Si ta pastrojmė KARMEN?

Shko poshtė

Si ta pastrojmė KARMEN?

Mesazh  trigonkos prej 23.09.14 19:00

Si ta pastrojmė KARMEN?

A ekziston ndonje menyre per ta pastrua karmen dhe shpirtin?
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

40


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta pastrojmė KARMEN?

Mesazh  Equinox prej 23.09.14 23:32

Pengesat qė na dalin pėrpara nuk janė pa njė arsye; shkaqet janė si rrjedhojė e veprimeve qė janė krijuar nga reagimet negative. Ky ėshtė parimi i karmės, veprim-reagim apo aksion-reaksion.

Pėr tė pastruar karmėn negative, ne duhet sė pari tė fillojmė tė krijojmė veprime pozitive qė prodhojnė rezultate pozitive nė mėnyrė qė tė "kundėrvihet negativja duke rritur pozitiven" .

Mėnyra pėr tė krijuar rezultate pozitive janė tė pafundme: mirėsia, mendime pozitive, vizualizime, me anė tė mantrave, me akte pozitive ndaj tė tjerėt, etj

Nė kėtė nivel, ne e kuptojnė rėndėsinė e kryerjes sė njė programi intensiv tė pastrimit dhe tė eliminimit tė pengesave, si nė nivel personal ashtu edhe nė tė gjitha marrėdhėniet tona.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi