Numri 666

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  number3 prej 04.10.13 13:51

O flavius sistemi i antikrishtit jan 2 fete satanike dhe masoneria ndersa kisha katolike nuk esht kisha katolie http://www.youtube.com/watch?v=OMdys_kdm30

number3

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Siroco prej 21.10.13 21:13

Kurani  66.6
SURA 66 VARGU 6


Citimi i ajetit 66.6   AT-TAHRIM

"O ju qė besuat, ruajeni veten dhe familjen tuaj prej njė zjarri, lėndė djegėse e tė cilit janė njerėzit dhe gurėt. Atė (zjarrin) e mbikėqyrin engjėjt e rreptė e tė ashpėr qė nuk e kundėrshtojnė All-llahun pėr asgjė qė Ai i urdhėron dhe punojnė atė qė janė tė urdhėruar."

Njė ajet qė flet per ferrin (xhehnemin) !

Dhe kush mbretėron nė ferr sipas fjalėve te kėtij ajeti? Zoti: "engjėjt e ashpėr (demonėt) nuk e kundėrshtojnė All-llahun"

Nėse ata i binden Allahut, por janė nė ferr, kėshtu qė ata janė nė mėnyrė tė pashmangshme demonėt dhe mjeshtėr i ferrit ėshtė Satani, por nė kėtė ajet del qe ėshtė gjithashtu All.llahu.

Ky ėshtė teksti i shpjegimit nė fjalėt e kėtij ajeti dhe asgjė tjetėr. Kush tjetėr e kupton ndryshe duhet tė konsultojė njė psikiatėr.

Siroco

228


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  warinmyhart prej 21.10.13 22:34

Genox shkruajti:Kurani  66.6
SURA 66 VARGU 6


Citimi i ajetit 66.6   AT-TAHRIM

"O ju qė besuat, ruajeni veten dhe familjen tuaj prej njė zjarri, lėndė djegėse e tė cilit janė njerėzit dhe gurėt. Atė (zjarrin) e mbikėqyrin engjėjt e rreptė e tė ashpėr qė nuk e kundėrshtojnė All-llahun pėr asgjė qė Ai i urdhėron dhe punojnė atė qė janė tė urdhėruar."

Njė ajet qė flet per ferrin (xhehnemin) !

Dhe kush mbretėron nė ferr sipas fjalėve te kėtij ajeti? Zoti: "engjėjt e ashpėr (demonėt) nuk e kundėrshtojnė All-llahun"

Nėse ata i binden Allahut, por janė nė ferr, kėshtu qė ata janė nė mėnyrė tė pashmangshme demonėt dhe mjeshtėr i ferrit ėshtė Satani, por nė kėtė ajet del qe ėshtė gjithashtu All.llahu.

Ky ėshtė teksti i shpjegimit nė fjalėt e kėtij ajeti dhe asgjė tjetėr. Kush tjetėr e kupton ndryshe duhet tė konsultojė njė psikiatėr.
pse mundohesh ta shtremberosh kuptimin,engjejt dallojn nga djajt apo shejtanet,shejtani eshte kundershtues i zotit qysh prej se eshte krijuar njeriu,shejtani me percjellsat eshte lend djegse e zjarrit e jo ne mbikqyrse,ka shume engjej te ndryshem qe ka krijuar zoti,engjej per gjithqka per er,shi,engjejt e vdekjes,qe i marrin njerzve shpirtin e i dergojn ne diten e gjykimit,engjejt qe mbikqyrin parajses(xhenetit)dhe xhehnemit(ferrit)qa ska mos me kuptu.
o ti ruaju zjarrit e merre mesazhin e zotit e mos u mundo te tregosh diqka qe ska kuptim se vetem po zhytesh ne gjynahe.

warinmyhart

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Jetmira prej 21.12.13 17:19

Pėr vitin 666 pas Krishtit, shih 666.
← 665 666 667 →
Lista e numrave - integers
← 0 100 200 300 400 500 600 700 800 900 →
Kardinali 666
rendor 666
(gjashtė e gjashtėdhjetė e gjashtė)
Faktorizimi 2 · 32 · 37
Roman numėror DCLXVI
Binary 10100110102
tresh 2202003
kuaternare 221.224
pėrbėn nga pesė pjesė 101.315
30306 leshi
oktal 12.328
Duodecimal 47.612
Hexadecimal 29A16
vigesimal 1D620
Base 36 II36
Χξς numėror greke [1]
Numėror Kineze 六百 六 十六
Arabisht numėror 666

666 (666) ėshtė numėr natyror mė poshtė 665 dhe duke i paraprirė 667.

666 ėshtė shuma e parė 36 numrave natyrore ( dmth 1 + 2 + 3 + ... + 34 + 35 + 36 = 666 ) , dhe nė kėtė mėnyrė ajo ėshtė njė numėr trekėndėsh . Vini re se 36 = 15 +21 , 15 dhe 21 janė edhe numrat trekėndėsh , dhe 15 ^ 2 ^ 2 +21 = 225 441 = 666 .

36 qė kur ėshtė si katror dhe trekėndore , 666 ėshtėnumri i gjashtė i formės n ^ 2 ( n ^ 2 +1 ) / 2 ( sekuenca A037270 nė Œis ) dhenumri tetė i formės n ( n +1 ) ( n ^ 2 + n +2 ) / 8 ( numra dyfish trekėndėsh ) ( rend A002817 nė Œis ).

Numri i numrave tė kryeministrit deri nė 666 ėshtė 121 , e cila ėshtė katror i 11 , i cili ėshtė numri i numrave tė kryeministrit deri nė 36 .

666 ėshtė njė numėr i bollshėm .
Thotė harmonik e shifra dhjetore e 666 ėshtė ( trivially - tė gjitha numrat repdigit natyrore kanė kėtė pronė ) njė numėr i plotė : 3 / ( 1/6 + 1/6 + 1/6 ) = 6 , duke e bėrė 666 numri i 54 me kėtė pronė .

Nė bazė 10 , 666 ėshtė njė repdigit ( pra njė numėr palindromike ) dhe njė numėr Smith . Njė shesh kryesor reciproke magjike nė bazė tė 1/149 nė bazė tė 10 ka njė total magjike tė 666 .

Numėror romak pėr 666 , DCLXVI , ka pikėrisht njė dukuri tė tė gjitha simboleve vlera e tė cilave ėshtė mė pak se 1000 nė rend zbritės ( D = 500 , C = 100 , L = 50 , X = 10 , V = 5 , I = 1 ) .

( 60 dhe 360 u pėrdorur si bazė nė matematikė babilonase , si nė shkallėt e njė rrethi ; 360 = 10x36 dhe 666 ėshtėshuma e numrave 1-36 . )

666 ėshtė 1010011010 nė sistemin binar numerike cila ėshtėnjėjtė si plotėsues njė tė saj , nė mėnyrė tė kundėrt shifror.

666 ėshtė anėtar i indekseve tė numrave tė kryeministrit Padovan : 3 , 4 , 5 , 7 , 8 , 14 , 19 , 30 , 37 , 84 , 128 , 469 , 666 , 1262 , 1573 , 2003, 2210 , ... ( rend A112882 nė Œis ) .


Artikulli kryesor : Numri i bishės

Nė dorėshkrimet Textus Receptus tė Dhiatės sė Re , Libri i Zbulesės ( 13:17-18 ) cryptically pohon 666 tė jetė " numri i njė njeriu , " lidhur me bishėn , njė krijesė antagoniste qė duket pėr pak kohė dy tė tretat nė vizion apokaliptik . Disa dorėshkrime tė pėrdorimit origjinal grek Simbolet χξς chi xi stigma ( ose digamma ϝ ) , pėrderisa dorėshkrime tė tjera Ajo nė numrin nė fjalė .

Nė kulturės moderne popullore , 666 ėshtė bėrė njė nga mė tė njohur gjerėsisht simbole pėr Antikrishtit ose, nė alternativė ,Devil . Numri 666 thuhet se ėshtė pėrdorur pėr tė thirrur Satanin . Referencat sinqertė nė numrin ndodhė si nė mesin apocalypticist grupeve tė krishterė dhe nė mėnyrė precize subkulturave anti - kristiane . Referencat nė artin bashkėkohor Perėndimore apo letėrsisė janė , mė shumė gjasa se jo , referencat qėllimshme ndaj simbolizmit Beast . Referenca tė tilla tė njohura pėr kėtė arsye janė tepėr tė shumta nė listė .Nuk ėshtė e pazakontė pėr tė parė rolin simbolik tė numėr i plotė 666 transferuar nė rend shifror 6-6-6 . Disa njerėz marrin shoqatat satanike e 666 nė mėnyrė seriozisht qė ata nė mėnyrė aktive tė shmangur gjėra qė lidhen me 666 ose shifra 6-6-6 . Kjo ėshtė e njohur si hexakosioihexekontahexaphobia .

Nė disa dorėshkrime tė hershme biblike , numri ėshtė cituar si 616 .


Artikulli kryesor : Numri i bishės

Nė dorėshkrimet Textus Receptus tė Dhiatės sė Re , Libri i Zbulesės ( 13:17-18 ) cryptically pohon 666 tė jetė " numri i njė njeriu , " lidhur me bishėn , njė krijesė antagoniste qė duket pėr pak kohė dy tė tretat nė vizion apokaliptik . Disa dorėshkrime tė pėrdorimit origjinal grek Simbolet χξς chi xi stigma ( ose digamma ϝ ) , pėrderisa dorėshkrime tė tjera Ajo nė numrin nė fjalė .Nė kulturės moderne popullore , 666 ėshtė bėrė njė nga mė tė njohur gjerėsisht simbole pėr Antikrishtit ose, nė alternativė ,Devil . Numri 666 thuhet se ėshtė pėrdorur pėr tė thirrur Satanin . Referencat sinqertė nė numrin ndodhė si nė mesin apocalypticist grupeve tė krishterė dhe nė mėnyrė precize subkulturave anti - kristiane . Referencat nė artin bashkėkohor Perėndimore apo letėrsisė janė , mė shumė gjasa se jo , referencat qėllimshme ndaj simbolizmit Beast . Referenca tė tilla tė njohura pėr kėtė arsye janė tepėr tė shumta nė listė .

Nuk ėshtė e pazakontė pėr tė parė rolin simbolik tė numėr i plotė 666 transferuar nė rend shifror 6-6-6 . Disa njerėz marrin shoqatat satanike e 666 nė mėnyrė seriozisht qė ata nė mėnyrė aktive tė shmangur gjėra qė lidhen me 666 ose shifra 6-6-6 . Kjo ėshtė e njohur si hexakosioihexekontahexaphobia .

Nė disa dorėshkrime tė hershme biblike , numri ėshtė cituar si 616 .

Jetmira

655


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 09.02.14 19:06

g

Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Hagel prej 09.04.14 9:10

Tė romaket 6 ishte VI, tė egjiptianet 6 ishte S, dhe nė gjuhėn sanskrite 6 ishte A, pra VISA=666.
Numri i Bishes edhe ne karten visa.

Hagel

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  DaniEL prej 09.04.14 15:53

Mos hamendesoni kot 666 ka kuptimin 1- 6 simbolizon njeriun 2- 3 simbolizon Perendine. dhe ka kete kuptim " Ky njeri do te do ta quaj veten perendi dhe do beje lufte kunder Perendise dhe do blasfemoj me dore te hekurt do te nenshtroj te gjitha kombet per tre vjet e gjysem" kete kuptim ka 666. dhe nuk duhet deshifruar sipas greqishtes por ne gjuhen hebraike sepse eshte shkruar ne hebraisht para se te shruhej ne greqisht per me teper bazamentin e profecise se Antikrishtit eshte tek libri i Danielit ne Dhjaten e Vjeter lexoni Danieli kapitulli 10,11,12 aty i kini te gjitha Zbulesa vetem sa e konfirmon ate profeci qe eshte bere ne danieli dhe duhet te deshifrohet ne hebraisht

DaniEL

79


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  gjilanasi prej 18.05.14 10:17

VIRUSI 666 (Simboli i Djallit)

Gjithēka ndodhii ne Francė kur njė operator u gjet i vdekur pėrpara ekranit te komjuterit tė tij personal nga njė hemoragji e pa zakonte nė tru.Nė fillim gjithēka u mendua si njė mbingarkesė, ose njė mbi lodhje e mundshme mendore, por ekspertiza mjekoligjore vėrtetoi tė kundėrtėn, i riu ishte nė kushte optimale fizike dhe nuk kishte asnjė patologji tė mundshme kardiovaskulare, nuk gjetėn as shenja helmimi apo goditjesh me mjete tė forta, ata aritėn nė pėrfundimin "Hemoragjia ka njė shkak tė jashtėm".

Ekspertė nga i gjithė vendi erdhėn pėr tė egzaminuar vendin e krimit dhe arritėn nė pėrfundimin se shkaktar pėr vdekjen e tė riut 22 vjeēar ishte njė virus informatik, me emrin apokaliptik "666".

Gjithēka u izolua dhe ēėshtja i kaloi nė dorė agjentėve tė sigurimit kombėtar. U thirėn ekspertėt meė tė mėdhenj tė fushave informatike, elektrike, inxhenieri elektronike dhe specialistė tė teknologjive tė avancuara.

Ekspertėt kėtė rast e shpjeguan nė kėtė mėnyrė:
Nė ekranin kompjuterik njėsoj si nė ekranin e kinemasė apo atė televiziv, kuadrot ndryshojnė me frekuencė fikse 24 Herc (24 kuadro pėr sekondė). Sipas specialistėve 666-ta jep nė ekran 25 Herc, domethėnė njė kuadėr mė shumė nėpėrmjet tė cilit pėrfitohet njė kombinim i veēantė ngjyrash. Kombinimi i ngjyrave ndryshon treguesit kryesorė tė veprimtarisė jetėsore tė njeriut. Perceptimi i pavetedijshėm i pamjeve tė ndryshueshme shkakton ērregullim tė punės sė zemrės dhe tensioni arterial i gjakut brenda njė segmenti tė vogėl kohe herė rritet dhe herė ulet ndjeshėm. Ngarkesa mbi enėt e gjakut ndryshon vazhdimisht e cila ēon dhe nė njė ērregullim hormonal deri nė atė pikė sa krijohet njė rezonancė hemostatike midis enėve dhe presionit tė gjakut e cila brenda pak minutash shkakton plasjen e enėve tė gjakut nė tru duke shkaktuar njė hemoragji endokraniale vdekjeprurėse.

Virusi 666 u vlerėsua nga ekspertėt si virusi mė i arritur deri mė sot. Askush nuk e di se si arrihet ky kombinim djallėzor ngjurash, mendohet qė 666-ta tė jetė trashėguar qė nga kohėt e lashta pasi pėrveē kombinimit te frekuencės sė ngjyrave janė gjetur dhe simbole antike tė cilat sipas studjuesve bėjnė pjesė nė disa rite antike tė hipnozės, gjė e cila nuk dihet nga asnjė nga Hackerat e sotėm. Por ajo qė shqetėsonte mė shumė ekspertėt ishte qė 666 pėrdorte sistemin Binar (2 shifror) tė sotėm tė rrjetit informatik por kombinimet i bėnte nė njė gjuhė ende tė panjohur Hekza (10 shifror).

Virusi nuk u arit te izolohej pasi ai arrinte tė ndryshonte formė duke u shumuar sipas njė rregulli tė caktuar dhe sa herė qė izolohej nė njė harduer pa dalje ai vetshkatėrrohej. Masa e vetme qė u mor kundėr tij qe marrėveshja midis sigurimit ndėrkombėtar dhe kompanive mė tė mėdhaja tė ndėrtimit tė harduerve pėr tė shmangur ndryshimin e frekuences nė monitorėt LCD dhe PLAZMA e cila do tė sigurojė mosshfaqjen e 666-tės nė masen 25%.

Askush nuk e di se ku ndollet 666-ta dhe se kur do tė dalė pėrsėri nė skenė, por mendohet se ai vepron ende dhe merr pjesė nė njė sėrė vrasjesh tė cilat sigurimi informativ i mban tepėr sekret, ose ėshtė thjeshtė njė arme lufte ende nė fazat fillestare tė testimit.

gjilanasi

397


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e vertet

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 30.03.15 18:58

vanina cela shkruajti:Djalli eshte e lire ai nuk eshte i burgosur ,Djalli gjithmon ka qen i lire qe kur Eva hengri mollen dhe deri tani ai eshte i lire ai do burgoset kur te vij dita e Armagedonit.Dhe doja tju thoja se nuk ka vetem nje antikrish po me qindra!
djalli nepermjet antikrishtit birit te tij do ju vendosin mikro chip te gjith banoreve te tokes me qellim qe te adhurohet antikrishti si perendi endrra e djallit ka qene gjithmone qe te adhurohet si perendi gje qe nuk i perket por kte enderr ai do ta realizoje neprmjet antikrishtit prandaj kur antikrishti te vije ne pushtet bota do vuaj per 7 vjet 3 vitet e para do jen paqe e rreme antikrishti do nenshkruaj aleancen e tij per paqe mes izraelit dhe shteteve islamike qe do ta bej te famshem pastaj pasi te kalojne 3 vjet e disa muaj kalojme ne 3 vitshin tjeter ku do jet nje nder me te tmerrshmit ne historine e rraces njerezore te gjith kombet do luftojne kunder njera tjetres antikrishti do ta drejtoj ushtrine e tij ne meggido por vetem ateher kur te duket se antikrishti ka fituar ne ato qaste krishti do zbres nga qielli me gjith lavdine e tij i shoqeruar nga engjejt dhe shenjtoret pastaj antikrishti me profetin e rreme do hidhen ne liqenin e zjarrit domethene ne ferr ndersa djalli do burgoset per 1000 mije vjet gjate ketyre 1000 mije viteve njerezit do jetojne ne jeruzalemin e ri bashke me krishtin ku gjithcka eshte ne harmoni kafshet do jen ne harmoni kjo parajse eshte miliarda e milarda e paimagjinueshme dhe kur te kalojne 1000 mije vjet djalli do lirohet do organizoj nje sulm te fundit kunder perendise por ne ato momente zoti do ta hedh djallin perjetesisht ne flak te ferrit kurr nuk do jet i lire por do vuaj perjet ne flak te ferrit djalli bashke me engjej e tij te rene fundi i historise

Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Numri 666. //.

Mesazh  Immortal Vampire prej 21.04.15 19:53

iforti shkruajti:nuk jane fantazi por do ndodhin
Sa triller, aq edhe reale dukety kjo qe do ndodhi. Njs, shpresoj te ndodhi sa me shpejt, qe te shohim kush do jete ky antikrishti, pasi te ndodhi, hapni syte, sepse: do ta kini kuptuar mashtrimin e tij. Vetem nqs nuk jini spirituale; "Te zinjte ju".
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

antikrishti

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 22.04.15 19:55

Immortal Vampire shkruajti:Sa triller, aq edhe reale dukety kjo qe do ndodhi. Njs, shpresoj te ndodhi sa me shpejt, qe te shohim kush do jete ky antikrishti, pasi te ndodhi, hapni syte, sepse: do ta kini kuptuar mashtrimin e tij. Vetem nqs nuk jini spirituale; "Te zinjte ju".
provat jane te qarta se ai eshte ne toke ka lindur dhe pret me padurim te marri pushtetin un personalisht nuk friksohem nga antikrishti le te vije antikrishti bashke me djallin tek un si person apo familjen time nuk kane asnje pushtet sepse i kam marre masat por te zinjte ju qe nuk e pranoni se ai eshte i vertet por madje talleni dhe i perqeshni ata persona qe ju paralajmerojne per ardhjen e tij ju duhet te shqetesoheni sepse ju jeni ne gojen e krokodilit uroj qe deri ateher te zgjoheni nga gjumi dhe ta shikoni te verteten
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Numri 666. //.

Mesazh  Immortal Vampire prej 22.04.15 21:32

iforti shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:Sa triller, aq edhe reale dukety kjo qe do ndodhi. Njs, shpresoj te ndodhi sa me shpejt, qe te shohim kush do jete ky antikrishti, pasi te ndodhi, hapni syte, sepse: do ta kini kuptuar mashtrimin e tij. Vetem nqs nuk jini spirituale; "Te zinjte ju".
provat jane te qarta se ai eshte ne toke ka lindur dhe pret me padurim te marri pushtetin un personalisht nuk friksohem nga antikrishti le te vije antikrishti bashke me djallin tek un si person apo familjen time nuk kane asnje pushtet sepse i kam marre masat por te zinjte ju qe nuk e pranoni se ai eshte i vertet por madje talleni dhe i perqeshni ata persona qe ju paralajmerojne per ardhjen e tij ju duhet te shqetesoheni sepse ju jeni ne gojen e krokodilit uroj qe deri ateher te zgjoheni nga gjumi dhe ta shikoni te verteten
Une po e pres me padurim dhe nuk kam frike. Nuk besoj se ai do me sulmoje mua dhe familjen time, pasi te na njohe, po mjere ata qe jane me Zotin, se ku do vene. Te shohim terrorin dhe komplotet e tij do te jete e papare.
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

imortal

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 22.04.15 22:12

Immortal Vampire shkruajti:
iforti shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:Sa triller, aq edhe reale dukety kjo qe do ndodhi. Njs, shpresoj te ndodhi sa me shpejt, qe te shohim kush do jete ky antikrishti, pasi te ndodhi, hapni syte, sepse: do ta kini kuptuar mashtrimin e tij. Vetem nqs nuk jini spirituale; "Te zinjte ju".
provat jane te qarta se ai eshte ne toke ka lindur dhe pret me padurim te marri pushtetin un personalisht nuk friksohem nga antikrishti le te vije antikrishti bashke me djallin tek un si person apo familjen time nuk kane asnje pushtet sepse i kam marre masat por te zinjte ju qe nuk e pranoni se ai eshte i vertet por madje talleni dhe i perqeshni ata persona qe ju paralajmerojne per ardhjen e tij ju duhet te shqetesoheni sepse ju jeni ne gojen e krokodilit uroj qe deri ateher te zgjoheni nga gjumi dhe ta shikoni te verteten
Une po e pres me padurim dhe nuk kam frike. Nuk besoj se ai do me sulmoje mua dhe familjen time, pasi te na njohe, po mjere ata qe jane me Zotin, se ku do vene. Te shohim terrorin dhe komplotet e tij do te jete e papare.
te mjeret ata qe jane pa zotin nuk kane ku te futen te shkretet ata te dish dicka se pa ndihmen e zotit te gjith jane te humbur gjate periudhes se antikrishtit ai aintikrishti do ti mashtroj te gjith prandaj uroj qe ti mos te jesh viktime e antikrishtit vendose besimin ne zot dhe do shpetosh nga kthetrat e tij
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

I Forti ose Ushtari i Krishtit...

Mesazh  Immortal Vampire prej 23.04.15 15:56

Ushtari i krishtit shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:
iforti shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:Sa triller, aq edhe reale dukety kjo qe do ndodhi. Njs, shpresoj te ndodhi sa me shpejt, qe te shohim kush do jete ky antikrishti, pasi te ndodhi, hapni syte, sepse: do ta kini kuptuar mashtrimin e tij. Vetem nqs nuk jini spirituale; "Te zinjte ju".
provat jane te qarta se ai eshte ne toke ka lindur dhe pret me padurim te marri pushtetin un personalisht nuk friksohem nga antikrishti le te vije antikrishti bashke me djallin tek un si person apo familjen time nuk kane asnje pushtet sepse i kam marre masat por te zinjte ju qe nuk e pranoni se ai eshte i vertet por madje talleni dhe i perqeshni ata persona qe ju paralajmerojne per ardhjen e tij ju duhet te shqetesoheni sepse ju jeni ne gojen e krokodilit uroj qe deri ateher te zgjoheni nga gjumi dhe ta shikoni te verteten
Une po e pres me padurim dhe nuk kam frike. Nuk besoj se ai do me sulmoje mua dhe familjen time, pasi te na njohe, po mjere ata qe jane me Zotin, se ku do vene. Te shohim terrorin dhe komplotet e tij do te jete e papare.
te mjeret ata qe jane pa zotin nuk kane ku te futen te shkretet ata te dish dicka se pa ndihmen e zotit te gjith jane te humbur gjate periudhes se antikrishtit ai aintikrishti do ti mashtroj te gjith prandaj uroj qe ti mos te jesh viktime e antikrishtit vendose besimin ne zot dhe do shpetosh nga kthetrat e tij
une e njoh Antikrishtin dhe planin e tij, po shiko ti ku do vesh me besimin ne Zot, se nqs antikrishti eshte real, ku do jete ai Zoti qe thoni ju bashke me Jezusin. Nga vdekja nuk eshte kthyer as edhe nje magjistar i vdekshem. Jezusi perderisa vdiq,,'d.m.th' nuk e mposhti dot qe te arrinte Perjetesine, tani ai eshte vetem nje shpirt, Njs nuk kam pse te flas me ty, sps ti nuk shikon realitetin, por i permbahesh vetem dogmave fetare, aq shume te jane erresuar syte dhe Mendja, saqe po harron te besh dallimin midis fjales Zot dhe Njeri i Persosur...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

immortal

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 23.04.15 20:51

Immortal Vampire shkruajti:
Ushtari i krishtit shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:
iforti shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:Sa triller, aq edhe reale dukety kjo qe do ndodhi. Njs, shpresoj te ndodhi sa me shpejt, qe te shohim kush do jete ky antikrishti, pasi te ndodhi, hapni syte, sepse: do ta kini kuptuar mashtrimin e tij. Vetem nqs nuk jini spirituale; "Te zinjte ju".
provat jane te qarta se ai eshte ne toke ka lindur dhe pret me padurim te marri pushtetin un personalisht nuk friksohem nga antikrishti le te vije antikrishti bashke me djallin tek un si person apo familjen time nuk kane asnje pushtet sepse i kam marre masat por te zinjte ju qe nuk e pranoni se ai eshte i vertet por madje talleni dhe i perqeshni ata persona qe ju paralajmerojne per ardhjen e tij ju duhet te shqetesoheni sepse ju jeni ne gojen e krokodilit uroj qe deri ateher te zgjoheni nga gjumi dhe ta shikoni te verteten
Une po e pres me padurim dhe nuk kam frike. Nuk besoj se ai do me sulmoje mua dhe familjen time, pasi te na njohe, po mjere ata qe jane me Zotin, se ku do vene. Te shohim terrorin dhe komplotet e tij do te jete e papare.
te mjeret ata qe jane pa zotin nuk kane ku te futen te shkretet ata te dish dicka se pa ndihmen e zotit te gjith jane te humbur gjate periudhes se antikrishtit ai aintikrishti do ti mashtroj te gjith prandaj uroj qe ti mos te jesh viktime e antikrishtit vendose besimin ne zot dhe do shpetosh nga kthetrat e tij
une e njoh Antikrishtin dhe planin e tij, po shiko ti ku do vesh me besimin ne Zot, se nqs antikrishti eshte real, ku do jete ai Zoti qe thoni ju bashke me Jezusin. Nga vdekja nuk eshte kthyer as edhe nje magjistar i vdekshem. Jezusi perderisa vdiq,,'d.m.th' nuk e mposhti dot qe te arrinte Perjetesine, tani ai eshte vetem nje shpirt, Njs nuk kam pse te flas me ty, sps ti nuk shikon realitetin, por i permbahesh vetem dogmave fetare, aq shume te jane erresuar syte dhe Mendja, saqe po harron te besh dallimin midis fjales Zot dhe Njeri i Persosur...
ti pretendon se i din planet e antikrishtit a mundesh te na i thuash se cilat jane ato plane dhe si do mbrohesh ti nga damka e bishes cila eshte stradegjia e jote
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Elsavrana prej 23.04.15 21:25

Me ke habitur shume moj /ore Imortal vampir qe je kaq i hapur per anen e zeze, qe ke pranuar Antikrishtin, qe pajtohesh me djallin....pa shikoje e dhe njehere...ke kohe te korrigjohesh dhe mos na u hiq kaq I FORTE...sepse s'je gje tjeter vec NJE GJUHNAQAR I MJERE.
avatar
Elsavrana

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Numri 666. //.

Mesazh  Immortal Vampire prej 24.04.15 12:21

Elsavrana shkruajti:Me ke habitur shume moj /ore Imortal vampir qe je kaq i hapur per anen e zeze, qe ke pranuar Antikrishtin, qe pajtohesh me djallin....pa shikoje e dhe njehere...ke kohe te korrigjohesh dhe mos na u hiq kaq I FORTE...sepse s'je gje tjeter vec NJE GJUHNAQAR I MJERE.
Qe te flasesh per dike, duhet ta njohesh mire ate person. Ju kur s'e kini as idene me te vogel se kush jam une, pse flisni si filozofe dhe psikologe e madhe??!! A mund te ma shpjegoni: Pse duhet te shikoj edhe nje here, kur une e di shume mire cfare po bej??!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Numri 666 //.

Mesazh  Immortal Vampire prej 24.04.15 12:25

Ah, dhe i Forti ose Ushtari i Krishtit; nese une te them ty se cilat jane planet e Antikrishtit, atehere ti do dish si te mbrohesh, s'jam budallacke te te tregoj ty per te; ndersa sa per strategjine time, s'kam pse ta kem, sepse: Une e njoh ate dhe i di planet e tij, ti nuk e ndalon dot, edhe pse hiqesh si i forte, ti do rrezohesh i pari, do vije koha...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hahaha

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 24.04.15 20:32

Immortal Vampire shkruajti:Ah, dhe i Forti ose Ushtari i Krishtit; nese une te them ty se cilat jane planet e Antikrishtit, atehere ti do dish si te mbrohesh, s'jam budallacke te te tregoj ty per te; ndersa sa per strategjine time, s'kam pse ta kem, sepse: Une e njoh ate dhe i di planet e tij, ti nuk e ndalon dot, edhe pse hiqesh si i forte, ti do rrezohesh i pari, do vije koha...
hahahah a e shikon se te gjith po te kritikojne sepse je gabim vetem te dish dicka se ketu do jemi kur te shfaqet antikrishti dhe ti detyroj njerezit te marrin damken e tij forcerisht dhe do ta shikojme se si do ti shpetosh atij sic te thash un i kam marre masat por jam kurioz dhe per ty se cfar masash ke marr ti konkretisht asgje nuk ke ne dore sepse eshte e pamundur por deri ate dite ketu do jemi dhe do ta shikojme se kush eshte i mbrojtur me mire un apo ti fundi i historise
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Muneer prej 25.04.15 23:52

Immortal Vampire shkruajti:
Le qe s'di te diskutosh tema mbi fene, po na thua edhe LOL. L e madhe mbaje vete, dy shkronjat e tjera jane per pasuesit e tu!!!!!
:DD
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Omnipresent13 prej 21.11.15 22:16

666

6+6+6=18

1+8=9
__________

999 (666 kthyer permbys)

9+9+9=27

2+7=9
__________

18+27=45

4+5=9
__________

27-18=9
__________

666+1=667 

6+6+7=19

1+9=10=1
_________

999+1=1000=1
_________

666-1=665

6+6+5=17

1+7=8
_________

999-1=998

9+9+8=26

2+6=8
_________

1+8=9

Si lart ashtu eshte poshte.

Omnipresent13

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  aqua prej 05.12.15 23:25

route
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  elektronika prej 06.12.15 21:18

666 = Muhameti.

Te gjitha parashikimet ne bibel te cojne tek ai. Vetem koha eshte e llogaritur gabim nga deshifruesit.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........95


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Muneer prej 07.12.15 17:50

si i thuhet bullshit, ne gjuhen e numrave?
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666.

Mesazh  Immortal Vampire prej 08.12.15 13:06

SwamiPsiko shkruajti:si i thuhet bullshit, ne gjuhen e numrave?
2 21 12 19 8 9 20 - keshtu deshifrohet...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  Muneer prej 08.12.15 18:30

Immortal Vampire shkruajti:
SwamiPsiko shkruajti:si i thuhet bullshit, ne gjuhen e numrave?
2 21 12 19 8 9 20 - keshtu deshifrohet...  
Falm.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Numri 666

Mesazh  55 prej 10.12.15 9:22

CKEMI KALAMAJA! A JENI RRITUR NDO1 CIK?
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


318


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi