A ėshtė e vėrtetė se kemi pasur jetė tė tjera tė kaluara?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A ėshtė e vėrtetė se kemi pasur jetė tė tjera tė kaluara?

Mesazh  trigonkos prej 05.10.14 23:19

A ėshtė e vėrtetė se kemi pasur jetė tjera tė kaluara?
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

76

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė e vėrtetė se kemi pasur jetė tė tjera tė kaluara?

Mesazh  syri i art prej 01.02.15 17:05

Kjo esht rruga qe duhet te bej secili,qe te kuptoi kush esht dhe pse esht ketu ne kete jet,ndryshe edhe nese dikush te thot se po ke jetuar edhe ma par,nuk do te bindesh per kete..sepse per veten mund te dish vetem ti...dhe kjo esht pun individuale,askush smund te bej asgje te vertet per askend...por te ndriturit mund te tregojn rrugen qe duhet ber,jo se ĒKA do te gjesh rruges...ato duhet ti zbulosh ti kuptosh vet...!
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

215

Mesazh  Mesoful123 prej 15.05.17 20:08

Une nuk mendoj qe kemi pasur jete te kaluara
Mesoful123

10

Mesazh  Equinox prej 15.05.17 21:03

Mesoful123 shkruajti:Une nuk mendoj qe kemi pasur jete te kaluara

Kerkoje dhe do ta gjesh ...
Equinox

238

Mesazh  AlbiSeli prej 15.05.17 21:13

Une mendoj qe po, sepse ne lenden e Fizikes ke mesuar se energjia nuk zhduket por riperterihet dhe njeriu ashtu si cdo gje tjeter eshte energji dhe per rrjedhoje dhe ai riperterihet.
AlbiSeli

" Shkalla me e madhe e marrezise eshte te kujtosh se je i mencur."

19

Mesazh  AlbiSeli prej 20.05.17 14:51

Provojeni kete testin qe ju tregon se cfare keni qene ne jetet e shkuara.
http://www.1fakt.com/2017/05/test-cfare-keni-qene-ne-jeten-e.html
AlbiSeli

" Shkalla me e madhe e marrezise eshte te kujtosh se je i mencur."

19

jetet e mehershme

Mesazh  bojko prej 26.05.17 15:26

jam i bindun, e ndiej, kam vibrime qe me thone, qe ka pase jete edhe me heret.
por nuk di si te hkoj me tutje ne zbulimin e tyre....
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

68

Mesazh  Omnipresent13 prej 26.05.17 19:17

bajko shkruajti:jam i bindun, e ndiej, kam vibrime qe me thone, qe ka pase jete edhe me heret.
Njeriu e ka gjithe dijen brenda vetes, vetem se duhet te kujtohet, ta rizgjoje ate.

Omnipresent13

157

Mesazh  bojko prej 26.05.17 19:25

Omnipresent13 shkruajti:
bajko shkruajti:jam i bindun, e ndiej, kam vibrime qe me thone, qe ka pase jete edhe me heret.
Njeriu e ka gjithe dijen brenda vetes, vetem se duhet te kujtohet, ta rizgjoje ate.

ne teori gjithmone eshte me lehte se praktika. une nuk e kam idene se si ta zbuloj/rizgjoj at veqori. nese ti ke arritur ti zbulosh jetet e kaluara na infirmo pak per metoden
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

68

Mesazh  Omnipresent13 prej 26.05.17 19:46

bajko shkruajti:
Omnipresent13 shkruajti:

ne teori gjithmone eshte me lehte se praktika. une nuk e kam idene se si ta zbuloj/rizgjoj at veqori. nese ti ke arritur ti zbulosh jetet e kaluara na infirmo pak per metoden
Nuk ka metode, thjesht rikujtim. Keshtu kam vepruar une. E kam thene dhe diku tj kete

Omnipresent13

157

Mesazh  Mesoful123 prej 27.05.17 16:18

https://www.youtube.com/watch?v=VpcqXwtjiIU

Provojeni kete edhe pse jam skeptik.
Mesoful123

10

Mesazh  crystal92 prej 30.11.17 0:13

Duhet patjeter rikujtimi jeteve te tjera ktu ne toke? Sepse pa deshiren time me vijn kujtimet e jetve te tjera ,mire ato ktu tokesore mund ti kuptoi por si kuptoi dot ato te jeteve ne pjes te tjera te galaksis per cfare me duhen ktu ? ( per shkak te pamjes jo njerezore qe kam pas atje me jep panik dhe me duhet 2 dit te marre veten dhe me ul vibracionet,nuk kam ndermend te kthem mbrac ne depresion ) Nuk kam asnje deshir per ato kujtime ktu ,me mjaftojn ato tokesore ,ka donje menyr qe te ndalen ato kujtime jo tokesore ?
crystal92

My light in darkness breathing hope
love shines the way into paradise

25

Mesazh  + Yesterday at 22:53

Teme interesante kjo ,por personalisht jam shume ne mendime per kete nese kemi pasur apo jo nese po atehere nese eshte ideja qe kemi pasur jete tjera dhe shpirti jon nuk vdes dhe pyetja me lind pse bota deri nga viti 2050 do te jete e populluar afersisht 10 miliard njerez si mbas statistikave afersisht reale ,perseri me lind pyetja nese kjo energji nuk vdes dhe riperterihet atehere ne boten tone kane jetuar miliarda njerez ose te ben te mendosh qe ky shpirti jon dhe kjo energji shtohet ? ketu e kam kete pyetjen qe eshte kundra asaj qe mendoj vete llogjika te con ,por dhe nese egziston atehere bien poshte te gjitha studimet qe jane bere per sa i perket homoseksualitetit ku thojne eshte crregullim hormonoesh apo proteina te shumta e gjera te tjera , ! kjo eshte nje teme qe ndikon dhe te fut ne mendime qe dhe mos e besosh me te vertete qe shpirti nuk vdes por besoj se shpirti qe eshte energji mundet dhe te perdoret dhe ndoshta per arsye te tjera qe inteligjenca jon nuk e kap dot si cikel si fillim dhe mbarim per dicka tjeter,dhe kjo nuk do te thote qe mundet te rilindesh ky mendim eshte personal !
+

5

Mesazh  Sponsored content

Sponsored content

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi