A po vritet Putini, nga "arma sekrete e SHBA", sikurse Chavez?!

Shko poshtė

A po vritet Putini, nga "arma sekrete e SHBA", sikurse Chavez?!

Mesazh  trigonkos prej 28.10.14 23:18

Unė nuk dyshoj se Amerika ka zhvilluar njė teknologji e cila mund tė shkaktojė kancer dhe askush tė mos e marr vesh pėr kėtė, kėshtu kishte thėnė presidenti i Venezuelės, Hugo Chavez, nė vitin 2011, kur u kuptua se po vuante nga sėmundja vdekjeprurėse.

Fjalimi i tij ėshtė riaktualizuar pėrsėri pas spekulimeve se edhe presidenti rus Vladimir Putin, ėshtė diagnostifikuar me kancer.

Lajmi bombė, i cili flet pėr mundėsinė qė presidenti rus Putin, ėshtė diagnostifikuar me kancer dhe po trajtohet nga njė mjek gjerman, ka pėrhapur spekulimin se ėshtė SHBA qė ka mundur t’ia shkaktojė sėmundjen, me ndihmėn e njė teknologjie qė ky vend ka shpikur, e pėrmes tė cilės mund ta infektojė kė tė dojė.

Nga tė parėt qė ka folur pėr kėtė ishte presidenti i ndjerė i Venezuelės Hugo Chavez, i cili vdiq pas njė beteje dy-vjeēare me kancerin e legenit.

Ai nė njė fjalim drejtuar kombit kishte thėnė se ėshtė Amerika ajo qė ia kishte shkaktuar kėtė sėmundje.

Chavez, i cili ishte njė kundėrshtar i pėrbetuar i SHBA-ve, kishte kujtuar rastin e vitit 1940, kur mjekėt amerikanė kishin infektuar me sifilizi 1 500 qytetarė tė Guatemalės, me qėllimin pėr tė kryer eksperimente mjekėsore, transmeton reporteri.net.

Chavez kishte kujtuar edhe njė bisedė me liderin shumėvjeēar tė Kubės, Fidel Castro, i cili i kishte thėnė atij se “Amerika ka zhvilluar njė teknologji tė rrezikshme. Vetėm pėrmes njė shpimi me gjilpėrė mund ta infektojė gjithsecilin. Kujdes ku rrini dhe ēfarė hani”.

Gazeta serbe Telegraf, e cila sjellė kėtė shkrim, pėrmend edhe rastin e liderit tė radikalėve serbė,Vojislav Sheshel, i cili gjithashtu ėshtė diagnostifikuar me kancer nė mėlēi, derisa po mbahet nė burgun e Sheviningenit nė Holandė, ku po gjykohet pėr krime lufte.

Sipas pėrfaqėsuesve tė kėsaj partie, lideri i tyre po torturohet nė qendrėn e paraburgimit, pasi ėshtė i vetmi i burgosur tė cilin nuk ka tė drejtė ta vizitojė asnjė mik.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A po vritet Putini, nga "arma sekrete e SHBA", sikurse Chavez?!

Mesazh  Ufo prej 19.11.14 15:11

Gjepura..
avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi