Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  trigonkos prej 14.10.14 22:57

Shėrbimi sekret BIA mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit

Nga disa burime qė kam siguruar thuhet se shėrbimi sekret BIA e ka parapėrgaditur kėtė plan nė mėnyrė qė tė ndėrpritet ndeshja. Duke analizuar skuadrat kanė kuptuar se skuadra shqiptare qėndron shumė mirė taktikisht nė lojė ndaj skuadrės sė shkive apo serbėve. Dhe nė momentin qė e kanė parė se Shqipėria po fillon ēdo herė e mė shumė ta marr veten dhe kėshtu tė shkoj drejtė fitores, atėherė me dirigjime nga shėrbimi sekret ėshtė lėshuar fluturakja duke bėrė kėshtu qė tifozėt nė tribuna tė shpėrthejnė inatin e tyre mbi lojtarėt nė fushė dhe nė kėtė mėnyrė tė ndėrpritet ndeshja.

Pėrjetėsi shqiptarėve dhe vdekje shkive dhe tradhtarėve.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  Odin prej 14.10.14 23:16

Ishin Shvercerat ata qė kallėn njė SerbiGrupi i tifozėve shkupjan, Shvercerat, janė ata qė e fluturuan flamurin kombėtar mbi Beograd. “pershendetje prej Shkupit, vepra e jo fjalė”, shkruhet nė grupin e tifozėve.
avatar
Odin

602


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  gjilanasi prej 14.10.14 23:26

Ky eshte flamuri qė u valvit mbi stadiumin e Beogradit:

avatar
gjilanasi

415


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  trigonkos prej 14.10.14 23:31

Eon shkruajti:Ishin Shvercerat ata qė kallėn njė SerbiGrupi i tifozėve shkupjan, Shvercerat, janė ata qė e fluturuan flamurin kombėtar mbi Beograd. “pershendetje prej Shkupit, vepra e jo fjalė”, shkruhet nė grupin e tifozėve.

Ēdokush mund ti marr meritat por jo edhe te vertetat.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  trigonkos prej 14.10.14 23:34

gjilanasi shkruajti:Ky eshte flamuri qė u valvit mbi stadiumin e Beogradit:


Shqipėria natyrale do tė bėhet vetėm se don pak kohė.

Kjo bote eshte KARMA mund ta kesh nje gje te huaj per nje kohe por jo edhe tere jeten. Ajo qe na perket do te na kthehet.

Te rroje shqiptaria perjete.

Vdekje shkive.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  tollovia prej 15.10.14 0:24

trigonkos shkruajti:Shėrbimi sekret BIA mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit

Nga disa burime qė kam siguruar thuhet se shėrbimi sekret BIA e ka parapėrgaditur kėtė plan nė mėnyrė qė tė ndėrpritet ndeshja. Duke analizuar skuadrat kanė kuptuar se skuadra shqiptare qėndron shumė mirė taktikisht nė lojė ndaj skuadrės sė shkive apo serbėve. Dhe nė momentin qė e kanė parė se Shqipėria po fillon ēdo herė e mė shumė ta marr veten dhe kėshtu tė shkoj drejtė fitores, atėherė me dirigjime nga shėrbimi sekret ėshtė lėshuar fluturakja duke bėrė kėshtu qė tifozėt nė tribuna tė shpėrthejnė inatin e tyre mbi lojtarėt nė fushė dhe nė kėtė mėnyrė tė ndėrpritet ndeshja.

Pėrjetėsi shqiptarėve dhe vdekje shkive dhe tradhtarėve.

Ku i more keto info ti?
avatar
tollovia

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  Gabriel prej 15.10.14 0:37

Po ca nxirni lajme pa lidhje.
Ja ta bej un nje lajm tani ne moment qe e kan sjell Alienet ate flamur. Mos ja fusni kot.

Flasim me logjike: Flamuri eshte nxjer nga Shqiptaret por nuk eshte ber publike sepse
eshte rreptesisht e ndaluar perdorimi i ketyre mjeteve ne fushen e lojes
dhe denohet me burg personi, sepse UEFA ka ligje shum te rrepta.
Ditet ne vazhdim do zbardhet ky mister, besoj mbas vendimit te UEFA per progresin e ndeshjes.


Edituar pėr herė tė fundit nga Bohan nė 15.10.14 0:41, edituar 2 herė gjithsej
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

231


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  Luli prej 15.10.14 0:39

Nje pamje nga kjo ndeshje futbollistike:

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

967


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  trigonkos prej 15.10.14 12:09

tollovia shkruajti:
trigonkos shkruajti:Shėrbimi sekret BIA mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit

Nga disa burime qė kam siguruar thuhet se shėrbimi sekret BIA e ka parapėrgaditur kėtė plan nė mėnyrė qė tė ndėrpritet ndeshja. Duke analizuar skuadrat kanė kuptuar se skuadra shqiptare qėndron shumė mirė taktikisht nė lojė ndaj skuadrės sė shkive apo serbėve. Dhe nė momentin qė e kanė parė se Shqipėria po fillon ēdo herė e mė shumė ta marr veten dhe kėshtu tė shkoj drejtė fitores, atėherė me dirigjime nga shėrbimi sekret ėshtė lėshuar fluturakja duke bėrė kėshtu qė tifozėt nė tribuna tė shpėrthejnė inatin e tyre mbi lojtarėt nė fushė dhe nė kėtė mėnyrė tė ndėrpritet ndeshja.

Pėrjetėsi shqiptarėve dhe vdekje shkive dhe tradhtarėve.

Ku i more keto info ti?

qe veq po fillon me dal e verteta

http://www.indeksonline.net/?FaqeID=2&LajmID=120800

avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  trigonkos prej 15.10.14 12:10

Bohan shkruajti:Po ca nxirni lajme pa lidhje.
Ja ta bej un nje lajm tani ne moment qe e kan sjell Alienet ate flamur. Mos ja fusni kot.

Flasim me logjike: Flamuri eshte nxjer nga Shqiptaret por nuk eshte ber publike sepse
eshte rreptesisht e ndaluar perdorimi i ketyre mjeteve ne fushen e lojes
dhe denohet me burg personi, sepse UEFA ka ligje shum te rrepta.
Ditet ne vazhdim do zbardhet ky mister, besoj mbas vendimit te UEFA per progresin e ndeshjes.


qe vetem po fillon te dal e verteta

http://www.indeksonline.net/?FaqeID=2&LajmID=120800
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Magjupt mbrėmė ishin me shkije

Mesazh  trigonkos prej 15.10.14 12:33

Magjupt mbrėmė ishin me shkije

Nga disa emaila qe kam pranuar nga disa njerez qe ishin te vendosur ne qytete te Kosoves magjupt mbreme e mbeshtesnin Shkinine apo Serbine. Ata/ato me fanatizem brohorisnin per Serbine kur kishin disa raste per shenim, ndersa heshtnin dhe stepeshin kur ishte ne sulm Shqiperia. Madje siq thuhet ne email madje kam edhe video inqizime por per hire te sigurise nuk mund ti bej publike, ata poashtu shanin shqiptaret madje edhe thonin fjale raciste ndaj shqiptarve si mbyte shqiptarin, mire ja bane shqiptarit e keshtu te ngjashme.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  Gabriel prej 15.10.14 16:46

Lajmi mbetet spekulim gjithsesi...
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

231


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  Jon prej 15.10.14 20:36

Minicopteri me flamurin shqiptar nė stadiumin e Beogradit ėshtė qartėsisht vepėr e shėrbimit tė fshehtė serb

Nuk ka qenė dorė shqiptare ajo qė dėrgoi flamurin shqiptar nga ajri nė stadiumin “Partizani” tė Beogradit me njė minicopter (helicopter tė vogėl) gjatė ndeshjes Serbi-Shqipėri. Kjo ėshtė absolutisht e qartė. Zbritja nga ajri me njė minicopter e njė baneri me hartėn e Shqipėrisė etnike, tė stiluar me flamurin shqiptar, nė stadiumin e Beogradit ishte njė inskenim i shėrbimeve tė fshehta serbe, me qėllim pėr tė fajėsuar shqiptarėt pėr shkallėzimin e tensionimit tė ndeshjes.

Duke konsideruar shkallėn e pranisė policore nė stadium dhe pėrreth tij, si dhe vėzhgimin e madh me videokamera nė njė zonė tė gjerė pėrreth stadiumit, ėshtė absolutisht e pamundur qė, jo mė njė shqiptar nga Shqipėria, Kosova, apo Lugina e Preshevės, por qoftė edhe njė shqiptar me banim nė Beograd, tė ketė mundur ta bėjė njė gjė tė tillė nė Beograd. Nė ēdo rast, nėse kėtė gjė do ta kishte bėrė njė shqiptar, ai do tė ishte zbuluar dhe arrestuar tashmė nga Policia Serbe.

Madje Policia Serbe, e cila zotėron edhe mjete speciale pėr kontrollin e hapėsirės ajrore pėrreth stadiumit nė raste tė tilla, do ta kishte interceptuar me siguri minicopterin qė para se tė arrinte mbi stadium, kuptohet nėse kėtė nuk do ta kishte bėrė njė operator i shėrbimeve tė fshehta serbe. Nuk pėrjashtohet mundėsia qė Serbia tė arrestojė njė shqiptar me banim nė Beograd dhe ta paraqesė atė si njeriun pėrgjegjės pėr dėrgimin e flamurit shqiptar nė fushė me minicopter. Por kjo nuk do tė jetė veēse njė “gjethe fiku” qė nuk mund tė fshehė tė vėrtetėn lakuriqe. Se edhe nėse minicopteri do tė arrinte tė ngrihej nga njė pikė diku jashtė stadiumit, ai nuk mund tė endej nė qiell pa u interceptuar nga njėsitė e specializuara policore qė para se tė arrinte nė stadium.

Tani duket qartė se Serbia, dhe kėtu e kam fjalėn pėr shtetin serb, duke qenė se nuk mund ta pranonte nė asnjė mėnyrė qė jo mė ta humbte kėtė ndeshje, por tė mos e fitonte atė, ka pasur mė tepėr se njė skenar pėr ndeshjen me Shqipėrinė. Njė ishte fitorja nė njė stadium pa tifozė shqiptarė. Skenari tjetėr ishte qė nė rast se do tė shihej se ishte e pamundur tė fitohej ndeshja, tė sabotohej ajo me njė incident nacionalist pėr tė cilin do tė bėheshin fajtorė shqiptarėt. Vetė mėnyra sesi lojtarėt serbė vepruan me flamurin shqiptar tė zbritur nė fushė ishte njė provokim ndaj lojtarėve shqiptarė nė fushė. U duk qartė se kishte njė bashkėpunim tė pėrkryer mes tifozėve tė dhunshėm serbė, lojtarėve dhe policėve.

Derisa lojtarėt serbė u sollėn me pėrēmim me flamurin shqiptar qė zbriti nė fushė me minicopter, policėt serbė qėndruan pasivė dhe i lejuan tifozėt e dhunshėm serbė tė hynė nė fushė dhe tė rrahin lojtarėt shqiptarė. Kur detyra e policėve serbė ishte qė tė mbronin lojtarėt shqiptarė nga tifozėt qė kishin hyrė nė fushė, dhe pėr tė bėrė kėtė detyrė nuk kishte pse tė prisnin lejėn e arbitrit. Kur serbėt e panė se loja po zhvillohej nė atė mėnyrė qė jo vetėm kishte gjasė qė tė mos e fitonin por madje edhe mund ta humbnin, ata aktivizuan Planin B. Dhe ndodhi ajo qė pamė tė gjithė.

Shėrbimi i fshehtė serb e dinte se do tė kishte idiotė shqiptarė tė cilėt nuk e kuptonin trick-un me minicopterin, dhe do ta merrnin pėrsipėr autorėsinė e tij. Por kjo nuk e ndryshon tė vėrtetėn e asaj qė ka ndodhur.

Pėr shkak tė zbritjes nė fushė tė flamurit shqiptar me minicopter, UEFA ka shumė gjasa qė tė vendosė pėrsėritjen e ndeshjes nė njė fushė asnjėanėse, duke i quajtur tė dy palėt si bashkėfajtore pėr shkallėzimin e tensionimit nė ndeshje. Prandaj nė kėto momente ėshtė e nevojshme qė tė ketė njė reagim tė shpejtė zyrtar, nga Qeveria e Shqipėrisė, me tė cilin ngjarja tė pėrcaktohet si njė provokim i inskenuar nga serbėt, tė cilin mė e pakta autoritetet serbe e kanė toleruar nėse nuk janė drejtpėrdrejt pėrgjegjės.

Tė njėjtėn gjė duhet tė bėjė edhe Federata Shqiptare e Futbollit nė adresė tė UEFA. Kjo histori nuk mund tė mbyllet me shpjegimin e rėndomtė tashmė, se janė disa grupe ekstremiste serbe pėrgjegjėse pėr akte tė tilla dhune. Ajo ēka ndodhi nė Beograd ėshtė njė akt lufte dhe meriton qė tė ketė si pėrgjigje njė notė zyrtare proteste qė edhe si adresim tė jetė drejtpėrdrejt nga ana e Qeverisė sė Shqipėrisė ndaj Qeverisė sė Serbisė, jo thjesht tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Shqipėrisė, ndaj Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Serbisė.

Kjo qė ndodhi nė Beograd ėshtė njė gjė shumė e rėndė dhe nėse Edi Rama pas kėsaj vendos tė shkojė nė Beograd, ky do tė ishte njė veprim prej Esat Toptani, me ē’ rast Rama meriton fatin e Esatit dhe kėtė herė tė jetė i sigurt se do ta gjejė nėse guxon tė shkojė nė Beograd.

Kastriot Myftaraj
avatar
Jon

1265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  Jetmira prej 16.10.14 11:23

Kushdo qe e ka ber hallall ja beft Zoti
eme mo se njerzit aq me pak ata njerezit e pavler vdesin te thojn e kam ber un, e kam ber un
avatar
Jetmira

802


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  syri i art prej 16.10.14 15:03

sa gjera te mistershme ndodhin dhe sdihet pothuajse asnjehere se kush i ben...nese doni vertet te dini se kush e ngriti ate flamur...analizone mir kete,se qka perfitojm ne nga kjo...nje thenje nga ,Gjemajl Obria(esht shum veshtir ta besh anmikun mik,se mikun anmik mund ta besh kur te duash)neve kemi nevoj te jemi miq te vetes,e te kemi pastaj miq...po mbetem injorant gjithnje,duke u ber mash e gjithkujt,ne emer te krenaris,se kush jemi ne...kush perfiton nga armiqesit,mes fqinjeve........................!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

256


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  trigonkos prej 16.10.14 18:35

syri i art shkruajti:sa gjera te mistershme ndodhin dhe sdihet pothuajse asnjehere se kush i ben...nese doni vertet te dini se kush e ngriti ate flamur...analizone mir kete,se qka perfitojm ne nga kjo...nje thenje nga ,Gjemajl Obria(esht shum veshtir ta besh anmikun mik,se mikun anmik mund ta besh kur te duash)neve kemi nevoj te jemi miq te vetes,e te kemi pastaj miq...po mbetem injorant gjithnje,duke u ber mash e gjithkujt,ne emer te krenaris,se kush jemi ne...kush perfiton nga armiqesit,mes fqinjeve........................!

me qeto fjale po tregohesh progrek e proserb


Vdekje shkive
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  syri i art prej 16.10.14 18:45

kur ja deshiron te keqen dikujt tjeter,ajo do te kthehet tek ti...esht ligji i terheqjen...urrejtja sjell urrejtje,e ne me se paku kemi nevoj per kete...sidoqoft secili ka te drejt te flet ate qe mendon( dhe te thot aq sa di)...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

256


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  Gabriel prej 16.10.14 20:11

Lufta e 3 boterore tashme ka filluar................
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

231


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush mundėsoi qė tė valojė flamuri i Shqipėrisė etnike midis Beogradit ?

Mesazh  trigonkos prej 16.10.14 21:04

syri i art shkruajti:kur ja deshiron te keqen dikujt tjeter,ajo do te kthehet tek ti...esht ligji i terheqjen...urrejtja sjell urrejtje,e ne me se paku kemi nevoj per kete...sidoqoft secili ka te drejt te flet ate qe mendon( dhe te thot aq sa di)...!

lej be ato fore karma qkarma prej 1389 Serbia i ka urry shqiptaret edhe sen si ka gjet shkijet.

Shkijet duhet mi vra ren edhe femijet e tyre te porsalindur.

Nje shka i mire eshte nje shka i vdekur.

....................................
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi