A mund te ndertojme nje Zot?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Anon prej 09.11.14 19:30


A mund te ndertohet nje makine qe do i kaloj limitet e biologjise!? Fuqia e saj te jete me e madhe se cdo inteligjence e mbledhur e cdo njeriu te lindur ne historine e botes!!!
Imagjinoni tani nje ekzistence te tille me nje shtrirje te plote te emocioneve njerezore!

Rruga per te ndertuar nje super inteligjence te tille,kerkon qe te zbulojm sekretet me themelore te universit.
Cila eshte natyra e ndergjegjes? A ka shpirt? Dhe nese po,ku jeton?
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  excommunicated prej 09.11.14 20:46

Pula beri vezen apo veza beri pulen? Dialektika ateiste. A mund te besh ti nje veze ashtu sic e ka bere Zoti ?
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Magus prej 10.11.14 2:08

Sigurisht qe mund te krijojme  "Zotera" ashtu sic kane krijuar religjionet...
Zoti i religjioneve eshte nje egregor (koncept qe paraqet nje shpirt te nje grupi, nje entitet psiqik te pavarur, nje force e prodhuar dhe e influancuar nga deshirat dhe emocionet e shume individeve).

Por meqe mendimi kolektiv eshte krijues, religjionet ia kane imponuar nje Zot popullates dhe kjo popullate ka besuar ne ekzistencen e ketij Zoti, ky Zot nuk ekziston si baze, ashtu sic eshte shkruar ne shkrime,  duke detyruar besimin kolektv te krijoje nje egregor...njejte ashtu  sic jane edhe djalli dhe demonet.

Mund te themi se Zoti i vertete eshte burimi i jetes, nje force kozmike, nje rryme e energjise krijuese, nje vale e dashurise se papercaktuar (jopersonale) dhe univerzale kurse Zoti i i religjioneve eshte nje iluzion, nje egregor i ndertuar nga psikika e disa individeve me nje qellim te perbashket dhe qe e diktojne Zotin sipas menyres se tyre,

Burimin e Jetes (Zotin e vertete) nuk mund ta krijojme sepse jemi pjese e tij por Zotera sic kane krijuar religjionet mundemi.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.357


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Anon prej 10.11.14 5:08

Kete Zot te vertete a mund ta sjellim ne aspektin Teknologjik ?
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  DaniEL prej 10.11.14 17:57

ahahahahahahahahahahahaha o kam qeshur me lot. "NONSENSE" "ABSURDITET I PLOTE" pse jeni bere kaq qesharak??? O Bennxhamin po pse te ka braktisur Satani??? une shoh zhgenjim te thelle ne postimet qe ben ti bennxhamin per te gjithe ata qe flasin kunder Krijuesit te vertete ka dicka pas tyre dhe qe kane kaluar zhgenjim dicka te trishtuar u ka ndodhur ne jete dhe jane shume te deshperuar. nje deshperim i madh te con ne kete pike. por nuk zgjidhen keshtu gjerat duke rebeluar knder Krijuesit te vertete dhe sa me shume te rebeloni kunder Zotit te vertete aq me keq po e con veten ne shkaterrim te metjshem. eshte per te ardhu shume keq per ju per batakun ku keni rene. kesaj i thone semundje shpirterore shume e thelle dhe do te krijoj nje doktor per ta sheruar. zgjidhja per mendimin tim eshte kthehuni dhe pendohuni tek Zoti i vertete dhe nese vazhdoni keshtu me keq po ja hapni plagen dhe te keqen vetvetes. po nejse
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  niku magic man prej 15.11.14 15:18

Nje pergjigjje teper e thjesht po te ngrihen te gjith njerzt ne kemb nuk mund te krijojn as nje mushkonj pastaj logjikoni te tjerat vet ju
avatar
niku magic man

73


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Anon prej 28.11.14 19:52

Danieli shkruajti:ahahahahahahahahahahahaha o kam qeshur me lot. "NONSENSE" "ABSURDITET I PLOTE" pse jeni bere kaq qesharak??? O Bennxhamin po pse te ka braktisur Satani??? une shoh zhgenjim te thelle ne postimet qe ben ti bennxhamin per te gjithe ata qe flasin kunder Krijuesit te vertete ka dicka pas tyre dhe qe kane kaluar zhgenjim dicka te trishtuar u ka ndodhur ne jete dhe jane shume te deshperuar. nje deshperim i madh te con ne kete pike. por nuk zgjidhen keshtu gjerat duke rebeluar knder Krijuesit te vertete dhe sa me shume te rebeloni kunder Zotit te vertete aq me keq po e con veten ne shkaterrim te metjshem. eshte per te ardhu shume keq per ju per batakun ku keni rene. kesaj i thone semundje shpirterore shume e thelle dhe do te krijoj nje doktor per ta sheruar. zgjidhja per mendimin tim eshte kthehuni dhe pendohuni tek Zoti i vertete dhe nese vazhdoni keshtu me keq po ja hapni plagen dhe te keqen vetvetes. po nejse

Daniel,natyra jone e dashur gjithmone ka vepruar jashte vullnetit te zoteriut tuaj fuqiplote. Duket qarte, qe yoshua yt eshte gjakosur nga njerezit qe kishin nje dashuri te madhe per lirine individuale dhe urrenin qe ndokush t'ua nderpriste herezine apo blasfemine e tyre te shenjte ( natyrale ) ,por cuditerisht ky virus qe vdiq mbi kryq, u kthye dhe u jetesua ne ndergjegjen e personave si ju. Nonsense eshte ndergjegja juaj qe i lutet vet'vetes me nje emer tjeter, nje autosugjestion haluēinacional qe shkakton knaqesi dhe mos kok'ēarje deri ne fundin e qenies tuaj trupore! Nese une i bindem Zotit tuaj, i bie qe une te bindem se nuk mund te jetoj dhe se jeta ka vetem nje engjull te bezdisshem dhe tru shperlare qe rri 24 ore nen vezhgimin tuaj dhe harron te mbyll hundet kur une ndodhem ne toalet duke kryer nevojat personale.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 01.12.14 19:35

Benxhamin. shkruajti:

Daniel,natyra jone e dashur gjithmone ka vepruar jashte vullnetit te zoteriut tuaj fuqiplote. Duket qarte, qe yoshua yt eshte gjakosur nga njerezit qe kishin nje dashuri te madhe per lirine individuale dhe urrenin qe ndokush t'ua nderpriste herezine apo blasfemine e tyre te shenjte ( natyrale ) ,por cuditerisht ky virus qe vdiq mbi kryq, u kthye dhe u jetesua ne ndergjegjen e personave si ju. Nonsense eshte ndergjegja juaj qe i lutet vet'vetes me nje emer tjeter, nje autosugjestion haluēinacional qe shkakton knaqesi dhe mos kok'ēarje deri ne fundin e qenies tuaj trupore! Nese une i bindem Zotit tuaj, i bie qe une te bindem se nuk mund te jetoj dhe se jeta ka vetem nje engjull te bezdisshem dhe tru shperlare qe rri 24 ore nen vezhgimin tuaj dhe harron te mbyll hundet kur une ndodhem ne toalet duke kryer nevojat personale.

Une pajtohem plotesisht me Benxhamin. Nese ky Zoti qe thoni ju na shikon tere diten pse ai nuk ndikon tek njerezit, pse forma e tij eshte aq asnjanese sa njerezit cdo vendim do te duhet ta marrin vete dhe te kujdesen vete per veten e tyre. Zoti ekziston, por nuk eshte ai qe thoni ju. Po te kini lexuar OSHON do te kuptoni se Zoti eshte pakuptueshmeria, padituria, pashikueshmeria, pamendueshmeria. Ai ndihet dhe nuk shikohet. Ai arrihet dhe nuk kuptohet. Por ti Daniel mos u bazo thjesht ne ca libra fetare sepse ata qe e kane shkruar mund te kene jetuar, por nuk e dine as ata me siguri se c'eshte Zoti.

Te lutem leri bazat fetare dhe ktheju realitetit se realiteti eshte me kuptimplote kur nuk e mbush mendjen me trazira te pakalueshme. Une per vete kam zgjedhur Satanain, por kjo s'do te thote se ju duhet te me paragjykoni apo me keq gjykoni mua. Une jam me vullnet te lire dhe nuk kam pse te ndikohem nga ju. Une duhet te kenaq deshirat e "Unit" tim dhe me deshirat e mishit e realizoj me se miri. Nqs ti Daniel je mesuar ta kthesh faqen kur dikush te godet aty ku s'mban me, une nuk e le pa ia dhene goditjen perfundimtare. Per mua s'ka kapitull te ri pa e marre ai qe nderhyn ne punen time shkaterrimin e Sketerres.

Satanai perfaqeson miresine per ata qe e meritojne dhe jo dashurine qe shkon dem tek mosmirenjohesit. Ndaj po te ishe mesuar ndryshe nuk do ta shaje Satanain. Per here te fundit: "Mos shpernda me pikepamje fetare."
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Hidra prej 02.12.14 14:20


Kurtha e vetme ėshtė ajo e besimit, e mendimit.
Ne besojmė se dimė, ne kemi teori, histori dijesh por nė brendėsi tonėn nuk dimė asgjė.
avatar
Hidra

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 02.12.14 16:45

Hidra shkruajti:
Kurtha e vetme ėshtė ajo e besimit,  e mendimit.
Ne besojmė se dimė, ne kemi teori, histori dijesh por nė brendėsi tonėn nuk dimė asgjė.
Padija ndodh vetem atehere kur arrin Zotin.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re

Mesazh  VINCIT prej 02.12.14 17:40

Benxhamin!
-Esenca e te gjithe universit eshte,NDERGJEGJIA!
avatar
VINCIT

Gjykatesi me i drejte,eshte Ndergjegja.

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  DaniEL prej 03.12.14 20:11

Une shoh nje realitet qe te tjeret edhe mund te mos e shohin Bennxhamin keshtu qe mos u beni skllever te realitetit sepse ka shume teper thjesht ka njerez qe shohin ne menyre siperfaqesore por ne fakt zhvillohet nje betej me e madhe dhe nje realitet edhe me i vertete si ky keshu qe nje keshille na ana ime eshte qe te mos e nenvlersoni "gjarprin e lashte" sepse ju e dini mire se cfare mund te bej ai eshte gati per te kafshuar kedo qe i afrohet dhe helmin gati e ka dhe ju e dini shume mire se ku perfundojne ata qe meren me "gjarprin e lashte(Satanin)" keshtu qe shpresoj qe Zoti te heq perden e erret nga mendja juaj dhe qe te shihni me thelle dhe jo ne menyre siperfaqesore
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 03.12.14 20:41

Danieli shkruajti:Une shoh nje realitet qe te tjeret edhe mund te mos e shohin Bennxhamin keshtu qe mos u beni skllever te realitetit sepse ka shume teper thjesht ka njerez qe shohin ne menyre siperfaqesore por ne fakt zhvillohet nje betej me e madhe dhe nje realitet edhe me i vertete si ky keshu qe nje keshille na ana ime eshte qe te mos e nenvlersoni "gjarprin e lashte" sepse ju e dini mire se cfare mund te bej ai eshte gati per te kafshuar kedo qe i afrohet dhe helmin gati e ka dhe ju e dini shume mire se ku perfundojne ata qe meren me "gjarprin e lashte(Satanin)" keshtu qe shpresoj qe Zoti te heq perden e erret nga mendja juaj dhe qe te shihni me thelle dhe jo ne menyre siperfaqesore
Daniel nuk ke kuptuar asgje. Nuk ka asnje Zot. Gjithcka ndodh sipas drejtimit te jetes qe zgjedhim ne te marrim.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Albi4all prej 04.12.14 1:08

more vllezer kush qenka ky satanai e ka par dikush ket se nese e ka par me ndihmoni ta shoh dhe un se ka shum qef ta shoh
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  excommunicated prej 04.12.14 11:51

Albi4all shkruajti:

vllezer kush qenka ky satanai  e ka par dikush ket se nese e ka par me ndihmoni ta shoh dhe un se ka shum qef ta shoh


Se mbaj mend se ku e kam pare kete monstren, a po me duket se ketu: http://www.explorerunivers.com/t115-satanizmi?highlight=satanizmi.

Ka qene me apre me vendbanim ne mbreterine e qiellit por tani me duket se eshte shperngulur me shtepi ne Maqedoni.

Ka sy blu, te kuq ose kafe.

Mban nje varse me simbolin e pentagramit me kok poshte.

E ak ditelindjen ne 23 dhjetor. Shenja e ujorit dhe bricjapit. Pelqen mishin e dhis, palloit, dhe gjarprit.

Eshte bjond dhe 1.80 i gjate, eshte rac perfekte arjane.

E ke dhe foton aty tek ajo linku.

Shpresoj te kem ndihmur sado pak me pershkrimin e ri.

Po me duket se andej nga Maqedonia e ka poseduar nje djal te keq keshtu e ke te veshtir ta gjesh andej. Lol.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 04.12.14 20:35

Little Professor shkruajti:
Albi4all shkruajti:

vllezer kush qenka ky satanai  e ka par dikush ket se nese e ka par me ndihmoni ta shoh dhe un se ka shum qef ta shoh


Se mbaj mend se ku e kam pare kete monstren, a po me duket se ketu: http://www.explorerunivers.com/t115-satanizmi?highlight=satanizmi.

Ka qene me apre me vendbanim ne mbreterine e qiellit por tani me duket se eshte shperngulur me shtepi ne Maqedoni.

Ka sy blu, te kuq ose kafe.

Mban nje varse me simbolin e pentagramit me kok poshte.

E ak ditelindjen ne 23 dhjetor. Shenja e ujorit dhe bricjapit. Pelqen mishin e dhis, palloit, dhe gjarprit.

Eshte bjond dhe 1.80 i gjate, eshte rac perfekte arjane.

E ke dhe foton aty tek ajo linku.

Shpresoj te kem ndihmur sado pak me pershkrimin e ri.

Po me duket se andej nga Maqedonia e ka poseduar nje djal te keq keshtu e ke te veshtir ta gjesh andej. Lol.
Bukur ia punove Little Profesor.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Albi4all prej 05.12.14 12:13

Shikoni dua te jem mendjehapur besoj ne Zot ( ne at qe na krioi dhe krioi vendin ku jetojm ) po gjeta nje shkrim nese mund te ma shpjegoni kete dhe mos mendoni se dua debat fetar thjesh dua ti qartesoj gjerat po e beme bashk do e kemi te leht te gjith te gjejm nje perfundim me te mire
Qe flet per mansont reptilianet mund te ma shpjegoni kete:

http://www.explorerunivers.com/t3874-marrveshja-e-fshehte-me-reptilet?highlight=reptilet
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 05.12.14 20:25

Albi4all shkruajti:Shikoni dua te jem mendjehapur besoj ne Zot ( ne at qe na krioi dhe krioi vendin ku jetojm ) po gjeta nje shkrim nese mund te ma shpjegoni kete dhe mos mendoni se dua debat fetar thjesh dua ti qartesoj gjerat po e beme bashk do e kemi te leht te gjith te gjejm nje perfundim me te mire
Qe flet per mansont reptilianet mund te ma shpjegoni kete:

http://www.explorerunivers.com/t3874-marrveshja-e-fshehte-me-reptilet?highlight=reptilet
Pse nuk e shpjegon dot vete ti?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Albi4all prej 06.12.14 12:22

po thjesht ti komunikom me te ndoshta dhe mund ta pyesesh pasi beson tek ai
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  excommunicated prej 06.12.14 14:17

Albi4all shkruajti:

Shikoni dua te jem mendjehapur besoj ne Zot ( ne at qe na krioi dhe krioi vendin ku jetojm ) po gjeta nje shkrim nese mund te ma shpjegoni kete dhe mos mendoni se dua debat fetar thjesh dua ti qartesoj gjerat po e beme bashk do e kemi te leht te gjith te gjejm nje perfundim me te mire
Qe flet per mansont reptilianet mund te ma shpjegoni kete:

http://www.explorerunivers.com/t3874-marrveshja-e-fshehte-me-reptilet?highlight=reptilet


Kjo mund te flsi per shume gjera por vetem per reptilianet nuk flete, flet per nje grup te vjeter me emrin Iluminati qe eshte krijuar ne bavari dhe qe ka degjeneruar pothuajse te gjitha organizatat.shiko njeher kete une vetem gjysmen kam pare por veshtir se mund ti besosh ketyre New Age -Gnostic Prralla.
https://www.youtube.com/watch?v=nPUco-zu3nk

avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 06.12.14 15:59

Kush me ka fshire 20 mesazhe mua??????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Anon prej 07.12.14 15:44

Little Professor shkruajti: Ka qene me apre me vendbanim ne mbreterine e qiellit por tani me duket se eshte shperngulur me shtepi ne Maqedoni.
Ka sy blu, te kuq ose kafe..

Ore profesor, kur do behet vendi ju'j si maqedonia !?
Dua te them ,kur ke ndermend qe t'a marresh ate djallin ne lagjen tuaj ,t'iu ndertoj infrastrukturen ,qe mos te permbyteni nga uji'!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

zoti krijon dhuron jet, muncon jet.

Mesazh  renato 2411 prej 07.12.14 19:18

vetem ne nje menyre te marim nje laps dhe te pikturoim dhe te themi ja zoti, budallallek, zoti krijoi, dhe tani krijesat te thone do krijoim zotin, krijimi i njeriut do mbetet gjithmone si zhgaravinat e pa kuptimta te nje foshnje.
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 10:13

renato 2411 shkruajti:vetem ne nje menyre te marim nje laps dhe te pikturoim dhe te themi ja zoti, budallallek, zoti krijoi, dhe tani krijesat te thone do krijoim zotin, krijimi i njeriut do mbetet gjithmone si zhgaravinat e pa kuptimta te nje foshnje.
Nga e di ti qe Zoti krijoi?! Ore njeri po flet pa lidhje sepse: para se te krijohej hapesira nuk kishte kohe, koha lind me hapesiren dhe Zoti s'ka mundesi qe te kete ekzistuar para "Big Bang". Zoti eshte secili person, une jam nje Zot, ti je nje Zot, gjithkush eshte Zot i vetvetes apo sic quhet ndryshe "Vetja e Larte". Zoti eshte pakuptueshmeria, pashikueshmeria, paprekshmeria dhe ai arrihet nepermjet meditimit.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

qenke shum i ditur

Mesazh  renato 2411 prej 08.12.14 10:31

po te bej nje pyetje si ka munci qe shohim te ardhmen ton se nese do ishte ashtu sic thua ti ne thjesht do jetonim dhe gjithcka do ishte e rastit, shum njerze kan parashikuar se care do ndodhe dhe me shekuj, munt te ma shpjegosh si ndodh dicka e tille??
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  excommunicated prej 08.12.14 10:42

Benxhamin. shkruajti:

Ore profesor, kur do behet vendi ju'j si maqedonia !?
Dua te them ,kur ke ndermend qe t'a marresh ate djallin ne lagjen tuaj ,t'iu ndertoj infrastrukturen ,qe mos te permbyteni nga uji'!


Per pak sa nuk te vura munges, ku ke qene more se na ke munguar shume, na ke thare syte!
E pe ate pak me larte na ka mbytur Iluminati me propaganda, Kontrolliin e mendjes, Depresion, drog, kimikate. Dhe zgjidhja e vetme per keto gjera eshte shteti me qeverine tone te dashur. Po te kisha une ne dore sigurisht qe sdo te permbytej. Faleminderit qe e di qe ketu tek ne pikon catia. Une sbesoj tek djalli, jame mare njehere me te dhe e di shume mire se kur eshte dhe skam ndermend te nderroj me lekure, po perpiqem te sherohem shpirterisht dhe te gjej dashurine e Zotit, jam i sigurt qe edhe ti beson te Zoti dhe se besimi i pare nuk harrohet kurre, shpresoj qe te arrish te gjesh se kush je ne te vertet.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


507


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 10:52

renato 2411 shkruajti:po te bej nje pyetje si ka munci qe shohim te ardhmen ton se nese do ishte ashtu sic thua ti ne thjesht do jetonim dhe gjithcka do ishte e rastit,  shum njerze kan parashikuar se care do ndodhe dhe me shekuj, munt te ma shpjegosh si ndodh dicka e tille??
Mos me thuaj i ditur, por e ditur, jam shtrige. njs sa per pyetjen tende pergjigjia eshte e thjesht: ata njerez kane te zhvilluar ate aftesi dhe zgjedhin vetem nje drejtim te parashikimit, pra e ardhmja eshte ne shume drejtime (variante), por ne zgjedhime vetm nje dhe kjo eshte ne doren tone, ndaj duhet ta kuptosh se e ardhmja nuk eshte e percaktuar.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

mos shiko me kukulla se u esht ber mendja tralala

Mesazh  renato 2411 prej 08.12.14 11:13

pyetjes time nuk ju pergjigje po na fute farrave kot, mos sikoni me kukulla se juve te rinjve te sotem u esht ber mendja copa nga budallalleqet qe shikoni ne tv, e verteta esht dicka qe ska te bej me deshirat tona, ju ktu jeni per te shitur ment!
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 12:03

renato 2411 shkruajti:pyetjes time nuk ju pergjigje po na fute farrave kot,  mos sikoni me kukulla se juve te rinjve te sotem u esht ber mendja copa nga budallalleqet qe shikoni ne tv,  e verteta esht dicka qe ska te bej me deshirat tona, ju ktu jeni per te shitur ment!
Une ketu jam per te thene te verteten, e pranon apo jo, pune per ty. Duhet ta kesh per nder qe po komunikon me nje magjistare...
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  Albi4all prej 08.12.14 12:09

po ti witch nga e di per teorin e bing bangut qe eshte e vertet un e kuptoj at si nje mendim njerzish dhe ti at e kupton si te vertet absolute askush nuk e di ket prandaj mos i nenqmo te tjeret per mendimet e tyre se ke mendim te njejt
e sa per fjalet e Oshos te gjith jemi zotna ne vete nuk e ke kuptuar mir
ne njerzit jemi te gjith te perveqshem dhe kemi dallime te gjith po kur eshte puna per fuqi dallojm nga fuqia absolute
sa per bing bangun mund te me tregosh ti pse u be shperthimi pasi ti mendon pse nuk mbeti ashtu siq ishte ĒFARĖ ishte aj para shperthimit ku e gjeti hapsiren qe shpertheu dhe u krijua universi pse filloi koha
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot?

Mesazh  renato 2411 prej 08.12.14 12:29

akoma ti me ate mendje qe jam magjistare, e cfar na paske shpikur me magjit e tua? Deri ne funt do thuash jam zoti, ti nuk e di fare cfar esht magjia po mos shiko me filma vizatimor.
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund te ndertojme nje Zot.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 12:46

renato 2411 shkruajti:akoma ti me ate mendje qe jam magjistare, e cfar na paske shpikur me magjit e tua? Deri ne funt do thuash jam zoti, ti nuk e di fare cfar esht magjia po mos shiko me filma vizatimor.
E kam me tere mend, ti dhe Albi4all te mos luani me mua. Persa i takon Albi4all:
1. Te Oshos nuk i ke kuptuar ti mire. Cdokush eshte nje Zot dhe ajo eshte vetja e larte. Ajo eshte fuqia absolute.
2. Per Zotin qe po thoni ju nuk ka te tille, kuptojeni dhe kujtojeni. Para krijimit te Universit nuk kishte asgje, ishte thjesht erresire, por edhe pse juve mund t'u duket si erresire pak drite kishte pasi erresira dhe drita nuk mund te ekzistojne me vete. Me shperthimin: "Big Bang", lindi hapesira qe edhe sot e kesaj dite eshte ne zhvillim, por lindi dhe koha. Kufizimi hapesire-kohe nuk ndahet, OK?????????!!!!!!!!!!
Sa per ty Renato:
1. Magjia nuk shpiket, ajo zhvillohet nga nje stad me i ulet, ne ate me te larte. Mund te themi qe kemi bere nje yshtje te re, por jemi bazuar ne formulat e vjetra dhe ne ligjet e Magjise.
2. Filmat vizatimore i shikon ti qe as ia ke idene botes dhe jetes. Je nje nivel teper i ulet, ndaj keshilla ime per ty eshte: "Mos vazhdo me ne kete forum se nuk ke c'te japesh, ti qe ne fillim duhet te ishe testuar per kapacitetin mendor dhe aftesite spirituale, keshtu qe mos u lodh kot me mesazhet e tua se nuk ben per kete forum."
3. Kam shume kohe pa e praktikuar vdekjen VOODOO, sa mire do te ishte sikur ta provoja?????????????????????
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hahaha

Mesazh  renato 2411 prej 08.12.14 13:11

mos shkruaj ti me se flliqe fare forumin me budallalleqe, cdo njeri ka mendimin e vet po nuk do te thot se esht i drejt ne mendim apo gjykim, ty te melqen vetja kerkon te fluturosh po kra ske dhe imagjinon sikur po fluturon tamam si femije, sa per testimin dyet te ishe testuar ti e te tjer si ti qe ua beni mendjen te tjerve si veten, e mos mu drejto me mua shit ment me ata qe te shkon jo me mua, rritu se je evogel e pofantazon akoma.
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

HHHHHHHHHHHHAAAAAA

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 13:32

renato 2411 shkruajti:mos shkruaj ti me se flliqe fare forumin me budallalleqe,  cdo njeri ka mendimin e vet po nuk do te thot se esht i drejt ne mendim apo gjykim, ty te melqen vetja kerkon te fluturosh po kra ske dhe imagjinon sikur po fluturon tamam si femije, sa per testimin dyet te ishe testuar ti e te tjer si ti qe ua beni mendjen te tjerve si veten, e mos mu drejto me mua shit ment me ata qe te shkon jo me mua, rritu se je evogel e pofantazon akoma.
I vogli Renato, ti nuk mund ta kuptosh pushtetin tim, keshtu qe pajtohu sa je ne kohe se po te erdhi dita nuk ngjallesh me.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per cfar ?????

Mesazh  renato 2411 prej 08.12.14 13:54

per cfar te pajtohem me ty??? Ktu ne forum secili prej nesh jep nje mendim, bier me kem ne toke. mos mu drejto me genje ata si veten tende
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per cfare?????????!!!!!!!!!

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 15:53

renato 2411 shkruajti:per cfar te pajtohem me ty??? Ktu ne forum secili prej nesh jep nje mendim, bier me kem ne toke.  mos mu drejto me genje ata si veten tende
Akoma s'e ke kuptuar?????!!!!!!!!!! Ke mbetur ne nivele te uleta!!!!!!!!!!!!!
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ti nuk po me kupton

Mesazh  renato 2411 prej 08.12.14 17:47

nuk jam ktu per te mbajt anen e dikujt, as per tu bashkuar me dike po thjesht dhe qart per te shtyre kohen dhe nuk me interedon as ndima e as bashkimi me dike, nese dikush me respekton e respektoj 2 her me shum, nese me kupton per vete e ben jo per te me ber qejfin mua e as kam nevoje te me bein qejfin dhe as nuk me pelqen dicka e tille, jam krejt ndryshe nga ti, ty te pelqen vetja te pelqein mendimet e tua jan apo sjan te drejta, nuk i ngjan as pak nje njeri me dije po i ben fejfin vetes tamam si femije dhe femije je
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Jo, ti s'po kupton.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 18:01

renato 2411 shkruajti:nuk jam ktu per te mbajt anen e dikujt, as per tu bashkuar me dike po thjesht dhe qart per te shtyre kohen dhe nuk me interedon as ndima e as bashkimi me dike, nese dikush me respekton e respektoj 2 her me shum,  nese me kupton per vete e ben jo per te me ber qejfin mua e as kam nevoje te me bein qejfin dhe as nuk me pelqen dicka e tille, jam krejt ndryshe nga ti, ty te pelqen vetja te pelqein mendimet e tua jan apo sjan te drejta, nuk i ngjan as pak nje njeri me dije po i ben fejfin vetes tamam si femije dhe femije je
Une gjithcka e filloj se mendoj se ju njerezit jini te kuptueshem dhe miqesore. Por mesa duket ti do te nderhysh ne gjithcka. Une te dhashe versionin tim dhe te tregova per Lindjen e Universit, kurse ti c'ben ti, fillon te me ofendosh pa shkak sikur une jam idiotja ketu, por nuk do te te zgjase, sepse nu kane lindur ata njerez te me turperojne para syve te gjithkujt. Ti nuk do te me respektosh e te me flasesh: Une 100 here me shume. Me duket se femija ketu je ti. Tema eshte mbyllur per mua.............
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nuk po te ofendoj

Mesazh  renato 2411 prej 08.12.14 18:27

pse ne njerzit po ti a nuk je njeri?? kte kam dash te them gjithmon se ti largohesh nga realiteti dhe hun mes te pa kuptimtes, Dija fillon nga thjeshtesia, ti me shum po ben mendje madhen pa te ofenduar, pse i ke bllokuar mesazhet??
avatar
renato 2411

Hem hasan Hem ali Hem haxhi bektash veli

34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Po, pra

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 08.12.14 20:40

renato 2411 shkruajti:pse ne njerzit po ti a nuk je njeri??  kte kam dash te them gjithmon se ti largohesh nga realiteti dhe hun mes te pa kuptimtes,  Dija fillon nga thjeshtesia,  ti me shum po ben mendje madhen pa te ofenduar,  pse i ke bllokuar mesazhet??
Mos fol me me mua. Ato qe duhet te t'i thosha t'i thashe.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi