Ėshtė 85 vjeē dhe jeton pa bukė dhe ujė

Shko poshtė

Ėshtė 85 vjeē dhe jeton pa bukė dhe ujė

Mesazh  Luli prej 26.09.14 10:39Prahlad Jani ėshtė njė i moshuar 85-vjeēar qė jeton nė njė shpellė nė Amba, Indi, pa ushqim dhe ujė qė prej 74-vitesh.

Indiani u largua nga shtėpia kur ishte shtatė vjeē, dhe nė moshėn 11-vjeēare u bekua nga perėndesha, Amba. Sot ai thotė se ėshtė duke kėrkuar njė mister shpirtėror.

Qė prej asaj kohe ai kurrė nuk ka konsumuar ushqim apo ujė, ndėrsa mbijeton nga nektari, i cili ėshtė filtruar pėrmes njė vrime nė gjuhėn e tij. Ai ka deklaruar se si pasojė e kėsaj jete qė bėn, ai nuk urinon asnjėherė.

Ndoshta duket shumė e ēuditshme, por ky fat ėshtė konfirmuar edhe nga njė ekip prej 30 shkencėtarėsh tė cilėt i kanė bėrė njė seri analizash shėndetėsore tė moshuarit.

Nėpėrmjet njė kamere vėzhguese, ata zbuluan qė ai jeton nė njė shpellė, pa ngrėnė dhe pa pirė. Ky fenomen i la pa fjalė mjekėt, tė cilėt mundohen ta shpjegojnė kėtė fakt pėrmes njė transformimi biologjik tė trupit tė 85-vjeēarit.

“Ne besojmė se trupi i tij ka kaluar transformimin biologjik, si rezultat i meditimit dhe jogės sė fuqishme nė njė mjedis krejtėsisht tė natyrshėm, nė tė cilin ai jeton”, pohojnė mjekėt.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi