Sa ndikojnė mesazhet subluminale?

Shko poshtė

Sa ndikojnė mesazhet subluminale?

Mesazh  trigonkos prej 07.10.14 20:51

Sa ndikojnė mesazhet subluminale?
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa ndikojnė mesazhet subluminale?

Mesazh  Gabriel prej 07.10.14 23:27

Mesazhet Subliminale kapen nepermjet syrit dhe pozicionohen ne tru.
Aty perpunohen si imazhe te cfaredoshme dhe kalojne ne subkoshience sepse vetedija
nuk ka qene ne gjendje ti shohe ato.
Kur mendojm dicka: Pershembull sa e bukur kjo ndertesa, automatikisht subkoshienca jone
lanēon imazhet ne forme mendimesh te nje shkaterrimi te mundshem ne veprim ( Gjithmone nqs Mesazhi subliminal i referohet nje ndertese te shkaterruar ).
Prandaj ne mendojme shkaterrimin e kesaj ndertese, ne forma te ndryshme ( Kjo varet nga Imagjinata jone ).

Mesazhet Subliminale kane ndikim te jashtzakonshem ne subkoshiencen e njeriut dhe si rrjelloje koshiences se tij.
Ne USA ka departamente speciale te cilat lanēojne cdo dite mesazhe subliminale neper bote, duke i larguar njerezit
nga e verteta e se vertetes qe fshihet prej kaq shekujsh ne bote.
avatar
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi