Domethėnia e numrave

Shko poshtė

Domethėnia e numrave

Mesazh  Admin prej 07.01.09 18:08

Domethėnia e numrave

1 – Udhėheqės autoritar qė e kalon ēdo pengesė. Perfeksionist qė kėrkon shumė, si nga vetja ashtu edhe nga tė tjerėt. Me besnikėri qėndron pas planeve qė ia ka parashtruar vetes, duke mos u kujdesur pėr mendimet e tė tjerėve. Shpesh ka nevojė tė pėrmbajė depėrtueshmėrinė e tij, megjithatė nėn sipėrfaqen e jashtme tė vrazhdė fshihet njė shpirt goxha i butė.

2 – Njeri paqėsor, por qė i urren urdhrat. Kur i jepet rasti e pėlqen dembelinė. Vetitė e ēmuara: imagjinata dhe kreativiteti. Ėndėrrimtar i papėrmirėsueshėm. Kur gjėrat nuk i ecin sipas planit ėshtė idhnak dhe i pakėnaqur.

3 – Lėvizės dhe revolucionar me tėrė qenien e tij. Ėshtė person i shoqėrueshėm dhe pa brenga, por nganjėherė pak i frikėsuar. Tė metat mė tė mėdha: naiviteti, xhelozia dhe optimizmi i tepruar.

4 – Kėmbėngulės dhe punėtor i vyer. Njeri i vendosur, aktiv dhe besnik, por nėse gjėrat nuk i shkojnė siē ka planifikuar mund tė shndėrrohet nė person tė dhunshėm. Ėshtė person logjik, i organizuar, metodik dhe besnik edhe pse nė brendinė e tij ka vend pėr brenga.

5 – Ėndėrrimtar i pasionuar, dashnor i pėrkryer, por lehtė u nėnshtrohet ērregullimeve psikologjike. E urren rutinėn dhe punėn e mundimshme.

6 – Zemėrmirė dhe sharmant, ka dell tė zhvilluar pėr drejtėsi. Ėshtė i gatshėm edhe pėr sakrifikim. Ka kualitete pėr te qenė politikan i suksesshėm. Ėshtė i butė me ata qė i do, por vėshtirė fal dhe harron.

7 – I rezervuar, i matur dhe shumė inteligjent. Ėndėrrimtar, hetues dhe mendimtar qė ka burime tė pashtershme. Ėshtė i gatshėm edhe tė mashtrojė vetėm pėr tė pasur sukses. Po ashtu ėshtė edhe zemėrgjerė dhe egocentrik.

8 – Trim dhe energjik, por ka sukses vetėm atėherė kur ia arrin tė kontrollojė oreksin goxha tė madh personal. Ėshtė person qė lufton pėr tė drejtėn dhe gjėrat e ēmuara. Edhe pse pėr nga natyra ėshtė person optimist, nganjėherė ėshtė i fshehtė dhe i mbyllur nė vete.

9 – Luftarak, trim, i pavarur deri nė fund, por qė, nganjėherė, ka nevojė edhe pėr ndihmė. Ia del me sukses nė ēdo gjė qė kėrkoni nga ai. Ėshtė i zgjuar, energjik, plot epsh, por nuk ėshtė sentimental, siē mund tė duket nė shikim tė parė.

A i pėrgjigjet numri i tij tuajit?

1-shi dhe 2-shi janė nė kundėrshtim mė njėri-tjetrin, mirėpo kreativiteti dhe shkathtėsia e udhėheqjes qė e posedon 1-shi mund ta joshė 2-shin artistikisht tė orientuar.

3-shi ėshtė i pavarur dhe i gjallė. I pėrshtaten 3-shat tė tjerė, ose numrat qė pjesėtohen me 3.

4-shi ėshtė praktik dhe vėshtirė krijon shoqėri. Pėrshtatet mirė me 2-shin dhe 8-shin.

5-shi ėshtė adhurues i jetės tolerante dhe pėrshtatet mė tė gjithė numrat, sidomos me numrin 5.

6-shi ėshtė besnik dhe i baraspeshuar, ndėrsa pėrshtatet me 7-shin e rėnė nė mendime dhe me 9-shin seksipil.

7-shi i pėlqen 3-shat e gjallė dhe 5-shat dinamikė.

8-shi ėshtė ambicioz, botėrisht i hapur dhe goxha materialist. E pėlqen kreativitetin e 1-shit, ndėrsa ka nevojė pėr stabilitetin e 4-shit.

9-shi ėshtė tip luftėtar qė i pėlqen 1-shat autoritarė dhe 6-shat besnikė.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

??

Mesazh  mehanja prej 15.08.11 14:52

::


Edituar pėr herė tė fundit nga mehanja nė 19.08.11 14:32, edituar 2 herė gjithsej
avatar
mehanja

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Venera1 prej 15.08.11 15:08

ishte nje teme mbreme me titull "numerologjia dhe kombinimi' por s'po e gjej dot, aty shpjegohet se si mblidhen numrat
avatar
Venera1

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.08.11 0:41

Venera1 shkruajti:ishte nje teme mbreme me titull "numerologjia dhe kombinimi' por s'po e gjej dot, aty shpjegohet se si mblidhen numrat
Mbase ta shpjegojn kta moderatoret,se Nikolasi spo duket gjekundi.Po dil mor nikolas dhe ti estilen se po mduket kot ky forum.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  nitty prej 16.08.11 0:46

cimi elezi shkruajti:Mbase ta shpjegojn kta moderatoret,se Nikolasi spo duket gjekundi.Po dil mor nikolas dhe ti estilen se po mduket kot ky forum.

Nikolaosi ka ikur anėtar,kam mbetur i vetėm por s'kam ē'tė bėjė.

Nuk ia keni ditur rėndėsin dhe vlerėn Nikolaosit tash prania e tij po ju mungon a?
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.08.11 0:51

nitty shkruajti:

Nikolaosi ka ikur anėtar,kam mbetur i vetėm por s'kam ē'tė bėjė.

Nuk ia keni ditur rėndėsin dhe vlerėn Nikolaosit tash prania e tij po ju mungon a?
O nitty ske pasur rol te njejte me Nikolaosin qe na paske ngelur vetem dhe personalisht ja kam ditur rendesin dhe vlerat.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  nitty prej 16.08.11 0:57

cimi elezi shkruajti:O nitty ske pasur rol te njejte me Nikolaosin qe na paske ngelur vetem dhe personalisht ja kam ditur rendesin dhe vlerat.

Ti nuk e di miqėsin qė e kam pasur me tė pėr kėtė arsye thua s'ke pasur rol tė njejtė!
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.08.11 1:03

[quote="nitty"][quote="cimi elezi"]
nitty shkruajti:
Ti nuk e di miqėsin qė e kam pasur me tė pėr kėtė arsye thua s'ke pasur rol tė njejtė!
Mos e ngatro miqesin me ASTROLOGJIN plako.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  nitty prej 16.08.11 1:15

Do tė thotė vetėm pėr astrologji ju duhet Nikolaosi t'iu kryej punėt tuaja a?
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.08.11 1:29

nitty shkruajti:Do tė thotė vetėm pėr astrologji ju duhet Nikolaosi t'iu kryej punėt tuaja a?
Po i ngatron gjerat.Ke par ndonje postim timin ti drejtohem Nikolaosit tme parashikoj te ardhmen?Per mendimin tim ai ka vlera per temat qe hap.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  nitty prej 16.08.11 2:28

cimi elezi shkruajti:Po i ngatron gjerat.Ke par ndonje postim timin ti drejtohem Nikolaosit tme parashikoj te ardhmen?Per mendimin tim ai ka vlera per temat qe hap.

Mos mė thuaj se je adhurues i madhė i Astrologjis se nuk tė besoj,kam pėrshtypje se Nikolaosi tė mungon mė shumė si person qė largonte monotonin sesa pėr postimet e tij tė Astrologjis?
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Gon! prej 16.08.11 8:16

Ka qenė zerzek :), dhe nuk ka ka patur mundėsi pa u pėrzier nė ndonjė debat edhe ai, por ka qenė i matur, kurse Estilen tejet i tepruar, madje kuptova qė ky Estilen, parmbrėmė mė kishte akuzuar dhe mua qė e kam kėrcėnuar me jetė kinse, sepse unė nė mbremje nuk futem dhe nuk kam parė debatet qė kanė rrjedhur.
Estilenit nuk i kishin pėlqyer temat e fundit, e kishin bezdisur tej mase, sepse ai dėshironte vetėm ngatėrresa me besimtarė, ishte bėrė vesvesė kohėve tė fundit, lloj traume nga besimtarėt, madje edhe halucinacione kishte pasur, sigurisht qė njė njeri i ngjashėm me tė duhet pa tjetėr tė vizitoj njė spital psikiatrie, sepse me paragjykimet qė kishte bėrė vetėm ai vend do ti kishte ndihmuar pėr njė kohė tė shkurt, sigurisht apo jo!.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.08.11 12:32

nitty shkruajti:

Mos mė thuaj se je adhurues i madhė i Astrologjis se nuk tė besoj,kam pėrshtypje se Nikolaosi tė mungon mė shumė si person qė largonte monotonin sesa pėr postimet e tij tė Astrologjis?
Lexo mire,pergjigjen e ke pak me lart,apo e ke nga pagjumesia?
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  nitty prej 16.08.11 14:34

O cimi,po ē'tė gjeti kėshtu?

Mirė atėherė s'dua tė vazhdoj unė mė,se di duket po flas nė njė gjuhė tė huaj!
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.08.11 22:22

nitty shkruajti:O cimi,po ē'tė gjeti kėshtu?

Mirė atėherė s'dua tė vazhdoj unė mė,se di duket po flas nė njė gjuhė tė huaj!
O nitty sme ka gjetur asgje,por po ta thjeshtoj disi.Ne mund te vendosim ose per mos perzjer te tjeret ne rastin konkret po mar ''veten time ku ne nje postim u them se po largohem per x,y,arsye nga forumi.Me largimin tim ska per te ren shum ne sy mungesa per mos te then aspakt.Me largimin e Nikolaosit dhe estilen ndryshon puna,informacionet,parashikimet,debatet e kan pasuruar ose me sakt [ e kishin pasuruar ] forumin,dhe antaret ishin te perfshire ne tema te ndryshme pavarsisht mendimeve pro apo kunder, ndaj e perseris se ja u di vlerat dhe rendesin.nitty,besoj se te sqarova sadopak,respekte.''


Edituar pėr herė tė fundit nga cimi elezi nė 16.08.11 22:37, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Cimi Elezi prej 16.08.11 22:35

I nderuar Goni.Postimin e lamtumires{ shpresoj mos te jet}te estilenit e lexova kur te atakonte indirekt pasi mendonte se ishit personi qe e kishit kercenuar.Por cndodhi?estilen te kerkoi falje publikisht ne menyren me te civilizuar ndaj sishte momenti qe ti ktheheshe ne ate menyre.Mendoj se je nxituar pak ne gjykimin tend.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  nitty prej 16.08.11 22:42

cimi elezi shkruajti:O nitty sme ka gjetur asgje,por po ta thjeshtoj disi.Ne mund te vendosim ose per mos perzjer te tjeret ne rastin konkret po mar ''veten time ku ne nje postim u them se po largohem per x,y,arsye nga forumi.Me largimin tim ska per te ren shum ne sy mungesa per mos te then aspakt.Me largimin e Nikolaosit dhe estilen ndryshon puna,informacionet,parashikimet,debatet e kan pasuruar ose me sakt [ e kishin pasuruar ] forumin,dhe antaret ishin te perfshire ne tema te ndryshme pavarsisht mendimeve pro apo kunder, ndaj e perseris se ja u di vlerat dhe rendesin.nitty,besoj se te sqarova sadopak,respekte.''

Tė kuptoj cimi,faleminderit pėr sqarimin!
avatar
nitty

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Gon! prej 17.08.11 9:01

cimi elezi shkruajti:I nderuar Goni.Postimin e lamtumires{ shpresoj mos te jet}te estilenit e lexova kur te atakonte indirekt pasi mendonte se ishit personi qe e kishit kercenuar.Por cndodhi?estilen te kerkoi falje publikisht ne menyren me te civilizuar ndaj sishte momenti qe ti ktheheshe ne ate menyre.Mendoj se je nxituar pak ne gjykimin tend.
Cimi, unė nuk kam lexuar asnjė postim tė tij qė mė ka fajsuar, e as qė mė ka kėrkuar falje nė mėnyrė publike a ku di unė.
Unė vetėm kėtė lajm kam ndėgjuar, ai mė ka fajsuar kinse unė e paskam kėrcėnuar me jetė atė njeri, ēudi apo jo? pėr ēfarė arsye duhet ta bėj unė atė? a kam llogari ta bėj atė?
"Qeni qė leh nuk han", nėse i ka thėnė dikush, kėshtu qė mos tė ken frik fare, kurse mua mė ka gabuar me dikė tjetėr, apo kush e di se pėr ēfarė arsye e tha e kishte thėnė atė!.
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Xhemajl prej 17.08.11 10:44

Gon! shkruajti:
Cimi, unė nuk kam lexuar asnjė postim tė tij qė mė ka fajsuar, e as qė mė ka kėrkuar falje nė mėnyrė publike a ku di unė.
Unė vetėm kėtė lajm kam ndėgjuar, ai mė ka fajsuar kinse unė e paskam kėrcėnuar me jetė atė njeri, ēudi apo jo? pėr ēfarė arsye duhet ta bėj unė atė? a kam llogari ta bėj atė?
"Qeni qė leh nuk han", nėse i ka thėnė dikush, kėshtu qė mos tė ken frik fare, kurse mua mė ka gabuar me dikė tjetėr, apo kush e di se pėr ēfarė arsye e tha e kishte thėnė atė!.
Jo Gon!, une ate mbremje lexova ate postim te Estillen dhe ai tha se ne fillim kishte menduar qe je Trigoni(nje antar i vjeter i cili e kishte kercenuar estillenin me vdekje)mirpo me vone e kishte pare qe nuk ishe ti trigoni, dhe kerkoi falje per kete keqkuptim qe kishte pasur.
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Gon! prej 17.08.11 12:30

Nuk ka problem, ėshtė i falur nga unė :).
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  xhemalekovaci prej 23.11.11 19:05

.
avatar
xhemalekovaci

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi