Levitimi - Ngritja ne ajer

Shko poshtė

Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  Neo prej 08.01.09 12:29

Levitimi

Behet fjale per nje fenomen paranormal qe quhet Levitim ( Ngritja ne Ajer) :personi qe shihet ne foto quhet  Collin Evans ngritet nga toka ne mes te 300 shikueseve ne Tempullin Square te Londres.

Kjo foto eshte bere ne 1938.Ne foton tjeter shihet psi i njohur francez  Jean-Pierre Girard
duke realizuar nje levitim te nje objekti (ketu, nje kuti ku vendosim pelikule foto).

Kjo eksperience eshte bere ne Ųersted - Instituti Göteborg (Suedi).

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  Arsenic prej 09.03.14 22:00

Levitim ne Uje

avatar
Arsenic

70


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  + prej 15.12.17 21:46

Arsenic , kjo video me at budistin eka nje shpjegim vlla biles ai ben hile se luan duret e kamet hihiih cdo kush mund ta beje ne uje nese ruhet qetesia nga cdo gje !
avatar
+

Ėshtė me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  + prej 15.12.17 21:48

Neo , ky Kollin Evans vetem kete Levitim si e quani ju vetem kete bente ? dicka tjer ?
avatar
+

Ėshtė me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi