te gjthve. Pergjigja ėshtė shumė e thjesht dhe e kjartė. Dashurija, mbrapshtija, urrejtja, suksesi, inati, fati i kujt do njeriut i pengon njerzve qė bajn keq qė dėshirojnė dhe mundohen jeten e vet ta bajn te lumtur, por deshirojnė qė tė tjerve tė ju shkaktojn keq dhe shpesh ju bin fatkeqėsij te medha.

Fatkeqėsisht qė kėso njerz ka. Me magjij te zezė nuk luhet sepse kur largohet magjija e zez menjiher ai person qė e ka ba magjin e zezė i kthehet si bumerang mbrapa ne trup te tij. Ēka mbjell korrish thot populli. Asht mir me i njohur simptomet e magjisė sė zezė para se te bahet von. Shpesh magjija e zezė e shkatrron shendetin, jep diagnoza te rrejshme, personi gjithnji e ma keq e ndin veten. Shpesh her simptomet jan nervoza, shtangimi i ftyres, rrehja e zemres, kokėdhimbja, mundim, te fikėt, si dhe ndrrimi i shpejt i disponimit dhe depresioni. Magjija e zezė ėshtė shkak i shkatrrimit tė familjes, fėmijet dalin nga dora , lazdrohen, pin alkool, behen narkoman dhe sjellje jo morale. Magjija e zezė jeten ua ban ferr, ēdo lloj fatkeqėsije dhe per fat te keq edhe e sjell vdekjen e  dikujt.

Nė rituale bėhen kurban edhe shtazėt, mirren flokėt, shfrytzohet mjalta pėr me e lidhur mashkullin, ēka mundet me qenė shumė e rrezikshme pėr shėndet. Disa thojnė se ka pi zhive(e cila ėshtė shumė e rrezikshme pėr shėndetin njashtu ajo mund ta mbyt njeriun). Ky termin mund te quhet magji e zezė, nemė tė cilen njerzit ua qesin tė tjerve, nė kafe, ēaj, sok uji etj... Veni re te personat tė cilet keto i shfrytzojnė. Keni me vrejtur edhe vetė qė te disa persoa nė shpi apo banesė ju bėhet keq, apo ju mund ta ndieni veten keqė dhe tė pa forcė. Pėr fat tė keq ka njerz me sy tė kqij qė mund tė bien tė msyesh, ata ėshtė mjaft veq me tė shiquar njiherė dhe pas nji kohe tė caktuar do tė ju ndodhė ndonji e keqe apo baksuz apo punėt dot ju shkatrrohen. Shkallėt janė simbol i sukseseve nė punė. Njerzve tė cilėve ju pengon qė ju jeni me pare apo financa i fortė shumė lehtė munden me ua shkatrruar punėn, paret dhe tė gjitha gjerat tjera duke e pėrdorur magjinė e zezė.
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia e zezė dhe ndikimi i saj

Mesazh  kushtrimipeja prej 21.10.13 17:10

Si ta gjejm sendin ndermjetsus te magjise se zeze edhe a ka mundsi qe at send ndermjetues ta sjell ne shtepi magjistari duke i urdheruar demonet dmth permes demoneve.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia e zezė dhe ndikimi i saj

Mesazh  55 prej 23.10.13 11:48

Magjia e zeze perdoret per te torturuar, per te shkaktuar deme materiale, semundje, per te terhequr forcen jetesore te tjereve ose edhe per te vrare njerez qe mund te kryhet nga shpirtrat e lige.

Ka disa lloje magjish te zeze ku futet ajo simpatike ku meren kukulla a ku ta di une dhe ngulen gjilpera dhe thuhet mallkimi, eshte ajo e qirinjve, eshte dhe ajo qe kryhet me ane te armeve spirituale ose sic quhen ndryshe astrale e shume te tjera dhe te gjitha vijne prej dimensioneve te uleta ose ferrit.

Ju keshilloj te mos e perdorni kete sepse kerkon shume energji dhe shpirtrat do te perdorin energjine tuaj per ta bere kete dhe do te ndiheni te ezauruar fizikisht dhe shpirterisht dhe do ju duhet kush e di se sa kohe ta merni veten.

Per tu mbrojtur ka shume menyra te krishteret perdorin Mburojen e Krishtit, disa te tjere mbeshteten ne nje filozofi pozitive, ndaj magjise se zeze, te tjere bejne mburojen psikike ose mund te kene ndonje entitet tjeter. Ndersa per ta ditur se nga vjene-nqs eshte dikush i lindur klairvoient - sic quhet ndryshe shikimi i dyte  ose e shte i pergatitur ne disiplina okulte.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MAGJIA E ZEZE DHE NDIKIMI I SAJ

Mesazh  Crash prej 26.10.13 21:30

Magjia e Zeze si  thuani ju mund te ekzistoj, por ne disa raste ka edhe smundje psikike q'rregullime mendore, por me vjen keq ne kte forum qe ka shum rituale e gjera te magjis qe jan vetem pallawra shkruajn komente kinse kam provuar , postojm shum palidhje me mire te hapet nje tem e magjis se zez si kjo, se ne disa qe shoh

ĒKA ESHTE, NE REALITET, MAGJIA E ZEZE?

Magjia e zeze eshte ndikimi psikik i nje personi ne personin tjeter nga larg, pa dijenine e tij, me qellim qe atij ose ndonje anetarit tjeter te familjes, t'i shkaktohet dem apo ēfaredo e keqe. Magjia e zeze kryhet nga personi i caktuar qe disponon aftesi te jashtezakonshme te ndikimit psikik nga larg dhe quhet magjistar.

Keta persona, aftesine e veprimit permes magjise se zeze, e kane te lindur, te trasheguar nga njeri prej te afermve (zakonisht prej prinderve) ose te arritura me ushtrime te caktuara mentale si pjesetar i ndonje kulti te magjise se zeze. Praktika ka treguar se magjistaret qe aplikojne magjine per qellime negative, aftesite e tyre i kane verejtur tek pas tejkalimit te ndonje krize mentale, prandaj me plot te drejte mund te konstatojme se ata jane njerez psikikisht te semure.

Magjistari, zakonisht ritualin e caktuar te magjise se zeze e kryen me porosine e personit te trete dhe per kete veprim realizon te mira te konsiderueshme materiale.

Rituali i magjise se zeze mund te kryhet ne menyre direkte, ku mjafton vetem emri, emri i njerit prind, mbiemri dhe mosha e viktimes, si dhe ne menyre indirekte, permes sendit te caktuar fizik ndermjetesues. Si send ndermjetesues fizik, zakonisht kerkohet: fotografia e viktimes, copa e thoit, qimja e flokut, copa e veshjes intime qe eshte bartur nje kohe te gjate nga viktima, gjaku te femrat nga nje vate higjienike e mbeturines menstruale, unaza etj.

Njera nder veprimet me te rendesishme te berjes se magjise se zeze eshte parafytyrimi tejet i qarte i ngjarjes. E keqja qe duhet t'i ndodhe viktimes duhet te vizuelizohet qarte nga magjistari ne pelhuren filmike te paramenduar si figuracion psikik. Pasi te kryhet ky ritual, perdorohet metoda tjeter e mbushjes emocionale te ngjarjes se paramenduar dhe, se fundi, e tere kjo si forme tejet e forte energjetike bartet (induktohet) tek sendi fizik i viktimes. Po te bejme krahasime, ky veprim perafersisht eshte i njejte sikurse tek magneti aktiv, i cili pas ferkimit me forcen e vet magnetike, magnetizon ne metal tjeter. Me pas, sendi fizik i viktimes ku eshte kryer rituali induktiv i magjise, i dorezohet porositesit duke i sugjeruar qe ate ta vendose diku afer vendit ku me se shumti qendron viktima gjate dites: tavolinise se pupnes, shtratit te fjetjes, pragut te shtepise etj.

Kur jemi tek format energjetike te induktimit psikik, vetem te konkretizojme se, kjo energji mentale qe e perdor mendja gjate koncentrimit te forte dhe induktimit te saj kah sendi i caktuar, nuk eshte energji e ndonje forme kinetike qe e njeh fizika e jone si shkence, por kemi te bejme me nje energji nga dimensionet astrale te absorbuara permes gjendjes se koncentruar te transit psikik.

Pasi qe kjo energji nuk mund te regjistrohet nga asnje instrument sado i sofistikuar mates, mu per kete shkak, magjia si menyre e ndikimit psikik tek te tjeret nga larg, mohohet prej shkences zyrtare si nje besetytni e kote pagane. Nese do te arrihet ndonjehere deri te nje zbulim i ndonje instrumenti te tille, atehere pa dyshim se kjo do te jete arritja me e madhe e njerezimit. Kjo do te na mundesonte qe lehte te regjistrohen dhe te lexohen edhe mendimet e te tjereve.
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia e zezė dhe ndikimi i saj

Mesazh  55 prej 28.10.13 10:42

E lexova edhe kete por deri te gjysma dhe duket qe ske praktikuar ndonje here kete lloj magjie qe flet. Une per vete e kam praktikuar dy here dhe me eshte dukur sikur jam mberthyer nga ndonje fryme mbytese sa mezi qe merrja fryme ajrin perrreth dhe fillova qe te beja disa yshtje qe i gjithe ky makth te merrte fund dhe e dija se do te vdisja ne ate moment, se di se si kam mbetur gjalle.

Sa i perket asaj qe kerkon fuqi psikike kjo i perket vraseseve psikik dhe per te arritur kete duhet qe se pari te kalosh aurene e personit pastaj te behet magjia ose hedhja e ndonje arme spirituale ne astral. Por dihet se aura nuk kalohet aq shpejt sa mendohet se ajo duket si forma e nje veze dhe ka shtate shtresa dhe psiko vampiret duhet te hane auren pastaj te bejene mallkimin dhe aura sapo veren qe dukush po e sumlon menjehere fillon edhe mer veprim edhe bllokon veprimin e vampireve psikik dhe per kete duhet kater muaj qe aura e dikujt te shkaterrohet dhe kush ka kaq kohe qe dikush te merret me kete gje. Prandaj shumica e magjistareve te zinj dergojne ndonje shpirt te keq dhe ne rastin me efektiv ndonje demon.

Pastaj ka magji shume te tjeshta qe skerkojn fare ndonje fuqi te madhe psikike une dy i kam permendur qe behen me se shumti ajo e qeririt dhe simpatetike, por nuk jane efektive dhe qe te kene rezultat duhet te perseritet rituali nag magjistari qindra here dhe atij i duhet qe te ezohurohet emocionalisht te gjitha emocionet e tij ti hedhi mbi viktimen qe e ka lenduar shpirterisht dhe qe me te ne te kaluaren ka pasur nje lidhje shume te ngushte. Per ta bere nje gje te tille ai i duhet ndihma e demoneve e shpirtrave te keq,d uhet ta uli krenarin e tij deri ne ate nivel sa nuk behet me dhe me pas e gjithe qenia e tij rrethohet nga nje erresir qe ai sdo ta kishte dashur kurr, fillon edhe pendohet per ato qe ka bere mbase disa persona nuk e kishin merituar kete qe ai e ka bere. Muret e jetes se tij tashi fillojne edhe behen te zinj edhe stili i jetes se tij behet e zeze, dhe fillon edhe ta perdori me shume magjin e zeze por edhe torturohet me shume nga shpirtrat qe ai i ka bere keq.

Ne magji te ndroshme sidomos ajo voodoo njehere pasi i ke thirrur shpirtrat ata te kerkojne dicka si sakrific dhe ndonjehere pasi jane thirrur nuk kthehen me andej nga kane ardhur ndryshe nga ato grimoiret evropiane.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia e zezė dhe ndikimi i saj

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi