Sa ndikohemi nga paraqitja e jashtme?

Shko poshtė

Sa ndikohemi nga paraqitja e jashtme?

Mesazh  Luli prej 28.10.14 22:03

Sa ndikohemi nga paraqitja e jashtme? Duket pyetje interesant, pothuajse tė gjithė e dimė dhe jemi dakord qė pamja e jashtme tregon shumė pėr njė njeri. Por sa ndikon ajo tek ata qė na rrethojnė ose qė na shikojnė? Ndoshta dikush mund tė ketė njė ide ose ndonjė hipotezė pėr kėtė gjė por asnjėherė nuk mund tė flasim me siguri pa e provuar mė parė. Duke u nisur na kurioziteti se sa shumė mund tė ndikojė pamja e jashtme tek njerėzit Norit, njė francez, vendosi qė ta testojė kėtė gjė dhe nė tė njėjtėn kohė ta filmojė.

Videoja e mė poshtme ėshtė si tip video e fshehtė pasi personat kalimtarė nuk ishin nė ndjeni tė kėtij testimi. Filmimi ėshtė bėrė njė nga rrugėt e Parisit. Njė burrė rrėzohet nė mes tė rrugės, herėn e parė ai ėshtė i veshur me rroba si njė i pastrehė kurse herėn e dytė ėshtė i veshur me kostum. Reagimi i kalimtarėve pėrreth ėshtė tragjik. Njė testim shoqėrorė interesant qė na tregon sesa shumė ndikon pamja e jashtme tek sjellja dhe tek interesimi i personave qė na rrethojnė.

Pėr mė shumė shikoni videon e mė poshtme dhe nxirreni vetė pėrfundimin…
Besoj se edhe ju jeni rrėqethur me kėtė realitet. Por mos harroni se nesėr mund tė jeni edhe ju nė njė situatė tė tillė. Prandaj mos lejoni qė veshja tė ndikojė nė gjykimin tuaj pėr tė tjerėt.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi