Treguesit kryesorė tė njė rrėmbimi tė mundshėm

Shko poshtė

Treguesit kryesorė tė njė rrėmbimi tė mundshėm

Mesazh  Jon prej 24.10.14 17:131.Ankth i pashpjegueshėm dhe paaftėsia pėr t'u relaksuar pas pėrjetimeve tė pėrvojave tė pazakonta.

2.Njė reagim i fortė paniku para objekteve tė caktuara, foto, tregime, filma  ose prezentime tjera tė takimeve tė afėrta me Alienėt.

3.Pagjumėsi tė vazhdueshme pas njė ngjarje shumė tė pazakontė ose makthe tė kėqija lidhur me UFO-t, Jashtėtokėsorėt apo kontakte tė afėrta.

4.Periudha tė gjata tė kohės sė kaluar duke menduar apo fantazuar (ėndrrat shumė tė gjalla) nė lidhje me jashtėtokėsorėt, UFO-t ose takime tė afėrta.

5.Sjellje e ēuditshme mbi UFO-t dhe Jashtėtokėsorėt, pėr shembull lexoni ēdo gjė qė ju keni mundėsi rreth kėsaj teme.

6.Jo disponimin tė mirė apo nervozizėm tė pashpjegueshėm pas disa ngjarjeve jonormale.

7.Simptoma fizike apo shenja karakteristike tė njė takimi tė afėrt.

8.Ndjenja e njė zbrazėtie tė pashpjegueshme nė memorie (Koha e Humbur) pas njė ngjarje jo normale.

9.Lindja e njė  ndjenje antisociale apo ndarje nga komuniteti.

10.Ndjen njė zgjim drejt njė vetėdije tė re kozmike dhe prerspektivė tė re univerzale, tė cilat shpesh lindin nė mendimet e ēdo dite..

11.Njė ndjenjė e papritur prirje  pėr tė "mbledhur "fakte"  nga ata tė cilėt kanė jetuar njė IR4 dhe tė pėrpiqeni pėr tė ditur gjithēka rreth tyre, ose pėrjetoni papritur njė tėrheqje pėr jashtėtokėsorėt dhe njė familjaritet me ta.

12.Ndjenja e pranimit tė mesazheve telepatik nga jashtėtokėsorėt apo nga dikush qė vazhdimisht dėrgon intuita tė veēanta.

13.Ndjenja e ndarjes sė "hapėsirės mendore" me njė jashtėtokėsorė.

14.Theksohet shfaqja e fuqive psikike (ESP), ose tashmė ekzistojnė, duke shėnuar njė rritje tė kėtyre fuqive.

15.Tėrheqja drejt njė spiritualitetit apo praktike fetare tė bazuar nė sintezėn mes natyrės dhe Forcės Supreme tė Jetės, dhe arsyeja e respektimit tė tė gjitha formave tė tjetės, sepse kjo ėshtė pjesė e vetes.

16.Dėshira pėr tė parė jashtėtokėsorėt me tė cilėt kemi pasur kontakte mė parė.

17.Njė ndjenjė obsesive se ka njė mision pėr tė kryer, tė fituara gjatė takimeve tė afėrta, edhe nė qoftė se kjo ėshtė e paqartė dhe shkėputur nė nėnndėrgjegje.

18.Njė shtytje e fortė pėr tė shkuar nė njė vend tė caktuar, duke ndjerė pranė njė takim ose duke u prekur nga njė arsye e panjohur (tė cilat mė pas mund tė jenė si njė takim i afėrt).

19.Ndjenja e njė trashėgimie jashtėtokėsore, sepse ne e kemi njė ide pėr tė ardhmen e Tokės, ose pėr shkak se ne kemi njė trashėgimi tė pėrbashkėt gjenetik me Alienėt, apo njė farė mėnyre, ne kemi njė prind biologjik Alien, apo sepse  keni ndjenjėn e tė lindurit "diku tjetėr".

20.Ndjenja se vet fati ynė ėshtė, ashtu si pėr jashtėtokėsorėt, nė njė galaktikė tjetėr, ose ndjenja shtytėse pėr t'u bashkuar me "shtėpinė" e vėrtetė, nė njė planet jashtėtokėsorė qė jashtėtokėsorėt ju kanė treguar.

© explorerunivers
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi