Metode Tradicionale Per Te Sheruar Dhimbjen e Dhembeve Brenda 24 Oreve

Shko poshtė

Metode Tradicionale Per Te Sheruar Dhimbjen e Dhembeve Brenda 24 Oreve

Mesazh  55 prej 29.09.14 12:46

1.Lutu Zotit para se te flesh gjum ose ne ore 6.30-7.30 pm ne nje vend te qete ose ne dhomen tende qe ste shqeteson njeri qe Zoti te sherojm te ndihmoj, te fali gabimet qe ke ber, etc..

2. Shkruaj ne nje leter Quosum Sinioba Zenni tantus veri dhe lidhe mbi nje pe mbi kurriz.

3.Thuaj kete:
St. Peter stood under an oak tree. Then spake our beloved Redeemer to Peter: Why art thou sad and weary? Peter replied: Why should I not feel sad and dread, since all the teeth decay in my head. Whereupon our Lord Jesus Christ spake unto Peter! Peter, hie to the cool and lonely nook, there runs a clear water in a mountain brook. Take water thereof in thy decaying mouth, and spew it again into the running brook, † † † This done three times in succession, and each time the three highest names pronounced. This re¬peat for three days in succession.
4. Thuaj kete: I implore thee, by the Hying God, that thou may draw the disease from the body of N. N., and hurt him as little as it did hurt the Lord Jesus to be crucified; this commands you God the Father, Son and Holy Spirit. Three times spoken.
5.Kur te zgjohesh ne mengjes mer nje gozhd prek me te fort dhembin qe te dhemb dhe me kete gozhd shkruaj ne tre rrug te ndryshme kur te mos kete njeri ne ate moment , Kex, Par, Mox, ppo, in folio dhe ngule gozhden fort ne nje mur me gur.
6. Mer sod hidhe ne nje got me uje dhe me te tretsir mbaje dhe shpla gojen.
7. Mer 5-6 thelpi hudher grij dhe shtypi me pas ne te hidh 2-3 lug naj luledielli ose susami ose coconut , lere kete me pas per nje ore –me pas ha hudherat dhe pas kesaj mba vajin ne goje ose shplae me kete.

PROVUAR NGA UNE
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi