Rendi Ri Botėror dhe ‘tė Ndriturit’ (Illuminati)

Shko poshtė

Rendi Ri Botėror dhe ‘tė Ndriturit’ (Illuminati)

Mesazh  gjilanasi prej 03.10.14 10:26Kur flitet per “tė Ndriturit” (Illuminati) apo pėr njė “Rend te Ri Botėror shumė njerėz mendojnė se bėhet fjalė pėr ndonjė pėrrallė qė nuk ka asnjė lidhje me realitetin.

Ne fakt televizionet dhe gazetat e medha nuk dėshirojnė tė flasin rreth kėtij argumenti dhe ato pak site interneti e trajtojnė kėtė temė si diēka tė ekzagjeruar dhe irreale, duke ia humbur kėshtu besueshmėrinė. Por, duke analizuar pak mė thellė realitetin qė na rrethon , ndoshta jo gjithshka ėshtė e shpikur. ē

Kush janė ‘tė Ndriturit’? Ashtu siē e thotė vetė fjala janė mbartėsit e ‘Dritės’, por drita e tyre me sa duket ėshtė Satanai. I pėrkasin kėtij grupi ezoterik 13 familjet mė tė pasura dhe janė personazhe tė cilėt komandojnė me tė vėrtetė botėn: ASTOR, BUNDY, COLLINS, DUPONT, FREEMAN, KENNEDY, LI, ONASSIS, ROCKFELLER, ROTHSCHILD, RUSSELL, VAN DUYN, MEROVINGIENE.

Karakteristika tyre ėshtė fakti se fshihen nė sy tė publikut dhe janė shumė tė kujdeshėm per tė mbajtur lidhjen e gjakut brez pas brezi pa ndėrprerje.

Fuqia e tyre qėndron tek e padukshmja dhe ekonomia duke u bazuar tek shprehja se “paraja krijon pushtet”.

Njė nga bizneset mė tė mėdha pėr tė bėrė para ėshtė ai i drogės.

Droga ėshtė njė substance ilegale nė tė gjithė botėn dhe nė disa vende trafikuesit mund tė dėnohen edhe me vdekje. Atėherė lind natyrshėm pyetja: “Si ėshtė e mundur qė OKB-ja dhe Shtetet e ndryshme nuk arrijnė ta frenojnė prodhimin e saj?”.

Nė Kolumbi prej disa vitesh agjencia amerikane anti-drogės (DEA) ėshtė e angazhuar kundėr prodhimit tė kokainės, por realiteti tregon se konsumi i kėsaj droge nė dekadat e fundit ėshtė rritur nė mėnyrė konstante. I njėjti fenomen rezulton edhe nė Afganistan, ku prodhimi I ‘opiumit’ ėshtė dhjetėfishuar qė kur ushtria amerikane ka pushtuar kėte vend. Nė Marok ekistojnė plantacione tė mėdha me kanabis nga tė cilat nxirren 3.000 tonellata (3.000.000 kg) hashash.“A nuk ėshtė e mundur qė kėto plantacionet tė lokalizohen dhe te digjen? Apo diēka e tillė do tė prekte interesat e disa individėve?”.

Ne qoftė se mendojmė pėr situatėn aktuale tė planetit tonė konstatojmė se nė ēdo kontinent ekzistojnė luftėra civile e fetare, dhunė, korrupsion edhe nė vendet mė tė zhvilluara, pėrdorimi gjithnjė e mė i madh i drogės , varfėria nė rritje tė vazhdueshme, kontrolli i mediave, largimi i njeriut nga besimi tek Zoti etj. Te gjitha elemente tė cilat dobėsojnė qeveritė dhe manipulojnė masat, nė mėnyrė tė tillė qė tė arrihet plani i njė ‘Rendi tė Ri Botėror’.

Nė njė deklaratė John Kennedy thotė : “Nė tė gjithė botėn jemi pėrballė me njė komplot monolit dhe tė pamėshirshėm, i bazuar kryesisht mbi mjetet sekrete, pėr tė zgjeruar sferėn e tij tė ndikimit, mbi depėrtimin nė vend tė pushtimit, mbi pėrmbysjen nė vend tė zgjedhjeve, mbi kėrcėnimin ne vend tė zgjedhjes sė lirė. Eshtė njė sistem qė ka rekrutuar burime tė mėdha njerėzore dhe material nė ndėrtimin e njė makine efikase, qė ndėrthur operacione ushtarake, diplomatike, inteligjence, ekonomike, shkencore dhe politike.”

Thuhet se kjo deklaratė i ka kushtuar jetėn Kennedy-t.

Nga Iva Bėrxolli
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rendi Ri Botėror dhe ‘tė Ndriturit’ (Illuminati)

Mesazh  Jetmira prej 21.08.15 14:52

Nė njė deklaratė John Kennedy thotė : “Nė tė gjithė botėn jemi pėrballė me njė komplot monolit dhe tė pamėshirshėm, i bazuar kryesisht mbi mjetet sekrete, pėr tė zgjeruar sferėn e tij tė ndikimit, mbi depėrtimin nė vend tė pushtimit, mbi pėrmbysjen nė vend tė zgjedhjeve, mbi kėrcėnimin ne vend tė zgjedhjes sė lirė. Eshtė njė sistem qė ka rekrutuar burime tė mėdha njerėzore dhe material nė ndėrtimin e njė makine efikase, qė ndėrthur operacione ushtarake, diplomatike, inteligjence, ekonomike, shkencore dhe politike.”

Thuhet se kjo deklaratė i ka kushtuar jetėn Kennedy-t.

Nga Iva Bėrxolli[/quote]
P.s si ka mundsi qe ne disa video ne yotube tek disa Channel islam John Kennedy ishte person i par i vrar nga vet illuminati???ndoshta ska lidhje me temen
thjesht ta dij per kureshtje
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi