Legjenda e gruas me gojėn e shqyer

Shko poshtė

Legjenda e gruas me gojėn e shqyer

Mesazh  gjilanasi prej 12.10.14 14:48Sipas legjendės, Kuchisake-Onna ishte bashkėshortja e njė samurai tė njohur nė Japoni. Njė ditė, kur burri i saj mėsoi tradhtinė e tė shoqes me njė burrė mė tė ri se ai, mori njė shpatė dhe i preu gojėn vesh mė vesh.

Vazhdimėsia e legjendės urbane varion nga krahina nė krahinė…

Disa thonė se gruaja ėshtė mallkuar qė tė mos vdesė kurrė, por, tė endet nga njė vend nė tjetrin, duke rrėfyer historinė e saj rrėqethėse lidhur me pėsimin e vet…

Ndėrsa ca tė tjerė, thonė se bėhet fjalė pėr njė grua tė bukur qė e ka zakon tė pyesė kalimtarėt nėse ėshtė e pashme. Kur pėrgjigja ėshtė pozitive, ajo heq maskėn kirurgjikale dhe zbulon shenjėn e saj tė frikshme… Dhe nė rast se kalimtari tronditet nga pamja e re, gjen vdekje tragjike nga duart e saj.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi