Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails?

Shko poshtė

Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails?

Mesazh  trigonkos prej 29.09.14 15:30

Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails qė hidhen nga aeroplanė tė vegjėl ?

Mos po duan ta ndryshojne motin vazhdimisht dhe te shkaktojne vershime.


jane disa pamje pothuajse te njejta me videon

avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails?

Mesazh  trigonkos prej 29.09.14 17:37

Nga ajo qe hulumtova ne internet keto kemikate po shkaktojshin nga hipertensioni i vazhdueshem e deri te kanceret e llojllojshme.

Pra Amerika dikur na shpetoi boterisht ndersa tash po deshiron te na vret tinezisht.
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails?

Mesazh  Anon prej 29.09.14 20:02

edhe ne maqedoni (ku ndodhem per momentin) ,kam pare sot kete lloj gjeje! Kjo eshte e detyrueshme per cdo shtet /.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails?

Mesazh  trigonkos prej 29.09.14 22:58

Benxhamin. shkruajti:edhe ne maqedoni (ku ndodhem per momentin) ,kam pare sot kete lloj gjeje! Kjo eshte e detyrueshme per cdo shtet /.

pse mendoni se eshte e detyrueshme per ēdo shtet
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails?

Mesazh  Anon prej 01.10.14 1:27


Se pari te shpjegojme se cfare jane contrails. Contrails jane gjurme te zakonshme qe prodhojne aeroplanet gjate fluturimit dhe jane gjurme te kondensuara te avullit te ujit te cilat ne keto lartesi kthehen ne kristale te vogla akulli. Keto gjurme te pademshme mbeten ne ajer disa sekonda deri ne disa minuta maksimum.
Ndryshe nga contrails, Chemtrails jane gjurme qe mbeten prapa aeroplanit vetem se keta gjurme mbeten per disa ore dhe ngadale kthehen ne mjegulla ne forme te reve cirrus. Me shpesh ju do te shihni 6-10 aeroplane qe fluturojne ne te gjitha drejtimet dhe i kryqezojne gjurmet, ne menyre qe te formojne nje rrjete mjegullash mbi kokat tona.
Nje dukuri te tille e kane pranuar edhe vet elita duke filluar nga OKB-ja ne nje sesion te tyre rreth Ngrohjes Globale, njeashtu edhe televizioni nacional gjerman ZDF, poashtu edhe politikaneja suedeze Pernila Hagberg, njeashtu edhe senatori italian Domeniko Scilipoti.

Nga analizat qe u jane bere ketyre gjurmeve shkencetaret kane dale me rezultate si ne vijim:
- Pseudomonas Aeruginosa – baktere e cila kryesisht sulmon sistemin respirator te njeriut,
- Pseudomonas fluorescens – shkakton infektim te gjakut dhe sistemit respirator,
- Serratia marcescens – shkakton ndezje te mushkerive, ndezje te trurit, ndezje te muskulit te zemres,
- Mycoplasma fermentes incognitus, lloj mikroorganizmi patogjen per te cilen supozohet se eshte bere ne menyre bioingjinerike ne laboratoret ushtarake amerikane dhe e cila eshte gjetur ne 45% te ushtareve amerikan te cilet jane te semure nga i ashtuquajturi sindromi i golfit,
- Streptomyces dhe lloje te tjera kepurdhash,
- Baktere te caktuara te cilat permbajne enzime specifike te cilaj jane ne gjendje te ndryshojne genomin njerezore,
- Kripera bariumi - nese pihet i tretur ne uje mund te shkaktoje veshtiresi ne frymemarje, ritjen e tensionit te gjakut, acarim te stomakut, enjtje te trurit, dobesim muskulor, demtim te melcise, veshkave, zemres dhe shpretkes,
- Alumin - grimca me dimensione mikroskopike; (interesant eshte se njerezit qe vuajne nga semundja e Alzhejmerit kane nje sasi me te madhe te aluminit ne tru),
- Mangan - dobesi, te qenet i pergjumur, cregullime emocionale, konvulzione te vrullshme dhe paralize. Mangani pengon zhvillimin e fetusit shtazor. Meshkujt te cilet jane te ekspozuar ndaj niveleve te larta te manganit behen impotent. Mangani gjithashtu mund te shkaktoj semundjen e Parkinsonit, bronkit dhe emboli pulmonare,
Ethylene dibromide (dibrometan) C2H4Br2 - shtese kancerogjene per karburant dhe insekticid, mban ere njejt si kloroformi; shkakton depresion CNS, edem pulmonare dhe permban mukozen e traktit raspirator, demton zemren, melcine dhe veshkat; duket se ai eshte shkaku i kolles karakteristike («kolles kemtrejl») e cila shfaqet te njerezit pas sperkatjes se zones se caktuar,
- Qeliza te dehidruara njerezore gjaku te kuqe dhe te bardha (eritrocite dhe leukocite),
- Filamente fibroze (roli i tyre eshte menduar qe te mundesoj mikroorganizmave te caktuara te cilat gjenden ne kete perzierje kimike qe te arrijne te gjalla deri ne toke, sepse kushtet normale atmosferike do i shkaterronin. Ashtuqe ne zonat e sperkatura mund te gjeni fije te kafta te fibrave, te ngjashme me te marimanges, te cilat jane shume toksike,
- Viruset dhe prionet nuk jane konfirmuar zyrtarisht, per pranine e tyre mund vetem te spekulohet.
-/Hubejb Numan

Tani besoj qe jeni te vetedijshem se pse behen keto!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse vazhdimisht nė qiellin e Kosovės shihen Chemtrails?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi