Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Shko poshtė

Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  Anon prej 23.09.14 7:34

Gjithcka qe eshte e thelle e do masken; gjerat me shume te thella provojne madje urrejtje per shembelltyren dhe metaforen. Mbi te gjitha ,a nuk duhet te jete antiteza maskimi i drejte ne te cilen shfaqet fytyra e nje Zoti?

Nje dyshim qe te ben te pyesesh,dhe do te ishte mahnitese qe ndonje mistik (cfaredo lloji) te mos kete guxuar mbi veten dicka te tille!! Ka ndodhi te natyres aq delikate sa eshte mire t'i varrosesh dhe t'i besh te panjohshme me nje qendrim te ashper; ka veprime dashurie dhe me nje zemergjeresi te tepruar pas te cilave asgje nuk do te ishte me e keshillueshme sesa te merrte nje shkop dhe t'i rrihte paq deshmitaret e pranishem per t'u prishur kujtesen. Disa jane te afte te prishin dhe ta neperkembin kujtesen e vet per t'i hakmarrur te pakten mbi ate deshmitar te vetem ; turpi eshte i pasur me fantazi !!!

Nuk jane gjerat me te keqia ato qe na bejne te turperohemi me shume ; nuk ka vetem mashtrim prapa nje maske,ka po aq shume miresi ne dinakeri. Une arrij te marr me mend qe nje qenie njerezore,e cila per te fshehur dicka te cmuar dhe te brishte,te rrokulliset gjate jetes mbare e prape si nje fuci me vere te vjeter dhe te forte rrethuar me hekur te trashe aq duhet mprehtesia e turpit te tij.

Nje qenie njerezore qe ka thellesi ne turpin,ne cipen e tij i ndesh fatet e tij dhe vendimet e tij te veshtira ne rruge ku jane te paket ata qe arrijne dhe per qenien e te cilit te afermit e tij dhe njerezit e tij me te besuar nuk duhet te marrin vesh; vesheve te tyre u mbahet fshehur sa rreziku i tij i jetes,aq dhe siguria e tij e rifituar.

Nje njeri i rezervuar i ketij lloji,i cili instiktivisht perdor te foluren per te heshtur e per te fshehur dhe eshte i palodhshem ne perpjekjen per te shmangur njoftimin,do dhe kerkon qe ne vend te tij te endet ne zemrat dhe mendjet e miqve te tij nje maske e tij;dhe meqe nuk e do,nje dite do t'i hapen syte per faktin qe megjithate,atje,ka nje maske te tij dhe qe keshtu eshte ne rregull.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  DaniEL prej 24.09.14 13:05

Benxhamin a te kujtohet qe eshte bere nje pyetje ketu ne forum qe na pyeste kujt besimi i perkasim dhe ti the per besimin qe besimi yt personal ishte "BAHAI" dhe bahai per mendimin tim bashkimi i te gjitha feve ne nje te vetme po na doli qe te gjitha fete e jan derigjim i Satanit kunder Krishtit se si e si me te gjitha menyrat perpiqet qe ti vihet Krishtit dhe te shtemberoj te verteten ne menyre direkte ose indirekte. dalengadale po vjen koha e Antikrishtit dhe profetit te rreme kunder Krishtit dhe ndjekesve te tij me te gjitha format dhe menyrat por dicka e pengon Antikrishtin te shfaqet plotesisht tani po filloj te kuptoj librin e Zbuleses ose Apokalipsit ne Bibel si cjane termat "Bisha" "Profeti i rreme" "Babilonia qytet i madh" "7 malet" "bisha qe volli 3 bretkosa te ndyra" "Bisha filloi te fliste fjale te medha dhe blasfemuese kunder Perendise dhe Krishtit dhe te zgjedhurve te tj" ka dhe shume te tjera jane te gjitha ne libri i Zbuleses ne bibel dhe Satanai shfaqet ne shume menyra por tani ka filluar te shfaqet me hapur me beri pershtypje ai ylli me 5 cepa me koke poshte sepse shiko-------->http://www.joyofsatan.org
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  Anon prej 24.09.14 17:26

Pershendetje Daniel!
E kam cekur dhe ne temat e tjera qe une kam qene fetare,dhe kam lexuar cdo liber religjios te mundshem / qe nga Avesta,Kurani,Bibla,Talmudi .. por gjithmon kam tentuar te gjej (te verteten per logjiken time).
Un' do te thoja qe mos t'i besoni krishtit derisa nuk vertetoni gjithcka ,sepse faji i tij ju ndjeni urrejtje dhe frike ndaj djallit /. Un' po te them te hudhesh ne plehra te gjithe me'dyshjet tuaja dhe bazohu ne lirine tende !
Antikrishti eshte thjeshte (nje epoke) qe do ngrit njeriun ne nje nivel me te larte / me te evoluar!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  Okult powers prej 24.09.14 19:59

Benxhamin. shkruajti:Pershendetje Daniel!
E kam cekur dhe ne temat e tjera qe une kam qene fetare,dhe kam lexuar cdo liber religjios te mundshem / qe nga Avesta,Kurani,Bibla,Talmudi .. por gjithmon kam tentuar te gjej (te verteten per logjiken time).
Un' do te thoja qe mos t'i besoni krishtit derisa nuk vertetoni gjithcka ,sepse faji i tij ju ndjeni urrejtje dhe frike ndaj djallit /. Un' po te them te hudhesh ne plehra te gjithe me'dyshjet tuaja dhe bazohu ne lirine tende !
Antikrishti eshte thjeshte (nje epoke) qe do ngrit njeriun ne nje nivel me te larte / me te evoluar!
Edhe une periudhen e Antikrishtit e mendoj periudhen e evoluimit dhe e ngritjes se nivelit te mendjeve njerezore. Por nuk duhet te harrojme se Krishti eshte Hyjnorja dhe Qiellorja. Mqs Krishti e ka treguar veten ne formen e njerezve tani eshte koha e Antikrishtit te maskohet me pamjen njerezore e ta ndihmoje njerezimin te kaloje ne anen e tij ta ndryshoje kete bote me metodat e tij.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Secili ka vullnetin e lire per te bere zgjedhjen e vet se ne cilen ane duhet te jete

Mesazh  DaniEL prej 24.09.14 20:58

avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  Anon prej 25.09.14 1:11

Okult / Nuk ka asgje hyjnore ne ekzistence,gjithcka eshte kolektive.

avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  Anon prej 25.09.14 2:35

Kush eshte kudo nuk eshte agjekundi         {Seneka, i riu}
Jam njeri dhe asgje njerezore nuk eshte e huaj per mua {Terenci}
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  syri i art prej 25.09.14 16:52

Ka njerez te zgjuar(BUD HA)qe emertohen me emra te ndryshem,mesues,profet,te ndritur,deri tek (bir i zotit !!!)po te gjith jan njerez...puna e tyre esht qe te na zgjojn nga gjumi,te kuptojm se edhe ne jemi te till...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  syri i art prej 30.09.14 23:33

nese mendoni se jan te verteta ato qe shkruhen neper libra,keni ngelur ne koh...librat jan sherbyes te mir,,drejt se vertetes,qe gjendet brenda secilit...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  IndigoStar prej 30.09.14 23:46

syri i art shkruajti:nese mendoni se jan te verteta ato qe shkruhen neper libra,keni ngelur ne koh...librat jan sherbyes te mir,,drejt se vertetes,qe gjendet brenda secilit...

Ti po thua librat ste duhen per te mesuar me shkolle ppor librat Jane menyra per te dal te suksseshem me shkolle......
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  syri i art prej 01.10.14 12:24

ThePirust99 shkruajti:Ti po thua librat ste duhen per te mesuar me shkolle ppor librat Jane menyra per te dal te suksseshem me shkolle......
...nuk po them se sduhet mesuar,duhet shum e ma shum ,po nuk mesohet asgje e vertet ne to,ato jan vetem memorje,gjerat e verteta jan brenda secilit,e kto libra jan si sherbyese,per te zgjuar dijen qe kemi...(libri esht si puna e shportes qe vlen ne dyqan per bartur mallin,qe duam,dhe kur e marrim ate mall shporta mbetet,nuk te duhet me)...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi