Kafshe e ngordhur dhe zorre ne oborrin tim

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kafshe e ngordhur dhe zorre ne oborrin tim

Mesazh  edi_edd prej 22.09.14 23:32

Pershendetje.
Sot dola ne oborr per te ngrene dreken me familjen, kur pash qe 3 macet e mia dhe qeni rrinin si te trembur. Hodha syt verdall dhe pash nje trup kafshe te vogel te bardhe, qe nuk e kuptova se c'ishte, qe dukej si lepur, pa koke, dhe qe nuk kishte asnje njolle gjaku ne gezof. Pak me tutje pash dhe disa te perbrendshme kafshe, zorre, shume te pista, qe nuk i perkisnin asaj gjalleses pa koke pasi ishin shume te medha per ate trup.
U shqetesova shume dhe do doja te dija nese mund te kete shanc qe dikush ka dashur te beje magji te zeze
avatar
edi_edd

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kafshe e ngordhur dhe zorre ne oborrin tim

Mesazh  Anon prej 22.09.14 23:35

Magjia e zeze behet me gjakun e femres (menstruacionet).
Keshtu qe,mos u shqeteso!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

428


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kafshe e ngordhur dhe zorre ne oborrin tim

Mesazh  edi_edd prej 22.09.14 23:37

@Benxhamin , kam degjuar qe magji te zeze bejne dhe me sy macesh dhe me gjera te tilla makabre
avatar
edi_edd

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kafshe e ngordhur dhe zorre ne oborrin tim

Mesazh  Anon prej 22.09.14 23:46

edi_edd shkruajti:@Benxhamin , kam degjuar qe magji te zeze bejne dhe me sy macesh dhe me gjera te tilla makabre

Atehere,ne vend qe te shqetesohesh,ke kujdes se cfare te servojne njerezit / Mos ha ushqim nga cdokush.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

428


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kafshe e ngordhur dhe zorre ne oborrin tim

Mesazh  Ereos prej 20.01.15 17:35

Merr nje gote me uje dhe vendos doren brenda nderkohe qe kendon Kuran pastaj me ate uje e hedh tek vendi ku ka ndodhur, kjo eshte veper e xhindeve me shum gjasa.

Ereos

Hope is a waking dream.
- Aristotle

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi