Gruaja qe foli me ZOTIN

Shko poshtė

Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  Gabriel prej 17.10.14 21:13

“FOLA ME ZOTIN, JA CFARE ME THA", FJALET E NJE GRUAJE PAS VDEKJES KLINIKE!

Mund tė besohet nė jetėn e pėrtejme, ose mund tė besohet se pas vdekjes nuk ka mė asgjė. Por njė dėshmi shokuese vjen nga Crystal McVea, njė mėsuese 36 vjeēare nga Oklahoma, e cila habiti me fjalėt e saj. Crystal deklaron se ka folur me Zotin, gjatė 9 minutave nė tė cilat ajo ka qenė nė vdekje klinike si pasojė e njė arresti kardiak.
Mjekėt arritėn ta kthejnė nė jetė, ndėrsa pasi u pėrmend dhe u pėrmirėsua gruaja bėri njė rrėfim qė tronditi shumė njerėz.
“Isha nė kėmbė dhe njė dritė e madh vinte drejt meje, e dija se ku ndodhesha. Pashė Zotin, por jo nė njė formė njerėzore”, shprehet 36 vjeēarja.
Ajo tregon se ndihej aq e qetė sa qė kur Zoti e pyeti nėse donte tė kthehej te fėmijėt, ajo ishte pėrgjigjur se donte tė rrinte nė parajsė, pasi Zoti e siguroi se fėmijėt do tė ishin gjithsesi mirė. Crystal tregon se kur dėgjoi nėnėn duke ulėritur dhe qarė nė korridorin e spitalit, ndėrroi mendje dhe Zoti e la qė tė kthehej.

"Supozoj se ka folur me veten e saj te larte :))"
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

113


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  wolf27 prej 17.10.14 21:23

Bohan shkruajti:“FOLA ME ZOTIN, JA CFARE ME THA", FJALET E NJE GRUAJE PAS VDEKJES KLINIKE!

Mund tė besohet nė jetėn e pėrtejme, ose mund tė besohet se pas vdekjes nuk ka mė asgjė. Por njė dėshmi shokuese vjen nga Crystal McVea, njė mėsuese 36 vjeēare nga Oklahoma, e cila habiti me fjalėt e saj. Crystal deklaron se ka folur me Zotin, gjatė 9 minutave nė tė cilat ajo ka qenė nė vdekje klinike si pasojė e njė arresti kardiak.
Mjekėt arritėn ta kthejnė nė jetė, ndėrsa pasi u pėrmend dhe u pėrmirėsua gruaja bėri njė rrėfim qė tronditi shumė njerėz.
“Isha nė kėmbė dhe njė dritė e madh vinte drejt meje, e dija se ku ndodhesha. Pashė Zotin, por jo nė njė formė njerėzore”, shprehet 36 vjeēarja.
Ajo tregon se ndihej aq e qetė sa qė kur Zoti e pyeti nėse donte tė kthehej te fėmijėt, ajo ishte pėrgjigjur se donte tė rrinte nė parajsė, pasi Zoti e siguroi se fėmijėt do tė ishin gjithsesi mirė. Crystal tregon se kur dėgjoi nėnėn duke ulėritur dhe qarė nė korridorin e spitalit, ndėrroi mendje dhe Zoti e la qė tė kthehej.

"Supozoj se ka folur me veten e saj te larte :))"
nje milingone foli me njeriun dhe i kerkoi llogari,njeriu ia shpjegoi te gjitha ne lidhje me universin,energjine dhe milingona i kuptoi te gjitha. :-P
avatar
wolf27

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja gruaja qe foli me Zotin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 17.10.14 21:26

Bohan shkruajti:“FOLA ME ZOTIN, JA CFARE ME THA", FJALET E NJE GRUAJE PAS VDEKJES KLINIKE!

Mund tė besohet nė jetėn e pėrtejme, ose mund tė besohet se pas vdekjes nuk ka mė asgjė. Por njė dėshmi shokuese vjen nga Crystal McVea, njė mėsuese 36 vjeēare nga Oklahoma, e cila habiti me fjalėt e saj. Crystal deklaron se ka folur me Zotin, gjatė 9 minutave nė tė cilat ajo ka qenė nė vdekje klinike si pasojė e njė arresti kardiak.
Mjekėt arritėn ta kthejnė nė jetė, ndėrsa pasi u pėrmend dhe u pėrmirėsua gruaja bėri njė rrėfim qė tronditi shumė njerėz.
“Isha nė kėmbė dhe njė dritė e madh vinte drejt meje, e dija se ku ndodhesha. Pashė Zotin, por jo nė njė formė njerėzore”, shprehet 36 vjeēarja.
Ajo tregon se ndihej aq e qetė sa qė kur Zoti e pyeti nėse donte tė kthehej te fėmijėt, ajo ishte pėrgjigjur se donte tė rrinte nė parajsė, pasi Zoti e siguroi se fėmijėt do tė ishin gjithsesi mirė. Crystal tregon se kur dėgjoi nėnėn duke ulėritur dhe qarė nė korridorin e spitalit, ndėrroi mendje dhe Zoti e la qė tė kthehej.

"Supozoj se ka folur me veten e saj te larte :))"
Ndoshta mund t'i jete shfaqur jo ne forme njerezore dhe ajo e ka ndjere pasi ai nu shikohet vetem ndihen fjalet e tij. Besoj ne jeten e pertejme dhe e respektoj Zotin.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  Berti69 prej 18.10.14 21:39

As engjejt dhe as arkangjelet nuk e kane pare ate qe njeriu e quan Zot.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


437


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  wolf27 prej 19.10.14 23:14

Danieli shkruajti:Po pra ajo gruaja qe jep deshmine pasi i kaloi kufijte e mendjes se programuar dhe te kontrrollit dhe pa dhe bisedoi me Zotin dhe Zoti lejoi te kthehej perseri dhe u shpalli njerzve te verteten por problemi eshte se njerzit i pengon perdja dhe pengesa e "vetes se larte" per te pare te verteten sepse i kontrollon "mendja e tyre e programuar" nepermjet kufjive se "vetes se larte" per te pare te verteten e megjithese u thuhet.

daniel,mund ta vertetosh kete? Ose minimumi a mundesh te dalesh nga binaret ose jashte kufijve te mendjes tende?  Pra ti nqs do e besh do quhesh i cmendur apo jo ?  Por ligjet e cmendurise i ka vendosur njeriu keshtu qe mund te ndryshojne. Rendesi ka ti vertetosh!!
avatar
wolf27

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  The Punisher prej 20.10.14 1:22

Filozofite Dhe psikologjite lereni menjane, nuk eshte e vertet se njeriun e udheheq uni ose nderdija, jane gjepura. Me zotin nuk ka komunikuar zonja , zoti nuk shfaqet asnjeher gjate rrugetimit per ne boten tjeter, sic Kane thene Dhe anetaret me lart ka qene nje engjell ose nje entitet tjeter I fuqishem, por nuk besoj se zoti Meret personalisht me te gjithe njerezit Qe perjetojne rrugetimin per ne boten e panjohur. Zoti besoj se na viziton nganjeher por ai paraqitet ne forme njerezore,edhe kur eshte mes nesh zoti as Satanai as engjejt Dhe askush ne univers nuk eshte ne dijeni
avatar
The Punisher

63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  Gabriel prej 20.10.14 13:29

The Punisher shkruajti:Filozofite Dhe psikologjite lereni menjane, nuk eshte e vertet se njeriun e udheheq uni ose nderdija, jane gjepura. Me zotin nuk ka komunikuar zonja , zoti nuk shfaqet asnjeher gjate rrugetimit per ne boten tjeter, sic Kane thene Dhe anetaret me lart ka qene nje engjell ose nje entitet tjeter I fuqishem, por nuk besoj se zoti Meret personalisht me te gjithe njerezit Qe perjetojne rrugetimin per ne boten e panjohur. Zoti besoj se na viziton nganjeher por ai paraqitet ne forme njerezore,edhe kur eshte mes nesh zoti as Satanai as engjejt Dhe askush ne univers nuk eshte ne dijeni

Lexo me shum djalosh, je shum mbrapa me informacionet rreth zotit.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

113


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja gruaja qe foli me Zotin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 21.10.14 4:41

wolf27 shkruajti:
Danieli shkruajti:Po pra ajo gruaja qe jep deshmine pasi i kaloi kufijte e mendjes se programuar dhe te kontrrollit dhe pa dhe bisedoi me Zotin dhe Zoti lejoi te kthehej perseri dhe u shpalli njerzve te verteten por problemi eshte se njerzit i pengon perdja dhe pengesa e "vetes se larte" per te pare te verteten sepse i kontrollon "mendja e tyre e programuar" nepermjet kufjive se "vetes se larte" per te pare te verteten e megjithese u thuhet.

daniel,mund ta vertetosh kete? Ose minimumi a mundesh te dalesh nga binaret ose jashte kufijve te mendjes tende?  Pra ti nqs do e besh do quhesh i cmendur apo jo ?  Por ligjet e cmendurise i ka vendosur njeriu keshtu qe mund te ndryshojne. Rendesi ka ti vertetosh!!
Ne trupin e peste pengese eshte lumturia. Pasi e kalojme ate arrijme ne trupin e gjashte dhe vetem ketu fillon zbulimi i te vertetes. Lidhja me Universin behet aq e forte sa mendja jote i kalon kufijte normale. Kjo besoj se ka ndodhur me zonjen.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  DaniEL prej 21.10.14 11:12

wolf27 shkruajti:daniel,mund ta vertetosh kete? Ose minimumi a mundesh te dalesh nga binaret ose jashte kufijve te mendjes tende?  Pra ti nqs do e besh do quhesh i cmendur apo jo ?  Por ligjet e cmendurise i ka vendosur njeriu keshtu qe mund te ndryshojne. Rendesi ka ti vertetosh!!

wolf27 kuptoje mire nuk e kam fjalen per "cmendurine" qe mendove ti une po flisja me larte se sa te kufizuar jemi ne njerzit dhe se si e futim Zotin ne kufijte tone te mendjes dhe kufizimet tona une po i thoja qe ajo gruaja i la kufizimet domethne la trupin e saj dhe kaloi ne dimensionin frymeror dhe takoi Krijuesin e saj dhe jo "veten e saj te larte" sepse disa individ duke e zvendesuar takimin me ZOTIN  me "veten e tyre te larte" duke thene se Ai qe i foli gruas nuk ishte Zoti po "vetja e tyre e larte" qe bie ne kundershtim te plot me deshmine qe jep gruja me larte pra ajo gruaja nuk foli me veten por me Zotin.

Pra aty ku nuk hyn dot arsyeja aty fillon besimi  arsyeja thote nuk mundem dot nuk e shpejgoj dot besimi thote po ti mundesh dhe per Zotin ska gje te pa mundur. pra vertetimi eshte ky qe aty ku fillon krenaria pra "vetja e larte e njeriut" njeriu devijon nga e verteta me kuptove shpresoj qe te jem shpejguar mire konceptin tim shpresoj te me kesh kuptuar kete radhe.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja gruaja qe foli me Zotin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 21.10.14 17:42


Ti Daniel je shume fetar. Pse kerkon te imponosh mendimet e tjetrit? Cdokush eshte i lire ne ate qe shpreh. Ne nuk po e mohojme Zotin, por dhe ti kuptoje se Zoti nuk eshte gjithcka, ai mund te te ndihoje diku, por primaret jemi ne. Me duket se me kuptove. Nese do te vazhdosh me pikepamjet e tua, vazhdo. Duhet ta kesh lexuar ne krye te faqes se forumit se nuk lejohen: Femije, Ateiste, Fetare. Me duket se ke ngaterruar forum.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  DaniEL prej 21.10.14 22:15

Nuk jam njeri fetar me vejn shume keq per kete konsiderate qe ke per mua te jesh fetar nuk do te thote qe patjeter te flasesh vetem per Zotin por edhe per gjera te tjera si per shembull "magjia" e te tjera si keto. Une jam realist dhe u pergjigja shkrimit me realizem. cdo njeri ka pikpamjet e veta dhe une thme te vertetn ashtu si e mendoj dhe nuk imponoj asnjeri ne mendimet e mia. pastaj kush jam une qe ti imponoj mendimet tjetrit??? gjithescili ka vullnet te lire te zgjedhi rrugen qe ecen.

Zoti eshte sovran dhe i Plotfuqishem sa qe i di dhe numrin e flokeve te tua por problemi eshte se njeriu rebeloi dhe ra nga lavdia e tij dhe tani njerzit e kan futur veten e tyre ne pergjithesi ne nje rruge pa krye dhe nuk dine se cbejne.

kjo faqja a eshte si forum per diskutim dhe gjithesecili thote mendimin e vet ashtu si e medon pune per njerzit pastaj se sa kuptojne dhe se sa bine dakort. pastaj ti vete qe na thua mos na impono mendimet tua... ti vete pse perpiqesh te na imponosh mendimet ne? ashtu si respektoj une mendimet e tua edhe ti respekto te miat apo jo? si thua? pastaj per se eshte ky forum cili eshte qellimi i forumit? ti thua qe ne ta mbyllim gojne fare pse keshtu? perpiqu te respektosh bindjet e te tejrve edhe kur nuk i kupton. pastaj ti je e privilegjuar se hap tema kur se mua vetem per komente me lene apo jo?
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja gruaja qe foli me Zotin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 23.10.14 12:15

Danieli shkruajti:Nuk jam njeri fetar me vejn shume keq per kete konsiderate qe ke per mua te jesh fetar nuk do te thote qe patjeter te flasesh vetem per Zotin por edhe per gjera te tjera si per shembull "magjia" e te tjera si keto. Une jam realist dhe u pergjigja shkrimit me realizem. cdo njeri ka pikpamjet e veta dhe une thme te vertetn ashtu si e mendoj dhe nuk imponoj asnjeri ne mendimet e mia. pastaj kush jam une qe ti imponoj mendimet tjetrit??? gjithescili ka vullnet te lire te zgjedhi rrugen qe ecen.

Zoti eshte sovran dhe i Plotfuqishem sa qe i di dhe numrin e flokeve te tua por problemi eshte se njeriu rebeloi dhe ra nga lavdia e tij dhe tani njerzit e kan futur veten e tyre ne pergjithesi ne nje rruge pa krye dhe nuk dine se cbejne.

kjo faqja a eshte si forum per diskutim dhe gjithesecili thote mendimin e vet ashtu si e medon pune per njerzit pastaj se sa kuptojne dhe se sa bine dakort. pastaj ti vete qe na thua mos na impono mendimet tua... ti vete pse perpiqesh te na imponosh mendimet ne? ashtu si respektoj une mendimet e tua edhe ti respekto te miat apo jo? si thua? pastaj per se eshte ky forum cili eshte qellimi i forumit? ti thua qe ne ta mbyllim gojne fare pse keshtu? perpiqu te respektosh bindjet e te tejrve edhe kur nuk i kupton. pastaj ti je e privilegjuar se hap tema kur se mua vetem per komente me lene apo jo?
E pse te lene vetem per komente? Nrm qe do kesh bere dicka.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  DaniEL prej 23.10.14 13:21

BiselarThe new magician shkruajti:
Danieli shkruajti:Nuk jam njeri fetar me vejn shume keq per kete konsiderate qe ke per mua te jesh fetar nuk do te thote qe patjeter te flasesh vetem per Zotin por edhe per gjera te tjera si per shembull "magjia" e te tjera si keto. Une jam realist dhe u pergjigja shkrimit me realizem. cdo njeri ka pikpamjet e veta dhe une thme te vertetn ashtu si e mendoj dhe nuk imponoj asnjeri ne mendimet e mia. pastaj kush jam une qe ti imponoj mendimet tjetrit??? gjithescili ka vullnet te lire te zgjedhi rrugen qe ecen.

Zoti eshte sovran dhe i Plotfuqishem sa qe i di dhe numrin e flokeve te tua por problemi eshte se njeriu rebeloi dhe ra nga lavdia e tij dhe tani njerzit e kan futur veten e tyre ne pergjithesi ne nje rruge pa krye dhe nuk dine se cbejne.

kjo faqja a eshte si forum per diskutim dhe gjithesecili thote mendimin e vet ashtu si e medon pune per njerzit pastaj se sa kuptojne dhe se sa bine dakort. pastaj ti vete qe na thua mos na impono mendimet tua... ti vete pse perpiqesh te na imponosh mendimet ne? ashtu si respektoj une mendimet e tua edhe ti respekto te miat apo jo? si thua? pastaj per se eshte ky forum cili eshte qellimi i forumit? ti thua qe ne ta mbyllim gojne fare pse keshtu? perpiqu te respektosh bindjet e te tejrve edhe kur nuk i kupton. pastaj ti je e privilegjuar se hap tema kur se mua vetem per komente me lene apo jo?
E pse te lene vetem per komente? Nrm qe do kesh bere dicka.

Nuk kam bere gje ndoshta duhet te pyesesh administratoret. njehere postova nja dy vidjo ne lidheje me konspiracionin per Xhon Kenedin dhe me lane por pastaj kur doja te postoja dicka pashe qe me kishin bllokuar. ne fakt une nuk jam njeri i bezdisshem por di te respektoj te gjithe llojet e tipave te njerzve pavarsisht se si jane dhe cfare mendimi kane por di te them edhe mendimin tim duke u perpjeku me maturi pa ofenduar njeri dhe pa e tepruar. Zakonisht mua me pelqejne "temat sfiduese" dhe "pyetjet sfiduese" qe i futin njerzit ne diskutim duke dhene gjithesecili mendimin e vet.
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja gruaja qe foli me Zotin.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 23.10.14 13:30

Danieli shkruajti:
BiselarThe new magician shkruajti:
Danieli shkruajti:Nuk jam njeri fetar me vejn shume keq per kete konsiderate qe ke per mua te jesh fetar nuk do te thote qe patjeter te flasesh vetem per Zotin por edhe per gjera te tjera si per shembull "magjia" e te tjera si keto. Une jam realist dhe u pergjigja shkrimit me realizem. cdo njeri ka pikpamjet e veta dhe une thme te vertetn ashtu si e mendoj dhe nuk imponoj asnjeri ne mendimet e mia. pastaj kush jam une qe ti imponoj mendimet tjetrit??? gjithescili ka vullnet te lire te zgjedhi rrugen qe ecen.

Zoti eshte sovran dhe i Plotfuqishem sa qe i di dhe numrin e flokeve te tua por problemi eshte se njeriu rebeloi dhe ra nga lavdia e tij dhe tani njerzit e kan futur veten e tyre ne pergjithesi ne nje rruge pa krye dhe nuk dine se cbejne.

kjo faqja a eshte si forum per diskutim dhe gjithesecili thote mendimin e vet ashtu si e medon pune per njerzit pastaj se sa kuptojne dhe se sa bine dakort. pastaj ti vete qe na thua mos na impono mendimet tua... ti vete pse perpiqesh te na imponosh mendimet ne? ashtu si respektoj une mendimet e tua edhe ti respekto te miat apo jo? si thua? pastaj per se eshte ky forum cili eshte qellimi i forumit? ti thua qe ne ta mbyllim gojne fare pse keshtu? perpiqu te respektosh bindjet e te tejrve edhe kur nuk i kupton. pastaj ti je e privilegjuar se hap tema kur se mua vetem per komente me lene apo jo?
E pse te lene vetem per komente? Nrm qe do kesh bere dicka.
Nuk kam bere gje ndoshta duhet te pyesesh administratoret. njehere postova nja dy vidjo ne lidheje me konspiracionin per Xhon Kenedin dhe me lane por pastaj kur doja te postoja dicka pashe qe me kishin bllokuar. ne fakt une nuk jam njeri i bezdisshem por di te respektoj te gjithe llojet e tipave te njerzve pavarsisht se si jane dhe cfare mendimi kane por di te them edhe mendimin tim duke u perpjeku me maturi pa ofenduar njeri dhe pa e tepruar. Zakonisht mua me pelqejne "temat sfiduese" dhe "pyetjet sfiduese" qe i futin njerzit ne diskutim duke dhene gjithesecili mendimin e vet.
Me behet qejfi qe adhuron temat sfiduese dhe pyetjet sfiduese. Mundesisht ne temat e mia nuk dua te te shikoj te postosh nese ke pikepamje fetare. Ti mund te thuash si te duash, por mendimin tend e shpreh hapur. Duhet ta kuptosh qe une s'jam tokesore, por hyjnore, prandaj mos u ngaterro me mua. Keshtu qe shiko rrugen tende dhe vazhdo ate qe ke nisur.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gruaja qe foli me ZOTIN

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi