Ja si i mbron Facebook fjalėkalimet e pėrdoruesve

Shko poshtė

Ja si i mbron Facebook fjalėkalimet e pėrdoruesve

Mesazh  trigonkos prej 26.10.14 11:23

Po shtohen shumė rastet e vjedhjes dhe zbulimit nė internet tė informacioneve tė pėrdoruesve, duke bėrė qė ata tė mos ndihen mė tė sigurt kur qasen nė njė uebfaqe nė internet.

Jo shumė kohė mė parė, u njoftua se disa foto tė ruajtura nga njė shėrbim i palės sė tretė tė Snapchat-it ishin vjedhur, dhe disa ditė mė parė u njoftua gjithashtu se mbi 7 milionė emra pėrdoruesish dhe fjalėkalimesh nė Dropbox ishin shfaqur nė internet.

Cili rrjet social e ka radhėn? Si duket jo Facebooku. Gjiganti i rrjeteve sociale po mėson nga gabimet e tė tjerėve dhe ka njoftuar sė fundmi se si po planifikon tė mban tė sigurt fjalėkalimet e pėrdoruesve.

Kėshtu, Facebook do tė monitorojė faqet nė internet qė kanė lidhje me tė pėr tė parė nėse kanė kredenciale tė vjedhura, si dhe nėse janė raportuar ndonjėherė shkelje tė tė dhėnave.

Facebook do tė mbledhė kredencialet e vjedhura qė janė bėrė publike dhe do tė shikojė nėse mesazhet elektronike dhe fjalėkalimet e tyre lidhen me tė njėjtat mesazhe elektronike dhe fjalėkalime qė pėrdoren nė Facebook.

Nėse Facebook zbulon njė pėrkim ndėrmjet tyre, ai do tė njoftojė pėrdoruesit qė herėn tjetėr qė do tė hyjnė nė kėtė rrjet social tė ndryshojnė fjalėkalimin, nė mėnyrė qė tė mbajnė sa mė tė sigurt llogaritė e tyre.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi