Hapja e Ēakrave

Shko poshtė

Hapja e Ēakrave

Mesazh  Magus prej 03.11.14 0:46Meditime tė Ēakrave qė pėrdorin mudra dhe tinguj pėr tė hapur Ēakrat.Kėto meditime tė Ēakrave pėrdorin mudra, tė cilat janė pozicionet tė veēanta tė dorės, pėr tė hapur Ēakrat.
Mudrat e kanė fuqinė pėr tė dėrguar mė shumė energji nė ēdo Ēakėr.
Pėr tė rritur efektin, duhet qė tingujt tė kėndohen. Kėto tinguj janė shkronja nė Sanskrishte. Kur ato kėndohen njėherė, ato shkaktojnė njė rezonancė nė trup qė ju mund tė ndjeheni nė ēakrėn pėr tė cilin ato janė destinuar.

Bėni njė meditim pėr 7-10 frymėmarrje. Kėndojeni tingullin disa herė pėr ēdo frymėmarrje (pėr shembull tri herė).


Hapja e ēakrės sė rrėnjės

Prekni majėn e gishtit tuaj tė madh dhe gishtit tuaj tregues.
Pėrqėndrohuni (koncentrohuni) nė ēakrėn e Rrėnjės qė gjendet midis organeve gjenitale dhe anusit.
Kėndojeni LAM.

Hapja e ēakrės sė shenjtė

Vendos duart nė prehėrin tuaj, pėllėmbėt lart, njėrin mbi tjetrin. Dorėn e majtė poshtė, pėllėmbėn e saj duke prekur pjesėn e prapme tė gishtave tė dorės sė djathtė. Prekni butėsisht majėn e gishtave tė mėdhenjė.
Pėrqėndrohen nė ēakrėn e shpretkės, nė kryqe (poshtė shpinės) pak nėn kėrthizė.
Kėndojeni VAM.

Hapja e ēakrės sė kėrthizės

Vendosni duart para barkut tuaj, pak mė poshtė pleksusit tuaj diellor.Gishtat tė bashkohen sipėr, duke u drejtuar pėrpara drejt. Kryqėzoni gishtat e mėdhenjė. Ėshtė e rėndėsishme qė tė zgjasni gishtat.
Pėrqėndrohen nė ēakrėn e kėrthizės e vendosur nė shpinėn kurrizore, pak mbi nivelin e kėrthizės.
Kėndojeni RAM.

Hapja e ēakrės sė  zemrės

Uluni kėmbėkryq. Prekni majėn e gishtit tė madh dhe gisht tregues. Vendosni dorėn tuaj tė majtė nė gjurin tuaj tė majtė dhe dorėn e djathtė nė anėn e poshtme (qė do tė thotė, pak mė lart se pleksusi diellor).
Pėrqendroheni nė ēakrėn e zemrės e cila ndodhet nė shtyllėn kurrizore, nė nivelin e zemrės.
Kėndojini JAM (Yam)

Hapja e ēakrės sė fytit

Kryqėzoni gishtat brenda duarve tuaja, pėrveē gishtave tė mėdhenjė. Vendos gishtat e mėdhenjė nė kontakt sipėr, dhe bėni tėrheqjen e tyre lehtėsisht.
Pėrqėndrohen nė ēakrėn e fytit, qė e ka nė bazėn nė fyt.
Kėndojeni HAM.

Hapja e ēakrės sė syrit tė tretė

Vendosni duart tuaja pėrpara pjesės sė poshtme tė gjoksit tuaj. Gishtat e mesėm shtrihen dhe preken sipėr, duke u drejtuar pėrpara. Gishtat e tjerė janė janė palosur dhe tė preken nė dy falangat e sipėrme. Gishtat e mėdhenjė drejtohen drejt jush dhe preken mes vete.
Fokusohuni nė ēakrėn e syrit tė tretė, mbi pikėn mes vetullave.
Kėndojeni OM ose AUM.

Hapja e ēakrės sė kurorės

Vendosni duart tuaja para stomakut. Gishtat e unazės tė shkojnė lart,duke u prekur mes vete nė maje. Kryqėzoni gishtat e tjerėj, gishtin e majtė tė madh sipėr tė djathtit.
Fokusohuni nė ēakrėne ekurorė, sipėr (nė maje) tė kokės.
Kėndojini NG.


Kujdes: Mos pėrdorni kėtė meditim pėr ēakrėn e kurorės nėse ju nuk e  keni njė ēakrė tė fortė tė rrėnjės (qė ju duhet sė pari njė bazė solide).


Copyright © explorerunivers.com
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapja e Ēakrave

Mesazh  55 prej 03.11.14 1:32

Po mantren NG nga e gjete nga sanskritja. Sikur ska mantra per cakren sahasrara:(
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


260


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi