Florin Krasniqi ėshtė agjent i shėrbimeve sekrete FSB-sė ruse dhe BIA-sė serbe

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Florin Krasniqi ėshtė agjent i shėrbimeve sekrete FSB-sė ruse dhe BIA-sė serbe

Mesazh  trigonkos prej 25.10.14 18:12Florin Krasniqi ėshtė agjent i shėrbimeve sekrete FSB-sė ruse dhe BIA-sė serbe, kėshtu thotė Kujtim Kurti, Kryetarė i organizatės pėr Ai kėto fakte thotė se i ka mbledh pėr 14 vite “duke observuar aktititetin sekrete te Florin Krasniqit, nė shume shtete te botės, e veēanarishtė nė SHBA, BE, Kosovė, Shqipėri dhe Maqedoni”.

(E plotėsuar) Ish-deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga Lėvizja Vetėvendosje, Florin Krasniqi, nė njė prononcim pėr gazetėn “Bota sot”, thotė se Kujtim Kurti, i cili ka hedhur akuza tė rėnda ndaj tij, ėshtė njė i sėmurė psikik.

"Ai ėshtė njė njeri i sėmurė psikik, ai ka ardhur pas meje duke mė thėnė “unė tė siguroj ty”, “unė tė ruaj ty”. Unė edhe fizikisht e kam larguar sepse ai ėshtė i sėmurė psikik. Ai ėshtė person me terapi tė rėndė, ai ėshtė njeri psiqikisht i sėmurė. Ai nuk e meriton tė merremi me tė, ėshtė kategori e rėndė e sėmundjeve psikike”,thotė Krasniqi pėr “Bota sot”.

Ndėrsa, i pyetur nga gazeta lidhur me ftesėn qė Kurti ua ka bėrė organeve tė drejtėsisė qė tė merren me Krasniqin, ky i fundit thotė :

"Kanė thėnė se duhet tė merret edhe EULEX-i, tėrė bota janė marrė me mua qe 20 vjet, edhe Kamishi pat mbledhur nėnshkrime, per FBI-nė e Amerikės, kinse nuk e di Amerika se kush jam unė dhe ka mbetur qė t`i tregoj Kamishi. Kamishi e Kujtim Kurti janė njerėz tė sėmurė psikik dhe nuk ėshtė mirė tė merreni me kėto gjėra pasi koha ėshtė pėr situata shumė serioze sepse janė edhe janė zgjedhjet. Ėshtė mirė tė pakten me u largu prej njerėzve me tė meta psikike", thekson Florin Krasniqi.

Kurti: Florin Krasniqi, agjent sekret i FSB-sė dhe BIA-sė

Kurti, ėshtė i gatshėm qė tė bashkėpunoj me gjyqėsinė nė Kosovė dhe me Misionin e EULEX-it, pėr tė zbardhur rastin.

“Pėr kėto fakte qe do ti paraqes me poshtė kėrkojė edhe bashkėpunim me prokurorinė speciale te Republikės sė.Kosovės si dhe organet gjyqėsore te EULEX-it,dhe jam ēdo moment i gatshėm qė tu ju jap informacione me inqizime,pėrgjme telefonike, MS dhe matriale tjera te grumbulluara gjate ketyre 14 vite ne observimin e agjentit sekrete te FSB dhe BIA-sė. Faktet qe do ti jap me poshte,jane vetem pjesa elementare,ndersa ato te arkivuara mund ti jap vetem organeve gjyqsore te Kosoves dhe te EULEX-it”, shkroi Kurti.

Mė tej, ju sjellim pikat e pa redaktuara qė Kujtim Kurti, Kryetarė i organizatės pėr Pėrparim e Turizėm njėkohėsisht edhe pjesė e Lėvizjes Vetėvendosje i paraqet si fakte:

1.Gjate mbledhjes se fondit te luftes "Vendlindja thrret"Florini ka mbledhur 36.289.223 dollar,te gjitha keto mjete jane ne konton private te Florin Krasniqit,qe menaxhohen ne mes grupeve kriminele qe organizohen ne shtete te ndryshme te botes,me kordinimin e bashkveprimit te logjistikes ne mes FSB dhe BIA-se.

2.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ne biografin e tij te publikuar ai ka mashtruar opinionin shqiptare,per dergimin e nje aroplani me armatim nga USA per te ndihmuar Luften Clirimtare te Kosoves.
Florini,nuk ka derguar asnje armatim nga USA ne Shqiperi apo Kosove,por ai vetem ka transportuar arme te gjyetis nga Nju Jork per ne Ėashington DC,te cilat i ka inqizuar duke i blere dhe transportuar,por kurr ai nuk ka transportuar armatim me airoplan nga USA per ne shqiperi apo Kosove,sepse Shqiperia nuk ka pranuar asnje airoplan me armatim nga Florin Krasniqi apo Batlioni Atlantiku ne vitet 1998-1999,por te gjitha jane spekulime per mashtrim te opinionit shqiptare nga agjenti sekrete i FSB dhe BIA-se Florin Krasniqi.

3.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ka ndihmuar ish-kryeministrin Sali Berisha,ne humbjen e fakteve per kongresin amerikan ne Ėashington DC per aferen e Gerdecit,si dhe mbulimin e propagandes mediale ne favor te Sali Berishes nga gazetar hulumtues Amerikan,per te permisuar imazhin negative te Sali Berishes tek opinioni botrore.

4.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ka ndihmuar ne vitin 2009-2010 Levizjen Vetevendosje me 420.000 dollare,per organizimin e fushates zgjedhore per zgjedhjet nacionale te vitit 2010,permes Vondit Vendlindja Thrret.

5.Agjenti sekret Florin Krasniqi,ka oraganizuar permes avokateve evropian dhe amerikan,si dhe lobistve ne parlamentin evropian,spekulimet kunder UCK-se te inskenuara nga Dick Marty,si dhe gazetar hulumtues evropian dhe amerikan,per te njellosur Ushtrin Clirmitare te Kosoves.

6.Agjenti sekret Florin Krasniqi,nga vitet 2010-2013 ka organizuar spekulimet kunder Qeveris Thaqi,permes gazetarve hulumtues amerikan dhe evropian,ne favor te VV-se,te gjitha keto i ka financuar me fondin Vendlindja Thrret

7.Agjenti sekret Florin Krasniqi, nga viti 2010 e deri me tani,permes informantve te tij ne MPJ dhe AKI,ka shperndare 219 dokumente sekrete tek sherbimi intelegjent FSB dhe BIA,si dhe mban kontakte me shume informante ne MPJ te Shqiperis dhe Maqedonis,te cilet i financon me mjete ku behet larja e parave ne kompanit dhe pasurit qe ai postedon ne Kosove.

Bashkpunimi ime me Agjentin sekret te sherbimit intelegjente FSB-BIA
1.Agjentin sekret Florin Krasniqin e kam takuar 2 here,nje here ne gushte te vitit 2010 ne shtepin e tij luksoze ne Nju Jork.USA,ku kemi biseduar per bashkveprimin per organizimin e logjistikes per zgjedhjet nacionale te 12 dhjetorit 2010
Ndersa heren e dyte Agjentin sekret Florin Krasniqi e kam takuar me 30 dhjetor 2010 ne nje restorant ne Nju Jork-USA,ku kemi biseduar per hapat e mejejshem qe duhet te organizohen,kunder sherbimit sekret te Albin Kurtit ne VV-je.

2.Agjenti sekret Florin Krasniqi,nga dt.10-26 nentor ka banuar me mua ne rrugen Ulcin ne Dragodan,ne nje shtepi luksoze,nga ku kemi pasur afer qendren e VV-se,ku organizoheshin takimet me antaret dhe mediat kosovare.

3.Nga dt.5 nentor 2010 dhe deri me dt.09 dhjetor 2010 kam marre pjese ne qdo organizim dhe tubim qe VV-je ka mbajtur me qytetere dhe perkrahes ne fshatra dhe qytete te ndryshme te Kosoves.Me agjentet e sigurimit sekret Veton Dragusha,Adem Megjuani,Sali Zyba,Hysen Durmishi,Libur Aliu,dhe shume te tjere,kemi organizuar shoqerimin e Albin Kurti,dhe kemi mbajtur observiin e personave qe kan qene te rrezikshem per Albin Kurtin,dhe per kete ekzistojne xhirime nga telivizionet e nryshme lokale dhe qendrore te Kosoves gajte kesaj kohe sa kam vepruar ne kuader te sherbimit sekret te VV-se.Perveq ketyre aktiviteteve kam ne VV-je,kam financuar edhe aktivitetet e kandidateve per deputet,si dhe shume organizime per VV-en.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

122


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi