Nė Kosovė janė 2 mijė agjentė nga Serbia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nė Kosovė janė 2 mijė agjentė nga Serbia

Mesazh  trigonkos prej 25.10.14 18:15Serbia nė Kosovė, ka rreth 2 mijė spiune tė serbė, ne mesin e tyre edhe shume shqiptarė, prej tyre 140 ishin brenda UĒK-sė.

CIA ne raportin e fundit flet se ne Kosovė paska rreth 150 xhihadistė. Philipe Gordon zyrtar i larte amerikan gjate vizites se tij te fundit ne Serbi nga takimi me presidentin serb, ka kėrkuar nga Beogradi terhiqjen e shėrbimeve sekret serbe nga Kosova, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonė”.

Pervec BIA, nė Kosove ka edhe 400 bashkepuntor publik dhe sekret te MUP-it

Uji flen, por nuk nuk flen, thote populli e cila thenje deshmohet sot edhe nė Kosovėn e pas shpallejes sė pamvarėsisė…Edhe shėrbimet serbe janė duke punuar me tė madhe edhe pėr zbehjen e imazhit tė kosovarėve nė sytė e ndėrkombėtarėve, duke tentuar qė gradualisht Kosova nga tė qenurit viktimė tė merr tiparet e viktimizuesit, sepse ato shėrbime nė bashkėpunim me forcat e errėta qė veprojnė nė Kosovė. Pas luftės nė Kosovė, ėshtė bėrė kouptimi i agjenturave serbe nė shumė segmente tė jetės politike, ekonomike, por edhe strategjike. Nė Kosovė shėrbimi serb ka instaluar dhe ka bėrė pėr vete njė rrjet tė fuqishėm.
-Unė njoh njerėz qė vazhdojnė t’i shėrbejnė shėrbimit sekret serb (BIA). Ata janė profesorė qė respektohen, kanė tituj shkencorė, janė pjesė e institucioneve tė Kosovės. Serbia aktualisht nė Kosovė, ka rreth 700 bashkėpunėtorė shqiptarė 140 ishin brenda UĒK-sė, ka pohuar Fadil Kajtazi, ekspert i Shėrbimeve tė Inteligjencės.

Se nė kosovė ka sherbime sekrete serbe cofshin ato nga BIA apo agjentė tjerė nga Serbia e dhe bashkepunotrė tė Milosheviciti deshmon edhe apeli i SHBA-ve dhe Gjermanisė qė “shqerbiemet skete serbe duhet tanleshojne Kosovėn..”. Philipe Gordon zyrtar i larte amerikan gjate vizites se tij te fundit ne Serbi nga takimi presdientn serbka kėrkuar terhiqjen e shėrbimeve sekret serbe nga Kosova, duke terhequr vėrejtjen Beogaradit qe te heqin dore nga perkrahja e esktermsiteve serbe ne Kosovė. Derisa sipas CIA-s ne Kosovė sot paska rreth 150 xhihadistė, nė Kosovė po ashtu sot veprojne rreth 2.000 agjent serbė, kryesihst te BIA-s dhe bashkepuntore tė ish-diktatorit Miloshevic, transmeton “Presheva Jonė”.

Krimineli Millosheviē gjatė regjimit tė tij eshte thėnė publikisht se ka pasur 2200 agjentė nė Ballkan tė cilėt kanė punuar pėr Shėrbimin e Sigurimit Shtetror Serb, ku vetem ne Kosovė kishte 700 nė Kosovė . Serbia kshte dhe ka ende keta spiun jo vetem ne Kosovė por edhe ne Luginėn e Preshevės me mbi 60 sish, kan raportura mediat e ballkanit.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

120


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi